Σελίδα 11 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 110 από 159

Θέμα: Ν43 επισημα πλεον ΔΩΡEΑΝ αντικατασταση πολλαπλασιαστων!!!

  1. #101
    Εγγραφή
    09-11-12
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    11
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μόλις με κάλεσαν από το service και με ενημέρωσαν για την καμπάνια που έχει εκδοθεί από την bmw σχετικά με "αστοχία υλικού" και περιλαμβάνει την αντικατάσταση όλων των πολ/στων

    @bimmerm: τελικά θα αλλαχθεί και ο ήδη αλλαγμένος, όπως ακριβώς είπες

  2. The Following User Says Thank You to gviti For This Useful Post:

    aristent (14-11-12)

  3. #102
    Εγγραφή
    09-11-12
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    11
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    κάτι άλλο, διαδικαστικό κυρίως: γνωρίζει κανείς αν μπορώ να είμαι παρών κατά τη διάρκεια της αλλαγής (απ'όσο μου είπαν η όλη διαδικασία θα πάρει περίπου 1 ώρα), ώστε να είμαι σίγουρος οτι θα περάσουν τους νέους πολ/στές;

    αν όχι, τι πρέπει να πάρω μαζί μου φεύγοντας, ως διαπιστευτήριο για την αλλαγή που έγινε και τον τύπο των πολ/στων που αντικαταστάθηκαν;


  4. #103
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gviti Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάτι άλλο, διαδικαστικό κυρίως: γνωρίζει κανείς αν μπορώ να είμαι παρών κατά τη διάρκεια της αλλαγής (απ'όσο μου είπαν η όλη διαδικασία θα πάρει περίπου 1 ώρα), ώστε να είμαι σίγουρος οτι θα περάσουν τους νέους πολ/στές;

    αν όχι, τι πρέπει να πάρω μαζί μου φεύγοντας, ως διαπιστευτήριο για την αλλαγή που έγινε και τον τύπο των πολ/στων που αντικαταστάθηκαν;

    λιγο δυσκολο(και δικαιως....) να αφησουν πελατες πανω απο το κεφαλι του μηχανικου,ομως υπαρχουν πολλα συνεργεια που εχεις οπτικη επαφη με το οχημα σου μεσα απο καποια τζαμαρια....τωρα το τι μπορεις να καταλαβεις απο τοση αποσταση αυτο ειναι ενα αλλο θεμα.


    ....θελω να πιστευω οτι δεν θα σου την φερουν,......δεν υπαρχει κατι που θα μπορουσες να τσεκαρεις ετσι απλα με μια ματια,αφου θα πρεπει να λυθουν καπποια καπακια για να φτασεις στους πολλαπλασιαστες.

    οποτε "πιστευε και μη,......... ερευνα"

  5. #104
    Εγγραφή
    09-11-12
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    11
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    χμ, κατάλαβα, θα πρέπει απλά να τους εμπιστευτώ. αυτό που με απασχολεί όμως περισσότερο είναι αν θα αλλαχθεί ο ήδη αλλαγμένος ή αν θα αφήσουν τον ίδιο.

    μπορώ να ζητήσω να μου δώσουν κάπως εγγράφως τις αλλαγές που έγιναν (π.χ. serial number πολ/στη, τύπος πολ/στη, κλπ.) ώστε να το έχω ως backup; έχω διαβάσει επίσης σε κάποια ξένα forums ότι μπορείς να ζητήσεις να σου δώσουν ιστορικό των εργασιών service που έχουν κάνει βάση του VIN σου. ξέρουμε αν γίνεται στην Ελλάδα;

  6. #105
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gviti Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμ, κατάλαβα, θα πρέπει απλά να τους εμπιστευτώ. αυτό που με απασχολεί όμως περισσότερο είναι αν θα αλλαχθεί ο ήδη αλλαγμένος ή αν θα αφήσουν τον ίδιο.

    μπορώ να ζητήσω να μου δώσουν κάπως εγγράφως τις αλλαγές που έγιναν (π.χ. serial number πολ/στη, τύπος πολ/στη, κλπ.) ώστε να το έχω ως backup; έχω διαβάσει επίσης σε κάποια ξένα forums ότι μπορείς να ζητήσεις να σου δώσουν ιστορικό των εργασιών service που έχουν κάνει βάση του VIN σου. ξέρουμε αν γίνεται στην Ελλάδα;
    δεν εχουν λογο να μην σου αλλαξουν τον ηδη αλλαγμενο,φυσικα εαν ειναι απο την παλια σειρα....

    .....και μαλιστα θα ειναι στην ευχαριστη θεση να σου τον δωσουν,ετσι για "ρεζερβα" ,αφου ηδη ειναι πληρωμενος και καπου στα συρταρια τους θα εχουν εναν καμμενο(ή και τον παλιο δικο σου) για να δωσουν στις επιστροφες.


    τωρα, για το ιστορικο των σερβις και παλι εαν δεν υπαρχει πολυς φορτος εργασιας και εχουν καλη διαθεση, ειναι ευκολο να το δεις σε μια οθονη,ή ακομα καλυτερα να στο εκτυπωσουν.....δεν βλεπω το λογο να στο αρνηθουν

  7. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    gviti (14-11-12)

  8. #106
    Εγγραφή
    27-11-11
    Μηνύματα
    420
    Thanked
    469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ο φιλος aris στα εξηγησε πολυ καλα και τα επισημα και τα ...''ανεπισημα''.

    οσο για τους πολ/στες πρεπει να τους αλλαξεις ΟΛΟΥΣ και ΜΑΖΙ και τα ΜΠΟΥΖΙ για καλυτερη λειτουργια και για να μην εχεις προβλημα .αν δεν τα αλλαξεις ειναι παρα πολυ πιθανο εως σιγουρο οτι θα ξαναπας η' για τον τελευταιο πλ/στη η' για τα μπουζι.
    τα μπουζι συνηθως τα πληρωνεις εσυ αλλα οπως σου ειπε ο αρης δεν ειναι πολλα τα χρηματα.καντο !!! καποιοι δεν τα χρεωσαν αλλα ειναι στο χερι τους.

    τωρα κοιτα.να μπεις μεσα μπορεις να το ζητησεις.μια φορα μπορει να σε αφησουν να μπεις αλλα σκεψου αν θες να την καψεις σαυτην την περιπτωση.αλλες φορες δεν νομιζω να σε αφησουν (και καλα κανουν) γιατι εχουν εντολες λειτουργιας απο την μαμα και νομιζω απο την ευρωπαικη ενωση.μπορεις να μπεις μονο αν σε καλεσουν ΑΥΤΟΙ για να σου δειξουν καποια ζημια η' το ζητησεις εσυ για να επιβεβαιωσεις κατι.καλυτερα μην το κανεις τωρα.

    οσον αφορα την αξιοπιστια πρεπει να δειξεις εμπιστοσυνη. δινεται εγγυηση εκ νεου για τα ανταλλακτικα. οποτε εισαι καλλυμενος αν ξαναχαλασει που δεν προκειται αν κανεις αυτα που σου ειπαμε ΟΛΑ.
    αν τυχον ο πολ/στης που σου αλλαξαν ειναι απο τα καινουρια ,για να τους πεισεις οτι θελεις να τους αλλαξουν ολους πες τους οτι γνωριζεις το ιστορικο αυτης της ανακλησης και της ζημιας και ετσι πρεπει να γινει.αν οχι ζητα τους εγγυηση.
    γενικα να ξερεις οτι οσο πιο προετοιμασμενος και πειστικος εισαι οτι γνωριζεις πραγματα δεν προκειται να φερουν αντιρηση.επισης πριν κανεις οτιδηποτε μολις σου αναγγελουν τι εχει και τι πρεπει να γινει πρεπει να κανεις εκεινη την στιγμη συμφωνια.μετα ψαχνεσαι.
    γιατι δυστυχως οπως σου ειπε ο αρης ειδικα αυτην την εποχη μερικοι ψαχνουν ''ευκαιριες".

    σε καποια περιπτωση που ημουν εγγυηση βγηκε κατι και οταν επικαλεστηκα οτι συνομιλησα με την μαμα ελλας και ενημερωθηκα ,το εκαναν για τα καλα εντερ στο μυαλο τους.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to bimmerm For This Useful Post:

    aristent (15-11-12), gviti (15-11-12)

  10. #107
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εμένα πάντως μου αλλάξαν και τους 4 ενώ είχα πάει για λάδια την προηγούμενη βδομάδα λόγω της ανάκλησης .
    Ήμουν μπροστά στην αλλαγή και βάλανε του νέου τύπου..δεν έχουν λόγο να μην το κάνουν καθώς κρατάνε τους 4 παλιούς και πληρώνονται από την bmw...

  11. The Following User Says Thank You to Andri For This Useful Post:

    aristent (15-11-12)

  12. #108
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα πάντως μου αλλάξαν και τους 4 ενώ είχα πάει για λάδια την προηγούμενη βδομάδα λόγω της ανάκλησης .
    Ήμουν μπροστά στην αλλαγή και βάλανε του νέου τύπου..δεν έχουν λόγο να μην το κάνουν καθώς κρατάνε τους 4 παλιούς και πληρώνονται από την bmw...
    ....ετσι,να τονισουμε οτι τους πολλαπλασιαστες τους παραλαμβανουν ΑΧΡΕΩΤΟΥΣ με δελτιο αποστολης απο τα κεντρικα στη Γερμανια και σε καθε σετ, ο καθε επισκευαστης, πληρωνεται για τον χρονο εργασιας του!!!!...αρα κανενας λογος να "δυσανασχετησουν" και να μην κανουν την αντικατασταση.


  13. #109
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αρη σημερα με πηραν κι εμενα τηλεφωνο απο το εξουσιοδοτημενο του Κεμιδη στην Χαλκιδα, εκει παω για σερβις, και μου ειπαν για δωρεαν αντικατασταση πολλαπλασιαστων.Οταν εκραζα προσωπικα την πενβε ελλας οτι δεν ειναι τυχαιο γεγονος να κανεις καθε χρονο μπαρουτι τους πολλαπλασιαστες σου και οτι κατι ειναι λαθος η απο τη μελετη η απο τα υλικα μου ελεγαν οτι ξερουν αυτοι...παντως μετα απο 4 χρονια παλι καλα που ασχοληθηκαν με αυτο το θεμα των Ν43
    ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)

  14. The Following User Says Thank You to halkida116mpack For This Useful Post:

    aristent (21-11-12)

  15. #110
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τωρα συνειδητοποιησα οτι εχουν περασει 4 χρονια!!!

    και καποιοι ατυχοι ιδιοκτητες οπως και εσυ,θα εχουν χρυσοπληρωσει την αστοχια αυτη της bmw......


    ειδικα εσενα, δεν θα σε αδικησει κανεις για την υπογραφη σου!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aristent : 21-11-12 στις 22:23

  16. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    halkida116mpack (22-11-12)

Σελίδα 11 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP