Σελίδα 2 από 16 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 159

Θέμα: Ν43 επισημα πλεον ΔΩΡEΑΝ αντικατασταση πολλαπλασιαστων!!!

  1. #11
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για Ν54 εχει καμια ανάκληση?????....ο αλεξ ειναι εγκυκλοπαιδια
    Για κατι καπακια λεει.....και εαν το οχημα μπαινει σε πιστα ή κανει μονοημερες γρηγορες διαδρομες,εχει ανακληση στον οδηγο.......

  2. The Following 4 Users Say Thank You to alexm For This Useful Post:

    aristent (03-05-12), Kostas_1 (03-05-12), Panos 316T (03-05-12), Samaro (05-05-12)

  3. #12
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για κατι καπακια λεει.....και εαν το οχημα μπαινει σε πιστα ή κανει μονοημερες γρηγορες διαδρομες,εχει ανακληση στον οδηγο.......
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  4. #13
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.696
    Thanked
    18796
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο γκρατσιας στην αγ. παρασκευη εχει πολυ καλο υπευθυνο στο συνεργειο.
    οταν μπεις παλι στον ισιο δρομο, να σου δωσω να πας εκ μερους μου...
    Δε σφάξανε. Καλύτερα να κόψω τα αποτέτοια μου, να τα φορέσω σκουλαρίκια και ν' ακούω Yanni's Greatest Hits...

    https://www.youtube.com/watch?v=aR8-...eature=related

  5. The Following 6 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    aristent (03-05-12), Kostas_1 (03-05-12), nikos1400 (03-05-12), PANOS-E60 (03-05-12), Stamatis (03-05-12), Stathis (03-05-12)

  6. #14
    Εγγραφή
    14-03-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    42
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρη,εαν χειριζοσουν την ολη υποθεση οπως σου ειπα,θα ετρεχαν και δεν θα εφταναν......,φυσικα γνωριζα εκ των προτερων οτι δεν ειναι του χαρακτηρα σου να τους πρεσαρεις και μαλλον αυτα τα λιγα που τους ειπες,πολλα ηταν......
    Ειναι γνωστο πλεον,οτι σχεδον σε ολα τα μοντελα bmw,παραγωγης 07-08-09....με κινητηρα Ν43 υπαρχει ανακληση που αφορα:
    Πολλαπλασιαστες,αντικαθισ ωντας τον κωδικο .....935 με τον κωδικο .....777.

    Μπεκ,αντικαθιστωντας το μαυρα μπεκ με νεα χρωματος γκρι.
    Εαν το προβλημα του ρεταρισματος συνεχιζετε,αντικατασταση των μπουζι και επαναπρογραματισμο του αυτοκινητου,συμφωνα με το προγραμμα good will.
    Πριν δυο εβδομαδες περιπου,σε ολα τα επισημα σερβις, εγινε νεα ενημερωση 280 σελιδων με πλαισια που υποκεινται στην συγκεκρινενη καμπανια,για την οποια η bmw πληρωνει τα σερβις με το ποσο των 80-100 ευρω και εχει ισχυ 5 χρονια ή 150000 χλμ,η προηγουμενη ανακληση ηταν για 3 χρονια ή 100000 χλμ χωρις αποζημιωση εργασιας απο την bmw προς τα σερβις.
    Στου Αρη το 5αρι υπαρχει και η καμπανια (οπως σε ολα τα σειρα 5 ε60-6 ε63)του αρνητικου πολου της μπαταριας.
    Ο Αρης πληρωσε 80 ευρω εργασια για την αντικατασταση των μπουζι και εαν δεν τους πιεζε λιγο σημερα,μαλλον θα πληρωνε και αλλα.....,αφου ο διαγνωστης οταν μπριζωσε το 5αρι την εκανε γαργαρα την καμπανια που ηταν σε ισχυ!!!!
    Αντε ρε..... Αρουλη δεν πειραζει,θα τα πατσισεις (οπως του υποσχεθηκαν) με την αλλαγη στα υγρα φρενων και την εξαερωση,εξαλου για αυτον τον ηπιο χαρακτηρα σου (ακομα και οταν αδικεισαι), οι φιλοι σου σε αγαπαμε......
    Σήμερα που πήγα σε επίσημο αντιπρόσωπο για έλεγχο 60000 Km, τον ρώτησα για την καμπάνια, και μου είπε ότι ισχύει, αλλά σε οχήματα κατασκευής εως 2008. Έβαλε το αυτοκίνητο στο διαγνωστικό, και μου είπε ότι δε με βάζει σύμφωνα με τον αριθμό πλαισίου στην καμπάνια. Το δικό μου είναι κατασκευής 6/2009, και μου είχε κάψει 1 πολ/στη στις 47000 Km. Τελικά επειδή τότε δεν τους είχα αλλάξει όλους, τους παραγγείλαμε τώρα. Ο κωδικός πλέον 935 δεν πρέπει να ξαναφορεθεί, ή θα τοποθετούνται και οι 2 κωδικοί στα οχήματα ανάλογα με το έτος κατασκευής? Το αυτοκίνητο το δικό μου είναι Ε92 320.

  7. The Following User Says Thank You to antoniskrg For This Useful Post:

    aristent (03-05-12)

  8. #15
    Εγγραφή
    18-12-11
    Μηνύματα
    567
    Thanked
    1529
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρη,εαν χειριζοσουν την ολη υποθεση οπως σου ειπα,θα ετρεχαν και δεν θα εφταναν......,φυσικα γνωριζα εκ των προτερων οτι δεν ειναι του χαρακτηρα σου να τους πρεσαρεις και μαλλον αυτα τα λιγα που τους ειπες,πολλα ηταν......
    Ειναι γνωστο πλεον,οτι σχεδον σε ολα τα μοντελα bmw,παραγωγης 07-08-09....με κινητηρα Ν43 υπαρχει ανακληση που αφορα:
    Πολλαπλασιαστες,αντικαθισ ωντας τον κωδικο .....935 με τον κωδικο .....777.
    Μπεκ,αντικαθιστωντας το μαυρα μπεκ με νεα χρωματος γκρι.
    Εαν το προβλημα του ρεταρισματος συνεχιζετε,αντικατασταση των μπουζι και επαναπρογραματισμο του αυτοκινητου,συμφωνα με το προγραμμα good will.
    Πριν δυο εβδομαδες περιπου,σε ολα τα επισημα σερβις, εγινε νεα ενημερωση 280 σελιδων με πλαισια που υποκεινται στην συγκεκρινενη καμπανια,για την οποια η bmw πληρωνει τα σερβις με το ποσο των 80-100 ευρω και εχει ισχυ 5 χρονια ή 150000 χλμ,η προηγουμενη ανακληση ηταν για 3 χρονια ή 100000 χλμ χωρις αποζημιωση εργασιας απο την bmw προς τα σερβις.
    Στου Αρη το 5αρι υπαρχει και η καμπανια (οπως σε ολα τα σειρα 5 ε60-6 ε63)του αρνητικου πολου της μπαταριας.
    Ο Αρης πληρωσε 80 ευρω εργασια για την αντικατασταση των μπουζι και εαν δεν τους πιεζε λιγο σημερα,μαλλον θα πληρωνε και αλλα.....,αφου ο διαγνωστης οταν μπριζωσε το 5αρι την εκανε γαργαρα την καμπανια που ηταν σε ισχυ!!!!
    Αντε ρε..... Αρουλη δεν πειραζει,θα τα πατσισεις (οπως του υποσχεθηκαν) με την αλλαγη στα υγρα φρενων και την εξαερωση,εξαλου για αυτον τον ηπιο χαρακτηρα σου (ακομα και οταν αδικεισαι), οι φιλοι σου σε αγαπαμε......

    Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση.
    Μήπως υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο επίσημο (εσωτερικό ή μη) έγγραφο της BMW ή έστω ο αριθμός ή η ημερομηνία της Οδηγίας περί ανάκλησης, το οποίο θα μπορούσαμε να επικαλεστούμε όταν θα πάμε το αυτοκίνητο στο service;
    Ευχαριστούμε και πάλι για τις χρήσιμες πληροφορίες.

  9. #16
    Εγγραφή
    14-03-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    42
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ο υπεύθυνος του συνεργείου, πήγε στο γραφείο και έφερε ένα χαρτί 7-8 σελίδων νομίζω που έγραφε τις λεπτομέρειες για την καμπάνια. Άρα σίγουρα έχει σταλεί επίσημο έγγραφο γιατί είδα ότι είχε αποδέκτη την αντιπροσωπεία.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to antoniskrg For This Useful Post:

    aristent (03-05-12), S8N (03-05-12)

  11. #17
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ε91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση.
    Μήπως υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο επίσημο (εσωτερικό ή μη) έγγραφο της BMW ή έστω ο αριθμός ή η ημερομηνία της Οδηγίας περί ανάκλησης, το οποίο θα μπορούσαμε να επικαλεστούμε όταν θα πάμε το αυτοκίνητο στο service;
    Ευχαριστούμε και πάλι για τις χρήσιμες πληροφορίες.
    ...oτι υπαρχoυν και μαλιστα εντυπο 280 σελιδων, ειναι 100% σιγουρο.

    ....,αλλα "τα εν οίκω μη εν δημο" ......αυτο ισχυει παντου,.... ετσι και για την επισημη αντιπροσωπεια της BMW δεν φανταζομαι να μας "δωσει" τα εσωτερικα της εγγραφα για κοινοποιηση,αλλα τουλαχιστον να τηρησει τα διατεταγμενα απο την "μαμα" εταιρεια.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    KalpasM3 (22-11-12), Stamatis (03-05-12)

  13. #18
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antoniskrg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα που πήγα σε επίσημο αντιπρόσωπο για έλεγχο 60000 Km, τον ρώτησα για την καμπάνια, και μου είπε ότι ισχύει, αλλά σε οχήματα κατασκευής εως 2008. Έβαλε το αυτοκίνητο στο διαγνωστικό, και μου είπε ότι δε με βάζει σύμφωνα με τον αριθμό πλαισίου στην καμπάνια. Το δικό μου είναι κατασκευής 6/2009, και μου είχε κάψει 1 πολ/στη στις 47000 Km. Τελικά επειδή τότε δεν τους είχα αλλάξει όλους, τους παραγγείλαμε τώρα. Ο κωδικός πλέον 935 δεν πρέπει να ξαναφορεθεί, ή θα τοποθετούνται και οι 2 κωδικοί στα οχήματα ανάλογα με το έτος κατασκευής? Το αυτοκίνητο το δικό μου είναι Ε92 320.
    Εως τον 2/09 αναφερει η καμπανια......
    Δεν θα ξανατοποθετηθει ο κωδικος 935 ασχετα με το ετος κατασκευης,ο κωδικος αυτος για την bmw θα υπαρχει μεχρι να αλλαχθουν ολοι αυτοι η πολλα/στες με καινουργιους με τον νεο κωδικο.
    Μολις ξεμπερδεψουν με τα μοντελα κατασκευης 07-08,λογικα θα ερθει η επομενη καμπανια που θα αφορα μοντελα 09-10,αφου και αυτα τον παλιο κωδικο φορανε απο το εργοστασιο.

    Η αλλαγη των πολλα/στων που θα κανεις, ειναι με χρεωση σου;

  14. #19
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ε91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση.
    Μήπως υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο επίσημο (εσωτερικό ή μη) έγγραφο της BMW ή έστω ο αριθμός ή η ημερομηνία της Οδηγίας περί ανάκλησης, το οποίο θα μπορούσαμε να επικαλεστούμε όταν θα πάμε το αυτοκίνητο στο service;
    Ευχαριστούμε και πάλι για τις χρήσιμες πληροφορίες.
    Δεν υπαρχει λογος να εχεις καποιο εγγραφο,εαν ειναι κατασκευη 07-08 πηγαινεις και τους ρωτας εαν εισαι στην μεσα στην καμανια,εξαλου δεν εχει λογο το σερβις να μην το κανει αφου πληρωνεται για αυτην την εργασια....

  15. #20
    Εγγραφή
    14-03-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    42
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εως τον 2/09 αναφερει η καμπανια......
    Δεν θα ξανατοποθετηθει ο κωδικος 935 ασχετα με το ετος κατασκευης,ο κωδικος αυτος για την bmw θα υπαρχει μεχρι να αλλαχθουν ολοι αυτοι η πολλα/στες με καινουργιους με τον νεο κωδικο.
    Μολις ξεμπερδεψουν με τα μοντελα κατασκευης 07-08,λογικα θα ερθει η επομενη καμπανια που θα αφορα μοντελα 09-10,αφου και αυτα τον παλιο κωδικο φορανε απο το εργοστασιο.

    Η αλλαγη των πολλα/στων που θα κανεις, ειναι με χρεωση σου;
    Δεν ξέρω αν θα μου τους χρεώσει. Έτσι και αλλιώς ήθελα να τους αλλάξω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο! Δηλ. θα πρέπει να κοιτάξω να έχουν τον κωδικό 777 ? Αν είναι πάλι 935 να μην το δεχτώ έτσι?

Σελίδα 2 από 16 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP