Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: Ελατήρια Schnitzer !

  1. #1
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή Ελατήρια Schnitzer !

    Εχω βρεί ενα σετ ελατήρια Schnitzer, ελαφρώς μεταχειρισμένα απο Ε46 , Μ54 Β22 cabrio. (κατά δήλωση)

    Ποιά καλά παιδιά, γνωρίζουν να με πληροφορήσουν αν :

    α) Ταιριάζουν στο δικό μου sedan, E46, Μ54 Β22 η έχουν διαφορές ;

    β) Είναι πιό μαλακά η πιό σκληρά απο τα HR που φοράει το δικό μου και σε πιό βαθμό .

    γ) Επειδή το δικό μου, βρίσκω πως είναι πολύ χαμηλό εμπρός , θα εχω κάποια σχετική βελτίωση στο ύψος προς τα πάνω η δεν αξίζει τον κόπο να μπώ σε φασαρίες γιατί δεν έχουν διαφορά;

    δ) Μήπως πρέπει να δώ κάποιούς κωδικούς στα ελατήρια για να βεβαιωθώ οτι είναι κατάληλα για το αυτοκινητό μου;;

    ευχαριστώ αντώνης

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω βρεί ενα σετ ελατήρια Schnitzer, ελαφρώς μεταχειρισμένα απο Ε46 , Μ54 Β22 cabrio. (κατά δήλωση)

    Ποιά καλά παιδιά, γνωρίζουν να με πληροφορήσουν αν :

    α) Ταιριάζουν στο δικό μου sedan, E46, Μ54 Β22 η έχουν διαφορές ;

    β) Είναι πιό μαλακά η πιό σκληρά απο τα HR που φοράει το δικό μου και σε πιό βαθμό .

    γ) Επειδή το δικό μου, βρίσκω πως είναι πολύ χαμηλό εμπρός , θα εχω κάποια σχετική βελτίωση στο ύψος προς τα πάνω η δεν αξίζει τον κόπο να μπώ σε φασαρίες γιατί δεν έχουν διαφορά;

    δ) Μήπως πρέπει να δώ κάποιούς κωδικούς στα ελατήρια για να βεβαιωθώ οτι είναι κατάληλα για το αυτοκινητό μου;;

    ευχαριστώ αντώνης
    α) Σύμφωνα με εδώ: https://preisliste.ac-schnitzer.de/a...swahl=Fahrwerk
    ταιριάζουν!!
    β) συνήθως είναι πιο μαλακά από τα hr αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος!! (μην το θεωρήσεις δεδομένο)
    γ) Θυμάμαι ότι είχα πάρει και εγώ τέτοια και κατεβάζουν το ίδιο προς πίσω 2,5-3 πόντους!
    δ) Ναι!!!!!


  3. The Following User Says Thank You to bill_m3 For This Useful Post:

    Samaro (04-07-12)

  4. #3
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Βασίλη ο πίνακας που μου επισυναψες είναι διαφωτιστικότατος και σ'ευχαριστώ πολύ.

    Στο δεξί μέρος του έχει ένα κόκκινο i που όταν το πάτησα μου έβγαλε αυτό το PDF αρχείο https://preisliste.ac-schnitzer.de/a.../313046730.pdf

    Στο 346L που είναι για τα σεντάν, διαχωρίζει τον κωδικό απο αυτόν που χρησιμοποιούν τα cabrio.

    Δυστυχώς λοιπόν, τα ελατήρια που βρήκα δεν μου κάνουν ,αφού δεν ταιριάζει ο κωδικός για τα πίσω !


  5. #4
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    https://www.car.gr/parts/view/2629083/
    για ρωτα κωδικους μπας σου κανουν αυτα.τυχαια τα βρηκα δεν ξερω τον ανθρωπο.εκτος και αν ειναι τα ιδια που βρηκες και συ.παντως για σνιτζερ ειναι καλη η τιμουλα.σου κοβει και κανα 20αρι και εισαι κομπλε...
    υ.γ. το καμπριο εχει σκληροτερα ελατηρια απο σενταν-κουπε λογω βαρους γιαυτο δινει αλλους κωδικους οχι μονο η σνιτζερ αλλα γενικα...

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  6. The Following User Says Thank You to leo328 For This Useful Post:

    Samaro (06-07-12)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP