Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 35 από 35

Θέμα: Αλλαγή Ελαστικών RUN FLAT

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο veliopou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στο forum, λοιπόν μετά από ένα σχεδόν μήνα με τα καινούργια μου λάστιχα, ειπά να μοιραστώ τις εντυπώσεις μου μαζί σας.
    λοιπόν, τα λάστιχα είναι απλά καταπληκτικά. τα συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους όσους θέλουν να βάλουν run flat λάστιχο και το φοβούνται. το λάστιχο είναι πολύ πιο μαλακό, δεν κοπανάει ιδιαίτερα, και δεν το μετάνιωσα καθόλου που το έβαλα.
    δεν χρειάζεται βεβαίως να αναφέρω ότι στο στεγνό που το έχω δοκιμάσει (που να βρεις βρεγμένο τέτοια εποχή) το λάστιχο απλά είναι αλλού. Πολύ καλό κράτημα και αθόρυβο σαν κύλιση.
    Οπότε για όποιον θέλει να βάλει ξανά run flat το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
    επίσης σε όσους φορούν λάστιχο διάστασης 205/50/17, να μην φοβηθούν και να πάνε σε 225/45/17.
    δεν χάνουν πουθενά, ίσα ίσα κερδίζουν στην τιμή, είναι πολύ πιο φθηνά, και στην άμεση διαθεσιμότητα που έχουν σαν διάσταση.
    εγώ πάντως με 320 Ε92 έβαλα conti sportcontact 3 γιατί τα 5 δεν έβγαιναν με δείκτη ταχύτητας V (Κάτι πολύ σημαντικό για μένα).
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  2. #2
    Εγγραφή
    10-09-11
    Περιοχή
    Βολος-Αθηνα
    Μηνύματα
    211
    Thanked
    140
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Christos 330 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bασιλη τιμη μου που σε γνωρησα και σε εξυπηρετησα σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια !!!

    Ελπιζω να εισαι ευχαρηστημενος με την επιλογη σου παλι σε rft αν και απ'οτι ειδα δεν

    ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οπως goodyear η bridgstone που ειναι εντελως

    κουτσουρα !!!


    Ο ασσος σου με το αγαπημενο μας χρωμα δεν χωρα σχολια να τον χαιρεσε φιλε

    και καλα χιλιομετρα !!!

    ps . . . Συμφωνω απολυτα με τον Ε91 αλλο το conti seal που βγαινει σε λιγες διαστασεις

    και αλλο το ssr που ειναι καθαρα rft ελαστικο . . .
    Το να ειναι κουτσουρα παει καλα να δεις πως ειναι μέσα στην πόλη να νομίζεις ότι έχεις μαζέψει τίποτα κλαδιά απο κατω αν και δεν πάω σε χωράφια το αυτοκίνητο αλλα αυτό το έχει κανονίσει η Dunlop για εμάς μιλάμε για την ΕΤΑΙΡΙΑΡΑ!!!
    ΚΩΣΤΑΣ

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP