Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 29 από 29

Θέμα: [Ε46] Σινεμπλόκ σε 330ci

  1. #21
    Εγγραφή
    19-02-10
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    120
    Thanked
    19
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αυτό με προβλιματίζει και μένα μήν τα χαλάσουν καθώς θα τα βάλουν, παιδιά στείλτε κανένα pm με τηλ να τα παραγείλω.

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Είμαι στο συνεργείο...πάρε με σε 10 στο κινητό μου 6932 364384 να σου πουν αν γίνεται να στα στείλουν
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  3. #23
    Εγγραφή
    19-02-10
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    120
    Thanked
    19
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παιδιά τα παρήγγειλα (powerflex) άλλα τώρα που θα ασχοληθώ λέω να αλλάξω και τα σινεμπλόκ στο πίσω σύστημα (άξονα).άκουσα ότι εκεί καλό είναι να βάλω από Μ έχει κανείς κάνει κάτι αντίστοιχο

  4. #24

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gianstef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά τα παρήγγειλα (powerflex) άλλα τώρα που θα ασχοληθώ λέω να αλλάξω και τα σινεμπλόκ στο πίσω σύστημα (άξονα).άκουσα ότι εκεί καλό είναι να βάλω από Μ έχει κανείς κάνει κάτι αντίστοιχο
    Μονο απο powerflex εχω εμπειρια! Διαφορα υπαρχει ,τωρα το ποση θα καταλαβει ο καθε οδηγος , εξαρταται απο το αυτοκινητο και την λοιπη του αναρτηση (η pss νομιζω βοηθαει..χιχιχι) αλλα και απο το στυλ οδηγησης του, ποσο γνωριζει το αμαξι κτλ. Εγω παντως στα προτεινω



    Βαλε το Νουμερο 3 του σχεδιαγραμματος! Κοστος λιγο φθηνοτερα απο τα μπροστα! (Αληθεια τι τιμη τα πηρες?) Η εγκατασταση ειναι πολυ πιο ευκολη, δεν θελει πρεσσαρισματα και ιστοριες! Αλλα εδω να προσεξεις οτι μετα θα χρειαστεις ευθυγραμμιση πισω. Γιατι θα λυθουν οι ρεγουλατοροι για την συγκλιση! Εκτος και αν ειναι τοσο μαγκας αυτος που θα τα βαλει ,που θα σημαδεψει, και θα πεσει μεσα κιολας στα σημαδια του! Τελος παντων ,εγω σου λεω να κανεις ευθυγραμμιση!

    Επισης η powerflex βγαζει σινεμπλοκ και για την πισω γεφυρα! Δεν θα σου προτεινα να τα βαλεις ομως ,μιας και αυτο θα εχει σαν αποτελεσμα να περνανε περισοτεροι κραδασμοι στο πισω υποπλαισιο...(το οποιο εχει αστοχησει σε καποια 46αρια).

  5. The Following 3 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    BILL007 (02-03-10), gianstef (27-02-10), Vassilis ///M (25-05-12)

  6. #25
    Εγγραφή
    19-02-10
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    120
    Thanked
    19
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τελικά σήμερα τοποθέτησα τα powerflex και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος και αυτα που λέγονται για περιορισμό της άνεσης είναι κατα τη γνώμη μου λίγο υπερβολικά, το αυτοκίνητο έχει γίνει ομοιόμορφο και συμπαγής, με την αναρτηση blistein ps9 ρυθμισμένη στο 4 μπροστα και στο 6 πίσω. Το τιμόνι ειναι ποιό αμεσο σε απόκριση σε σχεση με πριν κατι που κατα τι γνώμη μου χρειάζετε στο Ε46.

  7. #26

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gianstef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά σήμερα τοποθέτησα τα powerflex και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος....... .... Το τιμόνι ειναι ποιό αμεσο σε απόκριση σε σχεση με πριν κατι που κατα τι γνώμη μου χρειάζετε στο Ε46.
    Αντε βαλε τωρα και τα πισω...να δεις ποσο πιο προθυμη θα ειναι η ουρα σε καθε ελιγμο σου!

  8. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    gianstef (02-03-10)

  9. #27
    Εγγραφή
    25-12-09
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    529
    Thanked
    741
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gianstef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά σήμερα τοποθέτησα τα powerflex και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος και αυτα που λέγονται για περιορισμό της άνεσης είναι κατα τη γνώμη μου λίγο υπερβολικά, το αυτοκίνητο έχει γίνει ομοιόμορφο και συμπαγής, με την αναρτηση blistein ps9 ρυθμισμένη στο 4 μπροστα και στο 6 πίσω. Το τιμόνι ειναι ποιό αμεσο σε απόκριση σε σχεση με πριν κατι που κατα τι γνώμη μου χρειάζετε στο Ε46.
    Απλα λογω μειωσης της ελαστικοτητας διαβαζει περισσοτερο το δρομο.Θυσιαζεις λιγο ανεση αλλα κερδιζεις σε κρατημα.Καλες βολτες.


    www.speedandstyle.gr

    210 9850450
    697 9962302

  10. The Following User Says Thank You to m3est For This Useful Post:

    gianstef (02-03-10)

  11. #28
    Εγγραφή
    20-05-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.586
    Thanked
    2083
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Διαβασα αυτο και ενα αλλο θεμα σχετικα με σινεμπλοκ..Αν δεν γινομαι κοπος,μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως δουλεια κανουν τα σινεμπλοκ???Επισης,ποσα ειναι??εχω χασει τη μπαλα λεμε...

  12. #29

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lambros46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβασα αυτο και ενα αλλο θεμα σχετικα με σινεμπλοκ..Αν δεν γινομαι κοπος,μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως δουλεια κανουν τα σινεμπλοκ???Επισης,ποσα ειναι??εχω χασει τη μπαλα λεμε...
    σινεμπλοκ... ελληνικη αργκο απο το σιλεντ μπλοκ ...silent block.
    δεν ειναι τιποτα αλλο απο ενας ελαστικος συνδεσμος.Κοματια καουτσουκ συνηθως που ενωνουν μερη της αναρτησης.
    Εχουμε δυο στα μπροστα ψαλιδια, δυο στα πισω και απο δυο στις αντιστρεπτικες.
    Συνολο 8 . Μιλαω για Ε46 και για αυτα τα οποια εμφανιζουν φθορες ή για αυτα που αξιζει τον κοπο η βελτιωση τους. Γιατι κανονικα εχει και αλλα, στις κοντρες στην γεφυρα κλπ.

  13. The Following 5 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    Bitz (05-02-12), Lambros46 (16-01-11), spar@ (12-01-11), Vassilis ///M (25-05-12), zaharias (11-01-11)

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP