Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 27 από 27

Θέμα: Υποκρισια

  1. #21
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω και ιδίως ότι το θέμα είναι φωτοβολίδα για να αποπροσανατολίσει προσωρινά τον κόσμο από το μείζον θέμα, τις εκλογές.

    Θεωρώ επίσης πως είναι εντελώς ηλίθιος και ανεύθυνος κάποιος που πάει με τέτοιες κοπέλες χωρίς προφύλαξη.
    Ωστόσο, αν οι γυναίκες αυτές είχαν επίγνωση της ασθένειάς τους και έκαναν ελεύθερο έρωτα, τότε δε διαφέρουν σε τίποτα από τους κατα συρροήν δολοφόνους και έτσι θα πρέπει να αντιμετωπιστούν.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  2. The Following User Says Thank You to Driver M For This Useful Post:

    Kostas_1 (05-05-12)

  3. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καλά...πές ότι πάνε να φοβήσουν τον κόσμο να μην ξοδεύει λεφτά στα μπ@@ρδέλα, για να του τα πάρουν και αυτά.
    το είδαμε και αυτό ρε γμτ μου. να ψοφάν στην @γ@μί@ οι π@@τάνες.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  4. #23
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.575
    Thanked
    2228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aρη γ..μω τους δημοσιογραφους... ειναι οι μεγαλυτεροι ρουφιανοι!
    τωρα το θυμηθηκαν.... τωρα που πουλανε ολα.... αλητες!
    θα βγαινει και η Τατιανα με τα ψευτικα δακρυα θα επρεπε να ντρεπονται μονο και μονο επειδη στειριζονται και πουλανε τον πονο των ανθρωπων για λιγα βρωμικα χρηματα...
    Χμμμ εγώ νομίζω ότι φταίνε και οι αγοραστές αυτών των ειδήσεων.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω και ιδίως ότι το θέμα είναι φωτοβολίδα για να αποπροσανατολίσει προσωρινά τον κόσμο από το μείζον θέμα, τις εκλογές.

    Θεωρώ επίσης πως είναι εντελώς ηλίθιος και ανεύθυνος κάποιος που πάει με τέτοιες κοπέλες χωρίς προφύλαξη.
    Ωστόσο, αν οι γυναίκες αυτές είχαν επίγνωση της ασθένειάς τους και έκαναν ελεύθερο έρωτα, τότε δε διαφέρουν σε τίποτα από τους κατα συρροήν δολοφόνους και έτσι θα πρέπει να αντιμετωπιστούν.
    Σωστή η άποψή σου αλλά μην ξεχνάς ότι τα συγκεκριμένα εκδιδόμενα άτομα ήταν πρεζάκια και χωρίς να έχουν ΚΑΝ στον ήλιο μοίρα (ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ελπίδα είχαν να ζήσουν το υπόλοιπο της ζωής του με μια Χ ποιότητα ζωής (όπου Χ βάλε το 1/100 από την μέση ποιότητα ζωής και 100Χ από την παρούσα τους) εξανεμίστηκε με την δημόσια διαπόμπευση.

    Ό,τι έκαναν το έκαναν σε μια σάπια κοινωνία με σάπια κριτήρια και σάπιους ανθρώπους. Το να συγκρίνουμε ποιος είναι ποιο σάπιος (αυτές ή τα άτομα που της πηδο@@σαν και μάλιστα ΧΩΡΙΣ προφύλαξη) είναι νομίζω άκυρο.

    Και μην ξεχνάς ότι οι μεν το έκαναν από ανάγκη και οι άλλοι από ΣΚΕΤΗ ΚΑ@@ΛΑ, δλδ οι δεύτεροι απέδειξαν με τον πιο περίτρανο τρόπο ότι το 2012 υπάρχουν ακόμα δίποδα ζώα εκτός από την Αφρική.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    αληθινο ρινγκ ειναι η εγνατια καβαλας
    Out for all that I can get

  5. The Following User Says Thank You to oldcarskickass For This Useful Post:

    hades7 (06-05-12)

  6. #24
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμμ εγώ νομίζω ότι φταίνε και οι αγοραστές αυτών των ειδήσεων.



    Σωστή η άποψή σου αλλά μην ξεχνάς ότι τα συγκεκριμένα εκδιδόμενα άτομα ήταν πρεζάκια και χωρίς να έχουν ΚΑΝ στον ήλιο μοίρα (ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ελπίδα είχαν να ζήσουν το υπόλοιπο της ζωής του με μια Χ ποιότητα ζωής (όπου Χ βάλε το 1/100 από την μέση ποιότητα ζωής και 100Χ από την παρούσα τους) εξανεμίστηκε με την δημόσια διαπόμπευση.

    Ό,τι έκαναν το έκαναν σε μια σάπια κοινωνία με σάπια κριτήρια και σάπιους ανθρώπους. Το να συγκρίνουμε ποιος είναι ποιο σάπιος (αυτές ή τα άτομα που της πηδο@@σαν και μάλιστα ΧΩΡΙΣ προφύλαξη) είναι νομίζω άκυρο.

    Και μην ξεχνάς ότι οι μεν το έκαναν από ανάγκη και οι άλλοι από ΣΚΕΤΗ ΚΑ@@ΛΑ, δλδ οι δεύτεροι απέδειξαν με τον πιο περίτρανο τρόπο ότι το 2012 υπάρχουν ακόμα δίποδα ζώα εκτός από την Αφρική.
    Δεν διαφωνώ σε κάτι.
    Αν και τα άτομα αυτά ήταν ήδη τελειωμένα, η δημοσιοποίηση των στοιχείων τους επηρέασε ελάχιστα την ήδη κατεστραμένη ζωή τους.

    Από εκεί και πέρα όμως,πρέπει να γίνει ένας διαχωρισμός μεταξύ διαπόμπευσης και ενημέρωσης.
    Όταν δίνουν τα στοιχεία ενός παιδεραστή, το κάνουν ξεκάθαρα για διαπόμπευση.
    Τώρα όμως υποτίθεται πως δε δόθηκαν γι'αυτό, αλλά προς ενημέρωση των πελατών ώστε να προβούν στις απαραίτητες εξετάσεις μήπως και σωθούν ή έστω μήπως περιορίσουν τη νόσο.

    Έχει μια λογική, χωρίς επαναλαμβάνω να δικαιολογώ τους ασυνείδητους πελάτες.
    Γίνονται όμως και ατυχήματα και μπορεί καταλάθος κάποιος να προσβληθεί (βλέπε παραδείγματα του Σπύρου-spara) οπότε θα ήταν άδικο να αφεθούν εντελώς στην τύχη τους κάποιοι άνθρωποι μόνο και μόνο για να προστατευθούν τα προσωπικά δεδομένα των γυναικών.

    Αν επρόκειτο καθαρά για διαπόμπευση, τότε θα ήμουν κάθετα αντίθετος με το να δοθούν τα στοιχεία τους.
    Τώρα όμως υπάρχουν λόγοι. Το αν είναι καθοριστικοί επαφίεται στην κρίση του καθενός. Υπαρκτοί είναι όμως σίγουρα.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  7. The Following User Says Thank You to Driver M For This Useful Post:

    oldcarskickass (06-05-12)

  8. #25
    Εγγραφή
    22-02-11
    Περιοχή
    underworld
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    5.475
    Thanked
    15081
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να προσθέσω κάτι δεν σας κάνει εντύπωση που δεν δόθηκαν στην δημοσιότητα τουλάχιστον για την μια κοπέλα που δούλευε σε οίκο ανοχής τα στοιχεία του ιδιοκτήτη της επιχείρησης που προσέλαβε κάποια η οποία είχε πρόβλημα υγείας; Αυτός θα έπρεπε να διώκεται ποινικά με βαρύτερα αδικήματα
    αντε γεια...

  9. The Following User Says Thank You to hades7 For This Useful Post:

    Thomelef (06-05-12)

  10. #26
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.575
    Thanked
    2228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Φιλοσοφικά συμφωνώ, αλλά ειδικά στην εποχή μας οποιαδήποτε κοινοποίηση προσωπικού στοιχείου και πόσω μάλλον του ίδιου του προσώπου την θεωρώ καχύποπτή και αν μη τη άλλο κακεντρεχή.

    Για άλλους διάφορους λόγους που δεν είναι του παρόντος (οι οποίοι ξεκίνησαν από τη μαζική συλλογή (και άκρατη μάλιστα) << άχρηστών >> προσωπικών πληροφοριών από τα λογισμικά κινητών, με πρώτο και καλύτερο το iOS)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    αληθινο ρινγκ ειναι η εγνατια καβαλας
    Out for all that I can get

  11. The Following User Says Thank You to oldcarskickass For This Useful Post:

    Driver M (06-05-12)

  12. #27
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλοσοφικά συμφωνώ, αλλά ειδικά στην εποχή μας οποιαδήποτε κοινοποίηση προσωπικού στοιχείου και πόσω μάλλον του ίδιου του προσώπου την θεωρώ καχύποπτή και αν μη τη άλλο κακεντρεχή.

    Για άλλους διάφορους λόγους που δεν είναι του παρόντος (οι οποίοι ξεκίνησαν από τη μαζική συλλογή (και άκρατη μάλιστα) << άχρηστών >> προσωπικών πληροφοριών από τα λογισμικά κινητών, με πρώτο και καλύτερο το iOS)
    Κι εγώ φιλοσοφικά το εξετάζω.

    Τα πραγματικά κίνητρα ούτε εγώ τα ξέρω.
    Μπορεί να είναι άπειρα άλλωστε, από εντελώς ανιδιοτελή μέχρι εντελώς ύποπτα και δόλια.
    Κάπου προς τη μέση το κόβω προσωπικά.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP