Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: Νέος και οικονομικός κομπρέσσορας G-Power

  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή Νέος και οικονομικός κομπρέσσορας G-Power

    Προσωπικα ειμαι υπερ της ESS , μιας κ τον τοποθετησα κιολας....αλλα υπαρχει κ η πιο φθηνη λυση του εν λογω της Gpower....
    Το γιατι ειναι καλυτερος ή οχι αυτος που επελεξα...δεν ειμαι ο καταλληλος για να το πω.....
    Ας ποσταρουν οι γνωστες γι αυτο το θεμα


    Νέος και οικονομικός κομπρέσσορας G-Power

    Όλοι όσοι ασχολούνται με την αυτοκίνηση (με οποιαδήποτε μορφή της), λένε πως το γκάζι συνηθίζεται εύκολα. Κάτι που μας βρίσκει απόλυτα σύμφωνους. Και προφανώς και την εταιρεία G-Power, η οποία προσφέρει στην αγορά έναν κομπρέσσορα νέας γενιάς, ειδικότερα για την BMW Ε46 και πιο συγκεκριμένα για τους τρίλιτρους κινητήρες της σειράς Z4, αλλά και της σειράς 3 και ειδικότερα για το μοντέλο 330i.

    Το πλήρες όνομα του kit είναι G-Power SK Plus NG. Χάρη στη νέα τεχνολογία που ενσωματώνει πάνω του, υπάρχει η δυνατότητα αύξησης της πίεσης του υπερσυμπιεστή από 0,3 bar σε 0,4 bar. Έτσι η ιπποδύναμη εκτοξεύεται στους 306 ίππους (ιπποδύναμη παραπλήσια με αυτή που αποδίδουν οι διπλοτούρμπινοι κινητήρες της βαυαρικής εταιρείας) έναντι 286, που απέδιδε ο συγκεκριμένος υπερσυμπιεστής με πίεση 0,3 bar. Η διαφορά δύναμης με την εργοστασιακή ισχύ είναι απλά χαοτική μιας και ο «μαμά» 3λιτρος κινητήρας αποδίδει 234 άλογα.

    Το συγκεκριμένο πακέτο κοστίζει ¤ 2.999. Αν σας ενθουσίασε η ιδέα και περίσσεψαν χρήματα από το δώρο των Χριστουγέννων τότε πρέπει να το σκεφτείτε σοβαρά. Αξίζει...

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βασίλη αυτή η λύση είναι δοκιμασμένη???

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    ξερω ανθρωπους που εχουν τοποθετησει....αλλοι εχω ακουσει οτι εχουν σπασει ομως....!

    τι να πω...περιμενε κ θα λαβεις πολλες απαντησεις απο τους πιο γνωστες για το θεμα!!!!

    αν δεν μου περρισευαν παντως...εγω θα τον εβαζα φιλε....τι να σου πω?

  4. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    σε ενα τραπεζικο σάιτ που μπαινω διαβασα πριν 2-3 εβδομαδες οτι η εν λογω εταιρια ειχε καταθεσει αιτηση πτωχευσης στη γερμανια...
    το αναμεταδιδω με επιφυλαξη μιας και δεν ξερω τι εγινε τελικα...

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP