Σελίδα 12 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 111 έως 120 από 159

Θέμα: Ν43 επισημα πλεον ΔΩΡEΑΝ αντικατασταση πολλαπλασιαστων!!!

  1. #111
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα συνειδητοποιησα οτι εχουν περασει 4 χρονια!!!

    και καποιοι ατυχοι ιδιοκτητες οπως και εσυ,θα εχουν χρυσοπληρωσει την αστοχια αυτη της bmw......


    ειδικα εσενα, δεν θα σε αδικησει κανεις για την υπογραφη σου!!!
    Aρη μιλαμε για 8 πολλαπλασιαστες, 4 μπεκ, 2 νοξ, 1 λαμδα ισως να μου ξεφευγει κατι ακομα αλλα μετα απο ολα αυτα και μετα απο 4 χρονια με φωναζουν να μου πουν στα αλλαζουμε ολα τσαμπα γιατι πριν 4 χρονια ειχες δικιο.οταν τους ελεγα καποια πραγματα γιατι μπορει να μην ξερω τι ειναι η πενβε αλλα σαν ηλεκτρολογος μηχανικος με εμπειρια σε υπερσυγχρονη βιομηχανια κατι μπορει να ξερω ρε ****** μου,τι ειναι ο πολλαπλασιαστης?ενα γαμοτυλιγμα, ενας μετασχηματιστης ειναι.εεεε καντε κανα δυο κινησεις να δειτε τι τον τρωει.
    ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)

  2. The Following User Says Thank You to halkida116mpack For This Useful Post:

    aristent (22-11-12)

  3. #112
    Εγγραφή
    27-11-11
    Μηνύματα
    420
    Thanked
    469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εγω δεν νομιζω οτι δεν γνωριζαν.απλα ακολουθουν την νοοτροπια που εχουν υιοθετησει εδω και καιρο.οπως ας πουμε και το οτι δεν εβγαινε η πολιτικη που εφαρμοζαν τοσα χρονια στην ελλαδα αλλα το ηξεραν και το σνεχιζαν γιατι οικονομουσαν χοντρα.και τωρα που οικονομησαν το αναγνωριζουν...
    ετσι και με τους πλ/στες.τα οικονομησαν και τωρα κανουν τους σωτηρες..τελος παντων εστω και αργα καποιοι θα επωφεληθουν...

  4. #113
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ενα ωραιο πρωινο πηρα τηλεφωνο σε αντιπροσωποια θεσσαλονικης να κλεισω ραντεβου για την ανακληση...
    το ρεντεβου κλείστηκε για την επομενη το πρωι.
    το αυτοκινητο το ειχα και πλυμενο...το μηχανοστασιο πεντακαθαρο.
    9 το πρωι ημουν εκει....δινω το κλειδι στον υπευθυνο στο γραφειο του και μου αρχιζει το ποιημα

    bmw:εεεε σας εχει καποια αλλο θεμα το αυτοκινητο σας??

    scania:οχι απλα τον τελευταιο καιρο δεν δουλευει το start&stop....μαλλον επειδη καθετε το αυτοκινητο θα εχει πεσει η ταση της μπαταριας και δεν το αφηνει να σβησει.

    bmw:μαλλον χρειαζεστε αντικατασταση μπαταριας...επισης βλεπω οτι χρειαζετε υγρα φρενων....τακακια πισω....χειμερινο ελενχο.

    scania:φιλε ασε την μπαταρια....καλη ειναι ακομα...τα υγρα τα αλλαξα πριν 2 εβδομαδες απλα δεν εκανα reset στο συστημα...ελενχο το πριν δυο εβδομαδες σε αλλο εξουσιοδοτούμενο...τα τακακια δες τα(υποψιν οτι τα εχω αλλαγμενα πριν 2 εβδομαδες και αυτα με καινουργιους αισθητηρες απλα δεν εχω κανει reset)

    bmw: οκ περαστε στο σαλονι και θα σας ειδοποιησουμε οταν ειναι ετοιμο.

    scania:φιλε δες πρωτα τα τακακια αν θελουν αλλαγμα και μετα κοψε χαρτια και στειλε το αυτοκινητο μεσα.

    bmw:οκ μην στεναχωριεστε.

    παω χαζευω την βιτρινα και τσουπ να το παλικαρι...

    bmw:κυριε δημητριαδη τελικα τα τακακια θελουν αλλαγμα....να τα αλλαξουμε??

    scania:αλλαξε τα φιλε.....απλα τα παλια ριξτα πισω στο αυτοκινητο.

    Bmw:οκ..

    scania:απλα τα θελω επειδη ειναι ferodo να εχω τους κωδικους

    bmw:εεεεε ναι κανενα προβλημα.

    χαζευω την καινουργια 3αρα και 5αρα....βλεπω τις τιμες και μου αναβουν τα λαμπακια απο τον φορο πολυτελειας...

    μετα απο 5 λεπτα

    bmw:κυριε δημητριαδη.....τελικα τα τακακια ειναι οκ και δεν θελουν αλλαγη απλα το διαγνωστικο εδειχνε αλλαγει.

    scania: ρε φιλε σιριαλ το καναμε....ματακια δεν εχει ο μαστορας σας???

    περναει καμια ωριτσα......ετοιμο το αυτοκινητο.....παω το περνω και βλεπω ενα αυτοκινητο μεσα στα νερα.
    παω παλι μεσα...
    scania:ρε φιλε πλακα μας κανετε ...σου εφερα ενα αυτοκινητο πλυμενο και θα παρω ενα αυτοκινητο μπουρδελο????

    Bmw:ξερετε ενας υπαλληλος μας καταλαθος το εβρεξε με το λαστιχο και μετα στην δοκιμη κολλησε η σκονη επανω.

    scania:ε και??πλυστηριο δεν εχετε απαιτω να το παραλαβω οπως ηταν.

    bmw:ξερετε το πλυσιμο εχει χρεωση!!!!!!!!!!!!!!!!

    scania:







    εισαι σοβαρος......καλο μπουρδελο ειστε.....

    φευγω με ολα τα λαμπακια αναμενα και πριν μπω στο αμαξι λεω να ανοιξω και το καπο...
    και εκει ειναι που τρελαθηκα
    οπως ξηλωσαν τα πλαστικα τα ακουμπησαν επανω στο φιλτροκουτι και στην εισαγωγη απο το φιλτροκουτι και τα γρατσουνισαν ΟΛΑ...
    μεσα εγινε πολεμος μπροστα σε ολους που περιμεναν μεσα στο σαλονι.
    απαιτησα καινουργια και αυτοι μου λεγαν θα μου κανουν εκτωση την αλλη φορα στο σερβις.......
    μετα απο μεγαλο καυγα εφυγα.....δεν θελω ουτε να περασω απ εξω παλι.....αντιπροσωποιες και σκ@τ@......
    το οτι δεν αφηνουν κανεναν να μπαινει μεσα στο συνεργειο παιζει μεγαλο ρολο......ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΛΕΒΟΥΝ ΟΣΟ ΘΕΛΟΥΝ!!!!!!!

  5. The Following 7 Users Say Thank You to scania124 For This Useful Post:

    aristent (03-01-13), bimmerm (03-01-13), Bitz (20-01-13), john (20-01-13), PANOS-E60 (03-01-13), S8N (03-01-13), Vassilis ///M (03-01-13)

  6. #114
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενα ωραιο πρωινο πηρα τηλεφωνο σε αντιπροσωποια θεσσαλονικης να κλεισω ραντεβου για την ανακληση...
    το ρεντεβου κλείστηκε για την επομενη το πρωι.
    το αυτοκινητο το ειχα και πλυμενο...το μηχανοστασιο πεντακαθαρο.
    9 το πρωι ημουν εκει....δινω το κλειδι στον υπευθυνο στο γραφειο του και μου αρχιζει το ποιημα

    bmw:εεεε σας εχει καποια αλλο θεμα το αυτοκινητο σας??

    scania:οχι απλα τον τελευταιο καιρο δεν δουλευει το start&stop....μαλλον επειδη καθετε το αυτοκινητο θα εχει πεσει η ταση της μπαταριας και δεν το αφηνει να σβησει.

    bmw:μαλλον χρειαζεστε αντικατασταση μπαταριας...επισης βλεπω οτι χρειαζετε υγρα φρενων....τακακια πισω....χειμερινο ελενχο.

    scania:φιλε ασε την μπαταρια....καλη ειναι ακομα...τα υγρα τα αλλαξα πριν 2 εβδομαδες απλα δεν εκανα reset στο συστημα...ελενχο το πριν δυο εβδομαδες σε αλλο εξουσιοδοτούμενο...τα τακακια δες τα(υποψιν οτι τα εχω αλλαγμενα πριν 2 εβδομαδες και αυτα με καινουργιους αισθητηρες απλα δεν εχω κανει reset)

    bmw: οκ περαστε στο σαλονι και θα σας ειδοποιησουμε οταν ειναι ετοιμο.

    scania:φιλε δες πρωτα τα τακακια αν θελουν αλλαγμα και μετα κοψε χαρτια και στειλε το αυτοκινητο μεσα.

    bmw:οκ μην στεναχωριεστε.

    παω χαζευω την βιτρινα και τσουπ να το παλικαρι...

    bmw:κυριε δημητριαδη τελικα τα τακακια θελουν αλλαγμα....να τα αλλαξουμε??

    scania:αλλαξε τα φιλε.....απλα τα παλια ριξτα πισω στο αυτοκινητο.

    Bmw:οκ..

    scania:απλα τα θελω επειδη ειναι ferodo να εχω τους κωδικους

    bmw:εεεεε ναι κανενα προβλημα.

    χαζευω την καινουργια 3αρα και 5αρα....βλεπω τις τιμες και μου αναβουν τα λαμπακια απο τον φορο πολυτελειας...

    μετα απο 5 λεπτα

    bmw:κυριε δημητριαδη.....τελικα τα τακακια ειναι οκ και δεν θελουν αλλαγη απλα το διαγνωστικο εδειχνε αλλαγει.

    scania: ρε φιλε σιριαλ το καναμε....ματακια δεν εχει ο μαστορας σας???

    περναει καμια ωριτσα......ετοιμο το αυτοκινητο.....παω το περνω και βλεπω ενα αυτοκινητο μεσα στα νερα.
    παω παλι μεσα...
    scania:ρε φιλε πλακα μας κανετε ...σου εφερα ενα αυτοκινητο πλυμενο και θα παρω ενα αυτοκινητο μπουρδελο????

    Bmw:ξερετε ενας υπαλληλος μας καταλαθος το εβρεξε με το λαστιχο και μετα στην δοκιμη κολλησε η σκονη επανω.

    scania:ε και??πλυστηριο δεν εχετε απαιτω να το παραλαβω οπως ηταν.

    bmw:ξερετε το πλυσιμο εχει χρεωση!!!!!!!!!!!!!!!!

    scania:







    εισαι σοβαρος......καλο μπουρδελο ειστε.....

    φευγω με ολα τα λαμπακια αναμενα και πριν μπω στο αμαξι λεω να ανοιξω και το καπο...
    και εκει ειναι που τρελαθηκα
    οπως ξηλωσαν τα πλαστικα τα ακουμπησαν επανω στο φιλτροκουτι και στην εισαγωγη απο το φιλτροκουτι και τα γρατσουνισαν ΟΛΑ...
    μεσα εγινε πολεμος μπροστα σε ολους που περιμεναν μεσα στο σαλονι.
    απαιτησα καινουργια και αυτοι μου λεγαν θα μου κανουν εκτωση την αλλη φορα στο σερβις.......
    μετα απο μεγαλο καυγα εφυγα.....δεν θελω ουτε να περασω απ εξω παλι.....αντιπροσωποιες και σκ@τ@......
    το οτι δεν αφηνουν κανεναν να μπαινει μεσα στο συνεργειο παιζει μεγαλο ρολο......ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΛΕΒΟΥΝ ΟΣΟ ΘΕΛΟΥΝ!!!!!!!

    Καλως ηρθες στο κλαμπ των ''περίεργων'' συμπέθερε!!!!......έπρεπε να του τον ακουμπήσεις στο στομα του λαλακα......
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  7. The Following User Says Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    scania124 (03-01-13)

  8. #115
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλως ηρθες στο κλαμπ των ''περίεργων'' συμπέθερε!!!!......έπρεπε να του τον ακουμπήσεις στο στομα του λαλακα......
    ρε πανω σε εμας θα πεσουν ολοι οι λαλακες......
    το αμαξι ειναι πλεον 5 χρονων και θεωρω οτι ειναι σε αριστη κατασταση...πρεπει ο καθε παπαρας να στο κανει μπουρδελο επειδη δεν τον ενδιαφερει??

  9. The Following User Says Thank You to scania124 For This Useful Post:

    Z4 DCT (03-01-13)

  10. #116
    Εγγραφή
    17-12-11
    Μηνύματα
    567
    Thanked
    1529
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σε καταλαβαίνω απόλυτα.
    Κάθε φορά που θα επισκεφθώ το service,το αυτοκίνητό μου είναι πεντακάθαρο και το engine bay χειρουργείο.
    Το θεωρώ αφενός ένδειξη σεβασμού προς τον τεχνικό που θα ασχοληθεί με το αμάξι μου,αφετέρου έναν τρόπο να του δείξω ότι είμαι ψείρας και θέλω να προσέξει το αμάξι.
    Πάντοτε μετά την παραλαβή,θα δω λαδιλες και δαχτυλιές στο μηχανοστάσιο (αν το δεις από τη θετική πλευρά βέβαια,είναι ένας τρόπος να διαπιστώσεις ότι πράγματι αλλάχθηκαν τα λάδια ή ότι έγινε η εργασία που ζήτησες...).

  11. The Following User Says Thank You to Ε91 For This Useful Post:

    scania124 (03-01-13)

  12. #117
    Εγγραφή
    16-02-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.163
    Thanked
    1116
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ε91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα δω λαδιλες και δαχτυλιές στο μηχανοστάσιο (αν το δεις από τη θετική πλευρά βέβαια,είναι ένας τρόπος να διαπιστώσεις ότι πράγματι αλλάχθηκαν τα λάδια ή ότι έγινε η εργασία που ζήτησες...).
    Ή ότι τρώγανε σουβλάκια την ώρα του διαλείματος και ακουμπούσαν τις σακούλες στο μοτέρ επάνω...

    ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ...

  13. The Following User Says Thank You to Harisp For This Useful Post:

    Vassilis ///M (03-01-13)

  14. #118
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Ακομα πατε σε εξουσιοδοτημενα! Τελικα γουσταρετε να τους τα ακουμπατε... Μονο αν ειναι για ανακληση (οπως τωρα) η εχει ακομα εγγυηση...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E60_Arkadia : 03-01-13 στις 15:02

  15. #119
    Εγγραφή
    27-11-11
    Μηνύματα
    420
    Thanked
    469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    φιλε σκανια και εμενα πρωτο σερβις και μαλιστα απο εκει που το αγορασα το ιδιο ,μου γρατζουνισαν τα πλαστικα .

    μπορεις να γραψεις(εαν επιτρεπεται) η' (εαν δεν επιτρεπεται) να μου στειλεις σε π.μ. ποιο συνεργειο ειναι?αμα ειναι το ιδιο ξερω.αν οχι ,να ξερω να μην πατησω εκει.

    επειδη δεν βρηκα σχετικο τοπικ με συνεργεια που προτεινουμε ηθελα να πως πως μου εχουν πει για δυο καλα συνεργεια -εξειδικευμενα θεσσαλονικη.

  16. #120
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    παιδια εγω παω σε εξουσιοδοτημενο και
    1 ο χωρος του πελατη ειναι κατω στο ιδιο μερος που ειναι οι τεχνικοι
    2 μου πλενουν μεσα εξω σχεδον παντα το αμαξι δωρεαν
    3οτι εχει χαλασε μου το δινουν στο χερι και μου εξηγουν πως λειτουργει και που βρισκεται το προβλημα
    4οι χρεωσεις τους ειναι σε λογικα κατ εμενα πλαισια
    5 οσους εσυειλα απο εδω μεσα εμειναν ευχαριστημενοι και φευγουν απο αθηνα για να κανουν σερβις στη χαλκιδα
    6 δεν περνω μιζα απο το συνεργειο
    ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)

  17. The Following 3 Users Say Thank You to halkida116mpack For This Useful Post:

    BILL007 (20-01-13), S8N (03-01-13), scania124 (04-01-13)

Σελίδα 12 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP