Σελίδα 5 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 98

Θέμα: Yγραέριο LPG σε μοτέρ Ν46 Β20 Valvetronic

  1. #41
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stradale Εμφάνιση μηνυμάτων
    Του υγραεριου γενικα;
    Ναι γενικά

  2. #42
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    επαναφερω το θεμα. Λογω της εποχης και της εξωφρενικης φορολογιας/τελων εχω αρχισει να ψαχνω για συστηματα υγραεριου για το Χ3. Σε πρωτη ερωτηση σε μαγαζι της περιοχης μου μου δοθηκε ενα κοστος 1100 ¤ με εγκατασταση του ντεποζιτου στο χωρο των αποσκευων για λογους ασφαλειας (διοτι στο χωρο της ρεζερβας θα ερχεται χαμηλα) και γενικα μαλλον προχειρη εγκατασταση που σαν ιδεα δεν με ικανοποιει. Απο την αλλη η bmw δια στοματος μηχανικου γνωστης αντιπροσωπειας ηταν τελειως αποτρεπτικος λογω προβληματων που οπως ειπε εμφανιζονται (αναβουν λαμπακια οπως ειπε χωρις να ειναι βεβαιο οτι υπαρχει και το αντιστοιχο προβλημα) , και για τα οποια δεν επεμβαινουν αν δεν βγει ολη η εγκατασταση
    Πως βλεπετε το ολο θεμα διοτι η αναγκη μειωσης του κοστους ειναι επιτακτικη ...

  3. #43
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Εγώ έβαλα στο Χ3 πρίν 9000 χιλιόμετρα. Δεξαμενή καυσίμου δεν θα εβαζα ποτέ στο χώρο αποσκευών, την έβαλα στη θέση της ρεζέρβας, είναι πενήντα-κάτι λίτρα, ακριβώς δεν ξέρω, κατεβαίνει λίγο κάτω από το ράφι που κουβαλά τη ρεζέρβα. Κατανάλωση 14λτ από 12.5λτ με βενζίνη.


    Το παν στο υγραέριο είναι η σωστή εγκατάσταση. Εάν κάνεις 15000 χλμ το χρόνο θα γλιτώνεις 1300 ευρώ το χρόνο. Εμένα μου κόστισε 1385 ευρώ. Από το Σεπτέμβριο έχω αποσβέσει περί τα 680 ευρώ.

  4. #44
    Εγγραφή
    10-09-11
    Περιοχή
    Βολος-Αθηνα
    Μηνύματα
    211
    Thanked
    140
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φιλε μου σιγουρα το κοστος της βενζινης ειναι ενα θεμα αλλα εγω πιστευω οτι πρεπει να το ξανασκεφτεις σημερα μιλουσα με ενα φιλο και μου ελεγε για 4 αυτοκινητα συναδερφων με προβληματα στις βαλβιδες και εγω επειδη κανω πολλα χιλ σκεφτηκα πολλες φορρες να το κανω υγραεριο αλλα προτιμο να πληρωνω την κολοβενζινη παρα να παρω κανενα κινητηρα στο χερι
    ΚΩΣΤΑΣ

  5. The Following User Says Thank You to GanKostas-E90 For This Useful Post:

    spyrosK (31-01-13)

  6. #45
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έβαλα στο Χ3 πρίν 9000 χιλιόμετρα. Δεξαμενή καυσίμου δεν θα εβαζα ποτέ στο χώρο αποσκευών, την έβαλα στη θέση της ρεζέρβας, είναι πενήντα-κάτι λίτρα, ακριβώς δεν ξέρω, κατεβαίνει λίγο κάτω από το ράφι που κουβαλά τη ρεζέρβα. Κατανάλωση 14λτ από 12.5λτ με βενζίνη.


    Το παν στο υγραέριο είναι η σωστή εγκατάσταση. Εάν κάνεις 15000 χλμ το χρόνο θα γλιτώνεις 1300 ευρώ το χρόνο. Εμένα μου κόστισε 1385 ευρώ. Από το Σεπτέμβριο έχω αποσβέσει περί τα 680 ευρώ.
    Αρα μαλλον ολα καλα . Ποιο συστημα εβαλες; οπως φαινεται παιζει ρολο η εγκατασταση. Αν δεν υπαρχει θεμα , που το εβαλες ; η παροχη μπηκε στον προφυλακτηρα; γενικα ειναι αρκετες οι επεμβασεις στο αμαξι αλλα απο την αλλη οντως υπαρχει οικονομια. Θελει ψαξιμο...

  7. #46
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Έβαλα στην qgas ενα σύστημα της Prins. Παροχή όχι στον προφυλακτήρα, δίπλα στο στόμιο της βενζίνης, πίσω απο το πορτάκι κανονικά.

  8. The Following User Says Thank You to gnx For This Useful Post:

    spyrosK (31-01-13)

  9. #47
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παντως με προβληματιζει και η θεση που πηρε ο μηχανικος στη bmw που ειπε οτι δεν «ακουμπανε» αμαξια με υγραεριο. Σιγουρα δεν το συνιστουν αλλα απο την αλλη στα τοσα αμαξια που βαζουν υγραεριο ειναι λογικο και αναμενομενο καποια να βγαζουν προβληματα.

  10. #48
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σπυρο ο 120ιΕ87 που ξεκινησε το θεμα ειναι ανηψακι μου! Εχει κανει εγκατάσταση state-of-the-art σε εναν διλιτρο ασσο που εχει, και γενικα ειναι πολυ ψαγμενος στο αμαξι. Στειλε του ενα pm να σου πει οτι θες. Αν θες να κανονισουμε να το δεις και από κοντα.

  11. The Following User Says Thank You to trueno For This Useful Post:

    120ie87 (11-02-13)

  12. #49
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Αυτό παίζει ρόλο...Εγώ το Χ3 το πάω πλέον σε εξειδικευμένο συνεργείο BMW στη Παλλήνη, ο άνθρωπος δεν έχει κανένα πρόβλημα να ασχοληθεί με το αμάξι.

  13. #50
    Εγγραφή
    10-09-11
    Περιοχή
    Βολος-Αθηνα
    Μηνύματα
    211
    Thanked
    140
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βεβαια (φιλικα παντα) τα αποτελεσματα-φθορες δεν ειναι δυνατον να φανουν σε 10000χιλ ετσι δεν ειναι?
    ΚΩΣΤΑΣ

Σελίδα 5 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP