Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 50

Θέμα: προβλημα και λύση σε διαφορικό Χ3

  1. #11
    Εγγραφή
    07-06-12
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    21
    Thanked
    29
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    MICHELIN LATITUDE έχουν κάνει 22.000 χλμ και άλλαξα τα εμπρός πίσω. Οτι έκανε πρίν το κάνει και τώρα.

  2. #12
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jacob93t Εμφάνιση μηνυμάτων
    MICHELIN LATITUDE
    μήπως το κάνει λίγο μετά απο τότε που τα φόρεσες?


    για προσπάθησε να θυμηθείς.

  3. #13
    Εγγραφή
    07-06-12
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    21
    Thanked
    29
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Όχι, είναι σίγουρος για αυτό. Τα άλλαξα εμπρός πίσω την περασμένη Τετάρτη. Την ιδια μέρα που άλλαξα και τα αμορτισέρ.Κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Βάζοντας δε τα καινούργια αμορτισέρ, που το αυτοκίνητο δέθηκε, ξεκαθάρισε και ο ήχος αυτός.

  4. #14
    Εγγραφή
    21-11-11
    Περιοχή
    ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    295
    Thanked
    282
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jacob93t Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, είναι σίγουρος για αυτό. Τα άλλαξα εμπρός πίσω την περασμένη Τετάρτη. Την ιδια μέρα που άλλαξα και τα αμορτισέρ.Κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Βάζοντας δε τα καινούργια αμορτισέρ, που το αυτοκίνητο δέθηκε, ξεκαθάρισε και ο ήχος αυτός.
    Η ολη περιγραφη μου θυμιζει κατι που ειχε παθει ενας φιλος σε Ε36...μπιλιοφορους εχετε ελεγξει??

  5. #15
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ευχομαι να βρεις λύση, πάντως οσες φορες εχω ακουσει παραπονα για τον θορυβο αυτο, η BMW απανταει οτι φταίνε τα λάστιχα που δεν ειναι τα σωστα.

    Δεν εχω να σου προτείνω κάποιον γιατι ειναι "ειδικό" το θέμα σου και μάλλον θα χάσεις τα λεφτα σου στους δικούς μου - που ειναι για sraight πράγματα πχ χαλάει αυτό, το πετάμε και βάζουμε άλλο-

    Ενας μηχανικός που έχει το TIS πάντως μπορεί να δει αν εχει τιποτα ανακλήσεις το αμάξι για τους άξονες, όπως επίσης και κάποιος που θα σου πεί αν το έχει αντιμετωπίσει ξανά.

    Στείλε ένα PM στον GNX και στον Nino να σου πουν που πάνε αυτοί σε περίπτωση που δεν εχουν δει το θρεντ.

    Επίσης καλό θα ήταν να συννενοηθείτε μεταξύ σας και να κάνετε έστω και για κάποιες ώρες αλλαγή στις ζάντες και τα λάστιχα σας για να ξεκαθαρίσει το θέμα των ελαστικών τουλάχιστον.

  6. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    jacob93t (11-06-12)

  7. #16
    Εγγραφή
    07-06-12
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    21
    Thanked
    29
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οχι, δεν κάναμε έλεγχο. Μπήκα στο forum που ανακάλυψα ψάχνοντας για το πρόβλημα. Και αυτό μήπως κάποιος απο όλους σας μου δώσει κάποια λύση. Για να μην αρχίσουμε να λύνουμε γέφυρες κ.λ.π και να πηγαίνουμε ψάχνοντας. Και επειδή την Τρίτη θα κάτεβω στην Αθήνα ( Απο βόλο ), αν μπορείτε σας παρακαλώ υποδείξτε μου ένα συνεργείο να βρώ επιτέλους κάποια λύση. Διότι εδώ μου λένε όλοι : Αφησέ το. Θα δείξει με τον καιρό. Φοβάμαι πως όταν το δείξει .................. Ευχαριστώ και πάλι!

  8. #17
    Εγγραφή
    21-11-11
    Περιοχή
    ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    295
    Thanked
    282
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jacob93t Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι, δεν κάναμε έλεγχο. Μπήκα στο forum που ανακάλυψα ψάχνοντας για το πρόβλημα. Και αυτό μήπως κάποιος απο όλους σας μου δώσει κάποια λύση. Για να μην αρχίσουμε να λύνουμε γέφυρες κ.λ.π και να πηγαίνουμε ψάχνοντας. Και επειδή την Τρίτη θα κάτεβω στην Αθήνα ( Απο βόλο ), αν μπορείτε σας παρακαλώ υποδείξτε μου ένα συνεργείο να βρώ επιτέλους κάποια λύση. Διότι εδώ μου λένε όλοι : Αφησέ το. Θα δείξει με τον καιρό. Φοβάμαι πως όταν το δείξει .................. Ευχαριστώ και πάλι!
    Δεν ειναι και οτι καλυτερο να αφηνεις τετοια προβληματα στη μοιρα τους...Στον επομενο ελεγχο καλο θα ηταν να τραβηξετε λιγο τις φουσκες απο τους μπιλιοφορους και να κανετε εναν ελεγχο...Ο φιλος με το Ε36 που ανεφερα πριν ειχε ραγισμενο μπιλιοφορο και στο ακουσμα του 'γκουπ' πιστευαμε οτι κατι γινετε με το διαφορικο...Δυστυχως αυτοι οι ηχοι ειναι περιεργοι και συχνα ξεγελουν απο που ξεκινανε...Υπομονη και θα βρεθει το προβλημα...καλα ξεμπερδεματα...

  9. The Following User Says Thank You to NS-conv For This Useful Post:

    jacob93t (11-06-12)

  10. #18
    Εγγραφή
    05-07-11
    Περιοχή
    Καλαματα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    140
    Thanked
    137
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αδερφε ελεγξε μπιλιοφορους... Ειχα ακριβως τα ιδια συμπτωματα....

  11. The Following User Says Thank You to nikos325 For This Useful Post:

    jacob93t (11-06-12)

  12. #19
    Εγγραφή
    27-03-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    16
    Thanked
    16
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    φιλε jacob ο θορυβος που ακους ειναι κατα 99/100απο το βοηθητικο σαζμαν που μεταφερει την κινηση στον μπροστα αξονα,ειαι συχνω προβλημα στα χ3.αν παρατηρησεις στην αποτομη επιταχυνση το αυτοκινητο νιωθεις οτι σκορτσαρη. για οπιαδηποτε πληροφορια γραψε μου.

  13. The Following User Says Thank You to ΝΤΑΛΙΜΠΙΡΑΣ For This Useful Post:

    Kazakos Garage (15-06-12)

  14. #20
    Εγγραφή
    07-06-12
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    21
    Thanked
    29
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ομολογώ οτι είναι κάτι που κανείς δεν το υπέθεσε. Ευχαριστώ πολύ για την υποδειξη. Μπορείτε να μου συστήσετε κάποιο συνεργείο που θα μπορούσα να πάω όταν κάτεβω στην Αθήνα την Τρίτη. Ευχαριστώ πολύ.
    Νίκος (jacob93t)

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP