Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 37

Θέμα: Οργανωμενο Καμπινγκ

  1. #11
    Εγγραφή
    12-09-11
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    626
    Thanked
    303
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    https://www.erodioss.gr/gr/ypiresies.htm

    για ρίξε μια ματιά

  2. The Following User Says Thank You to super duper For This Useful Post:

    katsaraios (21-06-12)

  3. #12
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ntinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    ααα ο Νίνος πάει εκεί συχνά, αλλά πανάκριβο μου φαίνεται ή είναι ιδέα μου;
    Ναι εχω παει μερικες φορες!! και ομολογω πως εμενα μου αρεσει.
    Ομως..
    ξεφευγει λιγο απο την παραδοσιακη εννοια του camping, και αυτο ειναι μεγαλη κουβεντα που δεν γινεται απο το πληκτρολογιο.
    Ειναι κοματακι δυσκολο εως ακατορθωτο (εκτος και αν εισαι πολυ τυχερος) να βρεις διαθεσιμοτητα σε αυτο για τριημερο σε οικημα.
    Η διαμονη εκει ειναι για ολα τα βαλαντια και ο καθενας επιλεγει αυτο που του ταιριαζει.
    Ναι στα yurt και τις καμπανες ειναι λιγο τσιμπημενες οι τιμες.
    Οι πισινες (δυο ειναι) και ειδικα η μεγαλη τυπου παραλια ειναι ολα τα λεφτα, εχει συνεχεια εκδηλωσεις υπο την μορφη διαγωνισμων παιχνιδιων για παιδια και ενηλικες ( πρωταθλημα ταβλι, ποδοσφαιρακι κλπ)
    Εχει ανιματερ που τρεις φορες την ημερα παιρνουν τα παιδια και τα απασχολουν ευχαριστα με διαφορες δραστηριοτητες ( πισινα, ζωγραφικη,βολτα στο πευκοδασος κλπ), ετσι μπορουν να μεινουν και οι γονεις μια ωριτσα για....
    Γενικα ειναι ο παραδεισος των παιδιων.
    Η θαλασσα η οποια ειναι καμποσο απο το καμπινγκ (500 800 μετρα) προσωπικα δεν μου αρεσει και ας ειναι μια παραλια ενα σκασμο χιλιομετρα.
    Τις περισσοτερες μερες βγαζει καιρο και μπορεις να κανεις παιχνιδια με τα κυματα αλλα για μικρα παιδια ειναι επικινδυνα.
    Φαι καλο και φθηνο στον μασαμπουκα ή αν εχεις "ανωτερης" κατηγοριας καταλυμα, σε απιστευτο μπουφε στο Εσπερια ησυχα και καλα.
    Το βραδυ εχει προβολη ταινιων μια παιδικη και μια για μεγαλους.
    Γενικα ειναι ενα ωραιο μερος για ησυχες διακοπες.
    Απο ασφαλεια εχει security που γυρναει ολη την νυχτα και ελεγχει τους χωρους χωρις να γινεται καν αντιληπτη ή ενοχλητικη.
    Καλη καθαριοτητα και ευγενικο προσωπικο.
    Σε θεσεις εργασιας εστιασης κλπ δουλευουν μονο Ελληνες, βοηθητικο προσωπικο καθαριοτητα κλπ εχει ξενους.
    Το αυτοκινητο το παρκαρεις ή εξω δωρεαν ή μεσα με μια μικρη χρεωση, ομως!!! κινδυνευει απο τα πολλα ποδηλατα και τα πιτσιρικια που κανουν drift οπου ναναι.. χαχαχαχα. Οποτε αν πας ψαξε για μια ποιο "σιγουρη" θεση.
    Τα yurt αι οι καμπανες εχουν δικο τους δωρεαν parking.
    Αυτα για το club περισσοτερα αν θες τα λεμε και απο κοντα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nino : 21-06-12 στις 16:19

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    katsaraios (21-06-12), Lambros46 (21-06-12), Ptboul (22-06-12)

  5. #13
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι εχω παει μερικες φορες!! και ομολογω πως εμενα μου αρεσει.
    Ομως..
    ξεφευγει λιγο απο την παραδοσιακη εννοια του camping, και αυτο ειναι μεγαλη κουβεντα που δεν γινεται απο το πληκτρολογιο.
    Ειναι κοματακι δυσκολο εως ακατορθωτο (εκτος και αν εισαι πολυ τυχερος) να βρεις διαθεσιμοτητα σε αυτο για τριημερο σε οικημα.
    Η διαμονη εκει ειναι για ολα τα βαλαντια και ο καθενας επιλεγει αυτο που του ταιριαζει.
    Ναι στα yurt και τις καμπανες ειναι λιγο τσιμπημενες οι τιμες.
    Οι πισινες (δυο ειναι) και ειδικα η μεγαλη τυπου παραλια ειναι ολα τα λεφτα, εχει συνεχεια εκδηλωσεις υπο την μορφη διαγωνισμων παιχνιδιων για παιδια και ενηλικες ( πρωταθλημα ταβλι, ποδοσφαιρακι κλπ)
    Εχει ανιματερ που τρεις φορες την ημερα παιρνουν τα παιδια και τα απασχολουν ευχαριστα με διαφορες δραστηριοτητες ( πισινα, ζωγραφικη,βολτα στο πευκοδασος κλπ), ετσι μπορουν να μεινουν και οι γονεις μια ωριτσα για....
    Γενικα ειναι ο παραδεισος των παιδιων.
    Η θαλασσα η οποια ειναι καμποσο απο το καμπινγκ (500 800 μετρα) προσωπικα δεν μου αρεσει και ας ειναι μια παραλια ενα σκασμο χιλιομετρα.
    Τις περισσοτερες μερες βγαζει καιρο και μπορεις να κανεις παιχνιδια με τα κυματα αλλα για μικρα παιδια ειναι επικινδυνα.
    Φαι καλο και φθηνο στον μασαμπουκα ή αν εχεις "ανωτερης" κατηγοριας καταλυμα, σε απιστευτο μπουφε στο Εσπερια ησυχα και καλα.
    Το βραδυ εχει προβολη ταινιων μια παιδικη και μια για μεγαλους.
    Γενικα ειναι ενα ωραιο μερος για ησυχες διακοπες.
    Απο ασφαλεια εχει security που γυρναει ολη την νυχτα και ελεγχει τους χωρους χωρις να γινεται καν αντιληπτη ή ενοχλητικη.
    Καλη καθαριοτητα και ευγενικο προσωπικο.
    Σε θεσεις εργασιας εστιασης κλπ δουλευουν μονο Ελληνες, βοηθητικο προσωπικο καθαριοτητα κλπ εχει ξενους.
    Το αυτοκινητο το παρκαρεις ή εξω δωρεαν ή μεσα με μια μικρη χρεωση, ομως!!! κινδυνευει απο τα πολλα ποδηλατα και τα πιτσιρικια που κανουν drift οπου ναναι.. χαχαχαχα. Οποτε αν πας ψαξε για μια ποιο "σιγουρη" θεση.
    Τα yurt αι οι καμπανες εχουν δικο τους δωρεαν parking.
    Αυτα για το club περισσοτερα αν θες τα λεμε και απο κοντα.

    Να συμπληρωσω οτι οι πισινες λειτουργουν υπο την επιβλεψη ναυαγοσωστη, που εχει και ρολο φυλακα.. χαχα δεν αφηνει να αφηνουν πετσετες απλωμενες στις ξαπλωστρες και να φευγουν για .... ( Γνωστο Νεοελληνικο κολπακι των εξυπνων που θα κρατησουν τις ξαπλωστρες λες και τους ανηκουν, υπαρχουν καποιοι πονηροι που εστρωναν απο τα ξημερωματα) και ετσι να μην μπορει αλλος να βρει θεση.
    Τις κυριακες αν ειμαστε παραθεριστες στο club, ή φευγουμε καμια εκδρομουλα το καλυτερο ή προετοιμαζομαστε για καταραμενο κοσμο που θα ερθει μιλιουνια λεμε, φασαρια, παιδια να ουρλιαζουν κολαση!!.
    Αποφευγουμε οσο μπορουμε τον αυγουστο τουλαχιστον εως τις εικοσι του μηνα που εχει και 100% πληροτητα και δεν μιλαω για τα οικηματα αλλα για τις σκηνες.
    Αν παει καποιος με σκηνη, το πρωτο βραδυ κανουμε δεηση με σπονδη (ριχνουμε μπυρα στο χωμα) στο θεο της βροχης να μην κανει καμια πλακα και βρεξει.
    Γιατι αν εκει πιασει βροχη, δεν φανταζεστε τι γινεται...
    Οικογενειες που θελουν να περασουν εκει τις διακοπες τους να φροντισουν να παρουν και ποδηλατα, τουλαχιστον για τα παιδια μαζι τους, θα το καταλαβουν οταν πανε εκει.
    Μια καλη μπιζνα και ψαχνω και συνεταιρο ειναι να ανοιξουμε εκει ενοικιαση ποδηλατων χαχαχαχαχα.
    Αν θυμηθω και αλλα , θα ξαναποσταρω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nino : 21-06-12 στις 16:48

  6. The Following User Says Thank You to Nino For This Useful Post:

    Ptboul (22-06-12)

  7. #14
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εκανα μια διερευνηση στο πρωτο καμπινγκ αυτο που μου συνεστησε ο πρωην συναδελφος στο Μονολιθι..
    Απο οτι μου ειπε η ευγενεστατη υπαλληλος υπαρχει διαθεσιμοτητα για ξυλινο σπιτακι που εχει μεσα 2 μονα κρεβατια και παροχη ρευματος ...
    Οποτε χρειαζομαι κανενα ψυγειακι φορητο τουλαχιστον και κανενα πολυπριζο
    Παρκινγκ εχει μεσα δωρεαν,μινι μαρκετ,εστιατοριο ,κοινοχρηστη κουζινα και ψυγεια ,φυλαξη,αμεση προσβαση στην αμμουδια χωρις να περνας απο σκηνες,παρκαρισμενα αυτοκ. κλπ...
    τιμη για αυτο 25 την βραδυα ....

    Το Ερωδιος ειναι μεσα στα 10 καλυτερα απο οτι διαβασα σε καμπινγκ-φορουμ σαν επισκεπτης ,ενα μειον που σκεφτομαι ειναι οτι ειναι κοντα στα μερη μου και ελεγα μηπως βρεχαμε κορμακι σε καμια αλλη παραλια που δεν εχουμε παει...
    Θα μιλησω ομως και με αυτους..

    Στην Αγ.Αννα μου φαινεται υπερβολικη η χρεωση και οπως λεει και ο Νινο θα γινεται χαμος .....

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  8. #15
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    στο Χαιδαρι προτεινω κατσαραιε, πολυ ωραιο καμπινκ και θα μπορουμε και τα βραδια να βρισκομαστε με τον τουμπα!
    https://www.campingathens.com.gr/el/index.asp

  9. The Following 3 Users Say Thank You to spar@ For This Useful Post:

    hades7 (21-06-12), m-power_01 (21-06-12), Ptboul (22-06-12)

  10. #16
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    67
    Μηνύματα
    1.921
    Thanked
    2393
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παναγιωτη με μια πρωτη ματια δεν ειδα να εχει bungalows,κανω λαθος?
    Οχι Γιώργο δεν έχει. Είναι όμως από τα οικονομικά και η θάλασσα είναι στα 10 μέτρα. Τώρα να είσαι σε κάμπινγκ και να έχει πισίνα για μένα δεν λέει, μου φαίνετε υπερβολή...


    Ο χειρότερος άντρας η καλύτερη γυναίκα...

  11. #17
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sierra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι Γιώργο δεν έχει. Είναι όμως από τα οικονομικά και η θάλασσα είναι στα 10 μέτρα. Τώρα να είσαι σε κάμπινγκ και να έχει πισίνα για μένα δεν λέει, μου φαίνετε υπερβολή...
    Ναι το διαγραφω απο τις προυποθεσεις το πισινατο
    Αλλα με την σκηνη δεν το εχω ειδικα μονος με την μικρη,οποτε το σπιτακι με βοηθαει αρκετα...

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  12. #18
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκανα μια διερευνηση στο πρωτο καμπινγκ αυτο που μου συνεστησε ο πρωην συναδελφος στο Μονολιθι..
    Απο οτι μου ειπε η ευγενεστατη υπαλληλος υπαρχει διαθεσιμοτητα για ξυλινο σπιτακι που εχει μεσα 2 μονα κρεβατια και παροχη ρευματος ...
    Οποτε χρειαζομαι κανενα ψυγειακι φορητο τουλαχιστον και κανενα πολυπριζο
    Παρκινγκ εχει μεσα δωρεαν,μινι μαρκετ,εστιατοριο ,κοινοχρηστη κουζινα και ψυγεια ,φυλαξη,αμεση προσβαση στην αμμουδια χωρις να περνας απο σκηνες,παρκαρισμενα αυτοκ. κλπ...
    τιμη για αυτο 25 την βραδυα ....

    Το Ερωδιος ειναι μεσα στα 10 καλυτερα απο οτι διαβασα σε καμπινγκ-φορουμ σαν επισκεπτης ,ενα μειον που σκεφτομαι ειναι οτι ειναι κοντα στα μερη μου και ελεγα μηπως βρεχαμε κορμακι σε καμια αλλη παραλια που δεν εχουμε παει...
    Θα μιλησω ομως και με αυτους..

    Στην Αγ.Αννα μου φαινεται υπερβολικη η χρεωση και οπως λεει και ο Νινο θα γινεται χαμος .....
    βρε εσυ σε ξενωνα ή bungalows γιατι την βρισκεις υπερβολικη την χρεωση?
    23 ευρω/ατομο με ενα γευμα την ημερα ειναι πολλα?
    για κοιτα ξανα
    https://www.clubagiaanna.gr/images/d...CAA-2012_3.pdf

    με κλιματισμο-ψυγειο μεσα.

  13. The Following User Says Thank You to Nino For This Useful Post:

    katsaraios (21-06-12)

  14. #19
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αλλα ειδα μαλλον κατα λαθος...
    Ψηνεσαι ??

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  15. #20
    Εγγραφή
    17-06-10
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    463
    Thanked
    790
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγω εδω και 10 χρονια παω στο triton ii στο δρεπανο ναυπλιο.

    Το site το αδικει παραααα πολυ!!!!

    Σε 1,5 ωρα ειμαι εκει ,η παραλια ειναι ακριβως διπλα,εχει ωραιο φαγητο,παιδικη χαρα,γηπεδο ποδοσφαιρου,εχει ωραιες τουαλετες με συνεχη καθαρισμο( σε βαθμο σπαστικο) υπαρχπυν παντου καμερες για ασφαλεια,και το βραδυ και εκει υπαρει φυλαξη...

    Ολες οι θεσεις ειναι ωραια διαρυθμισμενες με το νερο τους και το ρευμα τους.

    Εγω πληρωνω 25 ευρω την ημερα για το τροχοσπιτο που βαζω ( 2 ενηλικες και 2 παιδια)

  16. The Following User Says Thank You to stamatis m3 e30 For This Useful Post:

    katsaraios (22-06-12)

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP