Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 46

Θέμα: απορια imac σε pc σταθερο

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Yπαρχει κοσμος που κατεβαινει σε snow απο lion.
    Ολοι ειναι χρηστες laptop και ο λογος ιδιος με τον δικο σου.Κουραζεται και δε φτανει η ραμ.
    Οσο προσφατα και αν αλλαξες ραμ λογικα εβαλες 2 dim των 2gb.
    Βγαλε λοιπον το ενα και βαλε ενα των 4gb.Το κοστος ειναι οσο 2-3 καφεδες πλεον...
    αν εισαι ddr3 εδω εισαι σε αυτη τη kingston με τα ιδια specs: KVR1333D3S9/4G



  2. The Following User Says Thank You to Χρίστος For This Useful Post:

    BILL007 (28-08-12)

  3. #22
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    233
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    λεβεντες εχω βρει τα απαρετητα για την εγκατασταση Mac os x snow leopard -mountain lion , να το κανω το μπαξιμο? πολλοι μου ειπαν δεν αξιζει εχει πολλα bug κλπ κλπ τι λετε εσεις που τα δουλευετε? η να περιμενω μεχρι να βγουν τα 8αρια που εμαθα οτι ειναι πολυ καλα ?

  4. #23
    Εγγραφή
    01-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    378
    Thanked
    359
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimitrios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρήστο καλημέρα, ελπίζω όλα καλά έχουμε καιρό να τα πούμε!

    Πριν λίγο καιρό έγινε η αναβάθμιση σε 4 οπότε λίγο ανέφικτο στη παρούσα φάση να πετάξω τη ραμ, σε περίπτωση που γυρίσω σε 10.6.8 λειτουργικό είναι τελείως φάουλ σαν επιλογή?
    Όχι, αλλά ακόμα καλύτερα να βάλεις το Mountain Lion (10.8.1). Είναι πιο σταθερό και πιο ελαφρύ από το Lion. Με 4GB στο imac 20'' της αδελφής μου του 2007 πάει σφαίρα.

  5. The Following User Says Thank You to 330Ci For This Useful Post:

    Eleni (27-08-12)

  6. #24
    Εγγραφή
    30-01-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    427
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    windows 3.11 for workgroups δοκίμασες;

  7. #25
    Εγγραφή
    07-08-12
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    460
    Thanked
    344
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimtz Εμφάνιση μηνυμάτων
    λεβεντες καλησπερα εχει βαλει κανεις λειτουργικο mac σε pc με win? αυτην την στιγμη εχω dual boot ubuntu - windows 7 και θα ηθελα να τα προσπερασω και τα 2 και να παω σε mac, αξιζει?
    Όπως σου είπαν ήδη τα παιδιά θέλει πάαααρα πολύ διάβασμα για να περάσεις MacOS στον υπολογιστή σου. Εκτός αν θέλεις να φτιάξεις σύστημα από την αρχή που είναι πιο εύκολο και θα δουλεύουν και όλα μια χαρά. Υπάρχουν έτοιμες προτάσεις με hardware που δουλεύουν άψογα. Με 600 δολλάρια φτιάχνεις τουμπανάκι "Mac" Mini.
    πχ: https://lifehacker.com/5815715/how-t...-less-than-600
    https://www.saveourskills.com/buildi...ckintosh-guide

    Το Lion ήταν πολύ "βαρύ", με 4GB RAM σερνόταν αρκετά. Έχω το Early-2011 MacBook Pro 13" με τον i5 Sandy Bridge. Είχα γυρίσει κι εγώ στο Snow Leopard (το τελευταίο "πραγματικό" Mac OS). Τώρα με το Mountain Lion τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα πάντως. Απλά θέλεις 8GB RAM για να πεις ότι θα δουλεύω άνετα πολλά πράγματα. Είναι η επόμενη αγορά μου, RAM Upgrade..

    Κατά την γνώμη μου μείνε στο ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ Ubuntu, το είχα μόνιμα για 4 χρόνια, ούτε Win ούτε τίποτα. Μπαίνεις και στο forum του ubuntu-gr και βρίσκεις λύσεις σε ότι απορίες και να έχεις.
    Και όταν με το καλό έχεις οικονομική άνεση για νέο υπολογιστή παίρνεις ένα MacBookPro και κάνεις την δουλειά όπως πρέπει..!

    Φιλικά,
    Μπάμπης

  8. The Following User Says Thank You to BabisStinson For This Useful Post:

    dimtz (28-08-12)

  9. #26
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    233
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BabisStinson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως σου είπαν ήδη τα παιδιά θέλει πάαααρα πολύ διάβασμα για να περάσεις MacOS στον υπολογιστή σου. Εκτός αν θέλεις να φτιάξεις σύστημα από την αρχή που είναι πιο εύκολο και θα δουλεύουν και όλα μια χαρά. Υπάρχουν έτοιμες προτάσεις με hardware που δουλεύουν άψογα. Με 600 δολλάρια φτιάχνεις τουμπανάκι "Mac" Mini.
    πχ: https://lifehacker.com/5815715/how-t...-less-than-600
    https://www.saveourskills.com/buildi...ckintosh-guide

    Το Lion ήταν πολύ "βαρύ", με 4GB RAM σερνόταν αρκετά. Έχω το Early-2011 MacBook Pro 13" με τον i5 Sandy Bridge. Είχα γυρίσει κι εγώ στο Snow Leopard (το τελευταίο "πραγματικό" Mac OS). Τώρα με το Mountain Lion τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα πάντως. Απλά θέλεις 8GB RAM για να πεις ότι θα δουλεύω άνετα πολλά πράγματα. Είναι η επόμενη αγορά μου, RAM Upgrade..

    Κατά την γνώμη μου μείνε στο ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ Ubuntu, το είχα μόνιμα για 4 χρόνια, ούτε Win ούτε τίποτα. Μπαίνεις και στο forum του ubuntu-gr και βρίσκεις λύσεις σε ότι απορίες και να έχεις.
    Και όταν με το καλό έχεις οικονομική άνεση για νέο υπολογιστή παίρνεις ένα MacBookPro και κάνεις την δουλειά όπως πρέπει..!

    Φιλικά,
    Μπάμπης
    να εισαι καλα φιλε μαλλον θα μεινω οπως εχει μ ενα φορματ στα win και ενα πολυ καλυτερο στησιμο στα linux στην new version

  10. #27
    Εγγραφή
    18-05-10
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    697
    Thanked
    635
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ρε μπαμπη, πολλα τα λεφτα γι αυτο που σου δινουν τα μακ... 2 υπολογιστες παιρνεις σε αυτα τα χρηματα...

    παντως θα χρειαστω τα φωτα σου να σεταρω το λαπτοπ με hackintosh γτ δεν εχω ασχοληθει καθολου με το αθλημα

    κωστας

  11. #28
    Εγγραφή
    07-08-12
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    460
    Thanked
    344
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τα αξίζουν και με το παραπάνω. Είχα Fujitsu-Siemens, HP, Sony, Dell και πλέον Apple. Το MacBookPro είναι το καλύτερο laptop.
    Ο συνδυασμός hardware-OS είναι απλά εξαιρετικός. Και για το design δεν συζητάμε καν, δεν υπάρχει ανταγωνισμός.

    Με hackintosh δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα, γιατί μου φαίνεται ανούσιο. Στο Vaio που έχω ακόμα έχω περασμένη την τελευταιά έκδοση του Ubuntu και το θεωρώ την ιδανικότερη επιλογή για οποιοδήποτε laptop μη-Apple. Και είναι και δωρεάν.

  12. #29
    Εγγραφή
    22-03-12
    Περιοχή
    Περιστέρι-Παλλήνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.170
    Thanked
    930
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Απο οτι ξερω τα κομματια που περιγραφεις κανουν και για λειτουργικο mac.

    Eδω ειναι ενα site που εχει πολυ καλες σχετικες πληροφοριες
    https://www.tonymacx86.com/home.php

  13. #30
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    233
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreas_R Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο οτι ξερω τα κομματια που περιγραφεις κανουν και για λειτουργικο mac.

    Eδω ειναι ενα site που εχει πολυ καλες σχετικες πληροφοριες
    https://www.tonymacx86.com/home.php
    σε ποιον απευθηνεσαι?

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP