Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 22

Θέμα: Nanotek και νανοκαθαρισμος αυτοκινητου γενικοτερα!

  1. #1
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή Nanotek και νανοκαθαρισμος αυτοκινητου γενικοτερα!

    Με αφορμη το γεγονος οτι σημερα κερδισα ενα πλυσιμο στην Nanotek
    ( https://www.nanotekcarcleaning.gr/) απο ενα απλο like στο Facebook στην σελιδα του Metro Mall ανοιγω το παρον θεμα για να συζητησουμε περι αυτου του ειδους πλυσιματος. Τα θετικα του αλλα και τα αρνητικα του, την τεχνολογια που κρυβεται απο πισω του, τα αποτελεσματα κλπ κλπ!
    Εχει δοκιμασει κανεις? Γνωμες?

    Ο διαγωνισμός τελείωσε.
    Σας ευχαριστούμε όλους θερμά για τη συμμετοχή!
    Ο τυχερός που κερδίζει ένα δωρεάν πλύσιμο αυτοκινήτου από την εταιρεία Nanotek™ είναι ο Paris Dermatis. Πάρη συγχαρητήρια! Επικοινώνησε μαζί μας με γραπτό μήνυμα για να σε ενημερώσουμε για τη διαδικασία παραλαβής του δώρου σου!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  2. The Following 9 Users Say Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    aristent (31-10-13), Bazil Van Sinner (23-11-13), BILL007 (30-10-13), bill_m3 (31-10-13), KalpasM3 (06-02-14), kapamaru1 (30-10-13), mark e92 (23-11-13), Ptboul (31-10-13), Vassilis ///M (31-10-13)

  3. #2
    Εγγραφή
    11-08-12
    Περιοχή
    Athens - Alimos
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    218
    Thanked
    210
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ωραίος φίλε. Το πήγες το αμάξι ή θα το πας????? Μπήκα στη σελίδα τους κ είδα τις υπηρεσίες. Ποια απ όλες κέρδισες εσύ? Πάντως στην Lite υπηρεσία για μεσαίο αυτοκίνητο μόνο 20 ευρώ???? (για το γυάλισμα εντυπωσιάζομαι με τη τιμή, τα άλλα δε μου λένε κάτι)

    Με νάνο θέλω να κάνω τη κουκούλα μου πριν πιάσουν οι βροχές. Η aytoglym έχει ωραίο σετ με 30 ευρώ. Απλά δε ξέρω αν το "έχω" να το κάνω μόνος μου. Φοβάμαι μη πάει το χαζο-σπέυ σε τζάμια ή πλαστικά κ δε βγαίνει. Αν μάθω τιμή μπορεί να το πάω σε ειδικό....

  4. #3
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kapamaru1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίος φίλε. Το πήγες το αμάξι ή θα το πας????? Μπήκα στη σελίδα τους κ είδα τις υπηρεσίες. Ποια απ όλες κέρδισες εσύ? Πάντως στην Lite υπηρεσία για μεσαίο αυτοκίνητο μόνο 20 ευρώ???? (για το γυάλισμα εντυπωσιάζομαι με τη τιμή, τα άλλα δε μου λένε κάτι)

    Με νάνο θέλω να κάνω τη κουκούλα μου πριν πιάσουν οι βροχές. Η aytoglym έχει ωραίο σετ με 30 ευρώ. Απλά δε ξέρω αν το "έχω" να το κάνω μόνος μου. Φοβάμαι μη πάει το χαζο-σπέυ σε τζάμια ή πλαστικά κ δε βγαίνει. Αν μάθω τιμή μπορεί να το πάω σε ειδικό....
    Δεν εχω ενημερωθει καν για το τι ακριβως εχω κερδισει! Αυριο θα κανω ενα τηλ να δω τι εχω κερδισει και θα περασω να το κανω! Μετα θα γραψω και εγω τις εντυπωσεις μου! Αν και ειμαι απο τους δυσπιστους της μη χρησης νερου! Απο την αποψη οτι τωρα το μπεμπε καφετιζει αντι να μαυριζει γιατι ειχα παει εκδρομη και πατησα και χωμα ......Αλλα μην προδικαζω θα δουμε!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  5. #4
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τωρα μολις με πηραν τηλ να με ενημερωσουν! Εχω κερδισει μεσα εξω περιποιησει + γυαλισμα του αυτοκινητου!
    Επειδη ομως απο βδομαδα θα παω χωριο ( χωμα μπλα μπλα) θα το κανω οταν γυρισω εφοσον μπορω !
    Αν μεχρι τοτε καποιος κανει κατι παρομοιο ή εχει ηδη κανει ας μας πει την εμπειρια του!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  6. #5
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα μολις με πηραν τηλ να με ενημερωσουν! Εχω κερδισει μεσα εξω περιποιησει + γυαλισμα του αυτοκινητου!
    Επειδη ομως απο βδομαδα θα παω χωριο ( χωμα μπλα μπλα) θα το κανω οταν γυρισω εφοσον μπορω !
    Αν μεχρι τοτε καποιος κανει κατι παρομοιο ή εχει ηδη κανει ας μας πει την εμπειρια του!
    Και επαναφερω το θεμα αφου σημερα τελικα παρελαβα το δωρο !
    Χρονος περιποισησης 1:30 ωρα και κατι ψιλα!
    Το αποτελεσμα παρα πολυ καλο......αλλα δυστυχως δεν ειχα χρονο να κατσω να παρακολουθησω πως εγινε η δουλεια! Παντως δεν εβαλε νερο ο ατιμος και το αμαξι πραγματικα ηταν μες την μπιχλα!
    Μεσα εκανε ωραιο καθαρισμα και γαλακτωσε τις επιφανειες ενω εβαλε και ενα πολυ ωραιο αρωματικο κατι σαν τσιχλα μεντα!
    Δηλαδη τοσο που θα τρωω σουβλακι και θα βαζω την κοπελια μεσα και δεν θα παιρνει χαμπαρι ....
    + περασε ολα τα πλαστικα εξω με αυτη την ωραια αλοιφη επαναφορας!
    Γενικα πολυ καλο αποτελεσμα και Value for money ( TZAMPA ) axaxaxax

    Αυριο φωτο.....αν εντωμεταξυ δεν εχει βρεξει
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    aristent (22-11-13), isou (23-11-13), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ (22-11-13)

  8. #6
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Με το φως της ημερας τελικα ο καθαρισμος κρινεται πολυ μετριος!
    Πιστευω πως χαμος για το τιποτα η Nanoteκ αφου το μικροτερο κοστος ειναι 20 ευρω.
    Μεσα εχουνε μεινει σκονες και εξω στιγματα
    τα οποια δεν φαινοντουσαν το βραδυ!
    Αξιζε το γυαλισμα των πλαστικων και ο αρωματισμος!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  9. The Following User Says Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    aristent (23-11-13)

  10. #7
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Όλα αυτά γίνονται γρήγορα και με λάθος υλικά απλά για να φαίνονται ωραία στο μάτι...
    Για να γίνει περιποίηση & γυάλισμα αυτοκινήτου θέλει χρόνο & χρήμα.
    Τι 20 ευρώ μου λέτε;
    Μόνο τα σφουγγάρια του αλοιφαδόρου κάνουν τόσο...
    Detailing Madness

  11. The Following User Says Thank You to stef For This Useful Post:

    aristent (23-11-13)

  12. #8
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Νταξει δεν ειχα καμια απαιτηση να το παρω πισω τζαμι .....αλλα εχωντας κερδισει ουσιαστικα ενα προγραμμα για το οποιο πληρωνεις 32 ευρω εεεε περιμενα να γινει καλυτερο απο το πλυσιμο που κανω κατα καιρους με 10 ευρω !
    Γενικα δινει την εικονα ενος πολυ καθαρου και γυαλισμενου αυτοκινητου αλλα αμα ξερεις 5 πραμματα .....εεεεε νταξει καταλαβαινεις!
    Πχ επλυνε και δεν σηκωσε καπο να παρει οτι εχει παει στα πλαγια με αποτελεσμα να βγουν ξερασματα απο το καπο και ο προφυλακτηρας να γινει σκατα
    Τεσπα βαριεμαι να το πλυνω τωρα ......αλλα μεσα στην βδομαδα θα του ριξω ενα 3 ωρο πλυσιμο να ευχαριστηθω!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  13. The Following User Says Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    Tsik.D. (23-11-13)

  14. #9
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νταξει δεν ειχα καμια απαιτηση να το παρω πισω τζαμι .....αλλα εχωντας κερδισει ουσιαστικα ενα προγραμμα για το οποιο πληρωνεις 32 ευρω εεεε περιμενα να γινει καλυτερο απο το πλυσιμο που κανω κατα καιρους με 10 ευρω !
    Γενικα δινει την εικονα ενος πολυ καθαρου και γυαλισμενου αυτοκινητου αλλα αμα ξερεις 5 πραμματα .....εεεεε νταξει καταλαβαινεις!
    Πχ επλυνε και δεν σηκωσε καπο να παρει οτι εχει παει στα πλαγια με αποτελεσμα να βγουν ξερασματα απο το καπο και ο προφυλακτηρας να γινει σκατα
    Τεσπα βαριεμαι να το πλυνω τωρα ......αλλα μεσα στην βδομαδα θα του ριξω ενα 3 ωρο πλυσιμο να ευχαριστηθω!
    πλυσιμο σωστο =3ωρακι !!!!
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

  15. #10
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    To καλο αποτελεσμα στο πλυσιμο, ειναι οταν κανεις σωστο και (σχετικα) γρηγορο ΣΤΕΓΝΩΜΑ!!!

    εννοητε οτι το σαμπουαν,το σφουγγαρι,το ξεπλυμα με αφαλατωμενο νερο,το πιεστικο κλπ.....παιζουν μεγαλο ρολο,αλλα το στεγνωμα ειναι αυτο που θα δωσει το τελικο ΚΑΛΟ αποτελεσμα.

    Επειδη μολις γυρισα απο πλυσιματακι,στο σχεδον καθαρο Ε60 (ειχε μονο σκονες απο 10ημερη ακινησια στο γκαραζ και καποια μικρη "τακακιλα" στους τροχους),θα σας πω τι ακριβως εκανα στο σελφ σερβις πλυντηριο αυτοκινητων που συνηθως πηγαινω:

    Α."χτενισμα" με ζεστο νερο και σαπουναδα ολο το οχημα,κυριως ομως τροχους και θολους,αφου το υπολοιπο δεν ειχε κατι ιδιαιτερο....

    Β.ξεπλυμα με αφαλατωμενο νερο.....

    Γ."χτενισμα" ολο το οχημα με υγρο κερι,κυριως καπο και μπροστινο τμημα....

    Δ.ξανα ξεπλυμα με αφαλατωμενο νερο....

    Ε.αμεσως μετα γρηγορα-γρηγορα,ολα τα τζαμια με το Ταυ, καθως και το τζαμι της ηλιοροφης....κερδιζοντας χρονο και κρατωντας "στεγνα" ακομη καποια πανια....

    Ζ.μετα σκουπισμα μια φορα ολα τα gloss shadow line trim,πριν στεγωσουν.....και στη συνεχεια ολο το υπολοιπο οχημα με ειδικη πετσετα μικροϊνων και αλλα ειδικα και σχεδον στεγνα πανακια μικροϊνων !!!

    ομως!!!! με ενα πολυ ειδικο πανακι(μπλε χρωματος)που κανει για τζαμια καθρεπτες,ξανασκουπιζω ολες τις ηδη σκουπισμενες/νοτισμενες επιφανειες(κυριως καπο,ουρανο,πορτμπαγκαζ),ολ α τα "απομειναρια" στα τζαμια και ολα τα gloss shadow line trim!!!....αυτο πιστευω ειναι και το μεγαλο ατου της γυαλαδας,αφου μετα το περασμα μ' αυτο το μπλε πανακι, δεν θα βρεις κανενα στιγμα,απο οποια γωνια και να κοιταξεις το οχημα.


    Η.φευγοντας απο εκει και φτανοντας στο σπιτι,ξανα σκουπισμα οτι "ξεβγαλε" ο αερας,αλλα κυριως σκουπισμα ολες οι ακτινες απο τις ζαντες,μασιπιεδες και χαμηλα στις πορτες και τα νερα κατω απο τους εξωτερικους καθρεπτες,δηλαδη οτι τελος παντων "πιτσιλιστικε" στη διαδρομη.

    τελος το οχημα θα παραμεινει σταθμευμενο για 6 ωρες, ωστε να στεγνωσουν ολα τα κρυφα σημεια, που θα μπορουσαν να ξαναπιτσιλισουν τις καθαρες επιφανειες.

    δεν ειναι και κατι το ιδιαιτερο και ξεχωριστο που κανω,ενα διωρο το πολυ ασχολουμε,αλλα μεχρι σημερα και μετα απο 5+ χρονια που ακολουθω αυτη τη μεθοδο, εχω ενα οχημα που δειχνει σχεδον καινουργιο!!!

    εδω το οχημα μου στο χωρο του πλυντηριου αμεσως μετα το πρωτο στεγνωμα:
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aristent : 06-02-14 στις 20:44

  16. The Following 8 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (23-11-13), Dermatis (23-11-13), KalpasM3 (06-02-14), Konstantinos E60 (23-11-13), Leonidas_E39 (23-11-13), PANOS-E60 (23-11-13), sierra (06-02-14), Ε91 (23-11-13)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP