Σελίδα 44 από 147 ΠρώτηΠρώτη ... 3442434445465494144 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 431 έως 440 από 1470

Θέμα: Απορίες Μ3 Ε46

  1. #431
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    σωστο αυτο που λεει ο σταματης, αλλα κατα τη γνωμη μου οταν μιλαμε πλεον για αυτοκινητο 10ετιας και σε τετοια τιμη ολα αυτα παιζουν ρολο μεν αλλα οχι τον κυριο.
    ο νικος να το κρατησει αλλα 5 χρονια ας πουμε, τοτε η τιμη του αυτοκινητου θα πλησιαζει τα 5 χιλιαρικα, μπορει να τον συμφερει να το δωσει για ανταλλακτικα.
    τι να του πει ο επομενος τοτε στα 5 χιλιαρικα, "ξερεις φιλε το αμαξι δεν εχει καλο πεντιγκρι"?
    και ενα με πεντιγκρι ποσα θα πιανει τοτε? 5500?

    γνωμη μου ειναι να ελεγχθει το αυτοκινητο εξονυχιστικα και ολα αυτα που βρεθηκαν να λειτουργησουν ως μεσο πιεσης στην τιμη, αν επαναλαμβανω το αυτοκινητο βρεθει να ειναι ενταξει απο ολα τα υπολοιπα.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    aristent (26-09-12), bill_m3 (26-09-12), nikos1400 (26-09-12)

  3. #432
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Προσωπικα το Μ3 αρχης εξαρχης το πειρα για καθημερινο αμαξι.
    Εγω αυτα τα...το.εχω για τα σκ μου και για να το.εχω σαν κορη οφθαλμου κτλ κτλ, δεν ειναι το χαρακτηρα μου.
    Αλωστε για Μ3 Ε46 μιλαμε, και οχι για κανα γκαλαρντο-γκε τε 3 και δεν ξερω'γω τι αλλο.
    Το δοκιμασα, το γουσταρα και το πειρα για να το λιωσω στα χερια μου.
    Σιγα τ'αμαξι πια. Οκ ειναι τελιο, αλλα δεν ειναι και Η εξωτικη κατασκευη. Ειναι ενα παρα πολυ καλο αμαξι, και τπτ παραπανω. Και σι ες ελ να ειχα, παλι για καθημερινο θα το ειχα. Στα @@ μου...
    Οσων αφορα τη δουλεια μου και τκς μετακινησεις μου, κανω καθημερινα 27χιλ πανε και 27 ελα στον περιφερειακο, και καμμια φορα καποια εκτακτα χιλ, παλι σε ανοιχτο δρομο. Επισεις, εγω παντα φουλαρω οταν ο δεικτης ειναι στα 15 λιτρα, πραγμα που σημαι ει οτι θελω περιπου 70 ευρω την εβδομαδα, η 10 ευρω τη μερα. Ε του π@@στη, ορω να τα διαθεσω για να κινουμε οπως γουσταρω και να μην εχω το αμαξι μου να περιμενει ποτε θα ερθει το σκ για να κινηθει το βαρος απο τα λαστιχα.
    Απο.την αλλη, ειμαι οικογενειαρχης, οπου ειμαι δουλεια - σπιτι, σπιτι - δουλεια, σαββατο στον καφε, μαι κυριακη ταβερνακι οικεγενειακα.
    Ουτε ποτακια και βολτουλες ουτε τπτ. Ε του π@@στη,.ας κανουμε και κατι που αγαπαμε, τουλαχιστον για οσο μπορουμε ακομα.
    Και μια συμβουλη. Επειδη εχουν περασει διαφορα μυστηρια αυτοκινητα απο τα χερια μου, το τελευταιο πραγμα που αξιζει να ασχολεισε σαν το τρελο, ειναι ενα αυτοκινητο, ειδικα οταν μιλαμε για αμαξι του 2003.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  4. The Following 4 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    imolarot (27-09-12), Lambros46 (26-09-12), nikos1400 (26-09-12), pilot (26-09-12)

  5. #433
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    σωστο αυτο που λεει ο σταματης, αλλα κατα τη γνωμη μου οταν μιλαμε πλεον για αυτοκινητο 10ετιας και σε τετοια τιμη ολα αυτα παιζουν ρολο μεν αλλα οχι τον κυριο.
    ο νικος να το κρατησει αλλα 5 χρονια ας πουμε, τοτε η τιμη του αυτοκινητου θα πλησιαζει τα 5 χιλιαρικα, μπορει να τον συμφερει να το δωσει για ανταλλακτικα.
    τι να του πει ο επομενος τοτε στα 5 χιλιαρικα, "ξερεις φιλε το αμαξι δεν εχει καλο πεντιγκρι"?
    και ενα με πεντιγκρι ποσα θα πιανει τοτε? 5500?

    γνωμη μου ειναι να ελεγχθει το αυτοκινητο εξονυχιστικα και ολα αυτα που βρεθηκαν να λειτουργησουν ως μεσο πιεσης στην τιμη, αν επαναλαμβανω το αυτοκινητο βρεθει να ειναι ενταξει απο ολα τα υπολοιπα.
    Πως όμως μπορείς να ξέρεις ότι στη περίπτωση που έχει 90.000κμ (που είναι πολύ πιθανό νούμερο) έχει κάνει σωστή συντήρηση, τη στιγμή που το service book είχε λάδια κάθε 20.000κμ και κάθε 2 χρόνια?
    Nikos

  6. #434
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    δεν μπορεις να ξερεις νικο, μπορει να εχει και 190.000, σου λεει κανεις οτι δεν εχει?
    σε αυτην την περιπτωση δεν λαμβανεις υπ΄οψιν τι γραφει το κοντερ και το βιβλιο, το κανεις φυλλο φτερο και το ελεγχεις παντου.
    δωσε κατι παραπανω σε ενα καλο συνεργειο να δει εκει που ποναει το αμαξι.
    δεν ειναι δα και πυρηνικη φυσικη.

    μην ξεχναμε οτι μιλαμε για ενα αυτοκινητο που πωλειται πλεον στο 10-15% της αρχικης του αξιας. μην ψαχνεις ψυλλους στ αχυρα σε αυτες τις τιμες.
    οποτε ψαξε να βρεις ποια ειναι η πραγματικη κατασταση του αυτοκινητου και αν σε συμφερει οικονομικα η αγορα, και τι λενε τα χαρτια μην το παιρνεις σοβαρα.

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    alexk (26-09-12), bill_m3 (26-09-12), Thomelef (26-09-12)

  8. #435
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    +1000 καθαρο να ειναι το αμαξι, και ποιος τα γ@μει τα χιλιομετρα.
    Αλλα δυστηχως με τη νοοτροπια του ελληνα και τα χιλιομετρα επικρατει αυτο το χαος με τα γυρισμενα κοντερ.
    Αν ο εμπορος ηξερε οτι ο αγοραστης ψαχνει για καθαρο αμαξι ανεξαρτητων χικιομετρων, τοτε θα πωλιοντουσαν πιο καθαρα αμαξιαν με τα πραγματικα τους χιλιομετρα.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    alexk (26-09-12), pilot (26-09-12)

  10. #436
    Εγγραφή
    22-02-11
    Περιοχή
    underworld
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    5.475
    Thanked
    15081
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Νίκο του τύπου απο την φιλοθεη το αμάξι έπεσε στα 18 το είδες ; Το ξέρω ότι δεν ενδιαφέρεται για ανταλλαγή αλλα πάλι μπορείς να βρεις την άκρη αν είναι καλο θυμάμαι το είχες δει
    αντε γεια...

  11. #437
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το περίφημο ψυχολογικό οριο των 100.000 χλμ ειναι καθαρά ελληνικό φαινόμενο.
    Μια χαρά αλλάζουν χέρια εξω τα αμάξια και στις 150 και στις 200.000 χλμ.

    Αν εχεις κάνει την προβλεπομενη συντήρηση και τις απαραίτητες αλλαγές (πέδηση, φθορές κτλ) και με 300.000 μπορει να εχει συμπίεση ενα μοτερ και να μην εχει προβλήματα.

    Τι θέλω να πω?
    Κάντε εναν κόπο να δείτε ποσα χλμ έχουν τα Μ5 του ring και τι χιλιομετρα ειναι αυτά, και τα ξαναλέμε....

    τα αμαξια δεν φτιαχνονται για να χαλανε, φτιαχνονται για να κρατανε.
    Σχεδόν ολα τα Μ3 στο bimmerforums εχουν πλέον 250.000 ΜΙΛΙΑ.
    και λοιπόν?
    Μια χαρά πάνε την πίστα τους, ρίχνουν τα γυαλίσματά τους και κάνουν και το κέφι τους.
    η πιστεύουμε οτι στην Αμερική που η μια γειτονιά είναι 80 μίλια μακρυά απο την άλλη τα δίνουν με 78.000 μίλια στο κοντέρ επειδή παλιώσανε?

    για αυτό και έχω τη διαφωνία με το book service.
    αν είσαι εντάξει με το αμάξι σου, έχεις και το βιβλίο του.
    δεν ειναι ανάγκη να είναι σε εξουσιοδοτημένο, μια χαρά σφραγίζει και το βιβλίο ο εξειδικευμένος.
    κρατάς και την αποδειξούλα σου και την τρίβεις στα μούτρα όποιου σου κάνει κόλπα.
    αφού έβαλες που έβαλες λάδια, τι σε πειράζει να το γράψεις και στο βιβλίο?
    ακόμα και μονος σου να τα αλλάξεις, κράτα τη ρημάδα την απόδειξη και βάλτη στο ντοσιέ του αυτοκινήτου.

    Δεν εννοείται έξω να πάρεις αμάξι χωρίς ιστορικό.
    Εδώ, όμως κάνουμε τους κουφούς και τους τυφλούς στο παιχνίδι που παίζουν τα εμποράκια μπροστά στη μύτη μας.

    Δόξα το θεό, πάνω απο 100 Μ3 υπάρχουν στις αγγελίες.
    Κάποιοι που νομίζουν οτι ζούμε στην ουγκάντα καιρός ειναι να πάνε να πουλάνε εκεί αυτοκίνητα.

  12. The Following 7 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    chief (26-09-12), chrisgiapz3 (26-09-12), doctore (26-09-12), nikos1400 (26-09-12), pilot (26-09-12), Thomelef (26-09-12), Vassilis ///M (26-09-12)

  13. #438
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.443
    Thanked
    21234
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα το Μ3 αρχης εξαρχης το πειρα για καθημερινο αμαξι.
    Εγω αυτα τα...το.εχω για τα σκ μου και για να το.εχω σαν κορη οφθαλμου κτλ κτλ, δεν ειναι το χαρακτηρα μου.
    Αλωστε για Μ3 Ε46 μιλαμε, και οχι για κανα γκαλαρντο-γκε τε 3 και δεν ξερω'γω τι αλλο.
    Το δοκιμασα, το γουσταρα και το πειρα για να το λιωσω στα χερια μου.
    Σιγα τ'αμαξι πια. Οκ ειναι τελιο, αλλα δεν ειναι και Η εξωτικη κατασκευη. Ειναι ενα παρα πολυ καλο αμαξι, και τπτ παραπανω. Και σι ες ελ να ειχα, παλι για καθημερινο θα το ειχα. Στα @@ μου...
    Οσων αφορα τη δουλεια μου και τκς μετακινησεις μου, κανω καθημερινα 27χιλ πανε και 27 ελα στον περιφερειακο, και καμμια φορα καποια εκτακτα χιλ, παλι σε ανοιχτο δρομο. Επισεις, εγω παντα φουλαρω οταν ο δεικτης ειναι στα 15 λιτρα, πραγμα που σημαι ει οτι θελω περιπου 70 ευρω την εβδομαδα, η 10 ευρω τη μερα. Ε του π@@στη, ορω να τα διαθεσω για να κινουμε οπως γουσταρω και να μην εχω το αμαξι μου να περιμενει ποτε θα ερθει το σκ για να κινηθει το βαρος απο τα λαστιχα.
    Απο.την αλλη, ειμαι οικογενειαρχης, οπου ειμαι δουλεια - σπιτι, σπιτι - δουλεια, σαββατο στον καφε, μαι κυριακη ταβερνακι οικεγενειακα.
    Ουτε ποτακια και βολτουλες ουτε τπτ. Ε του π@@στη,.ας κανουμε και κατι που αγαπαμε, τουλαχιστον για οσο μπορουμε ακομα.
    Και μια συμβουλη. Επειδη εχουν περασει διαφορα μυστηρια αυτοκινητα απο τα χερια μου, το τελευταιο πραγμα που αξιζει να ασχολεισε σαν το τρελο, ειναι ενα αυτοκινητο, ειδικα οταν μιλαμε για αμαξι του 2003.
    +1000
    γιατί έτσι το χαίρεσαι κάθε μέρα !
    Και εγώ το ίδιο κάνω. Εγώ είμαι πιο τυχερός γιατί η δουλειά μου είναι 6 πήγαινε και 6 έλα. Το πρωί που ξεκινάω, μπαίνω στο Μ3 και μου φτιάχνει η διάθεση.
    Το απόγευμα που φεύγω σχεδόν ποτέ δεν κάνω 6 για το έλα. Κάνω 16,26 ανάλογα τα κέφια. Βγαίνω εθνική ρίχνω καμμιά τετάρτη, πέμπτη ανάλογα τη κίνηση...γυρνάω πάλι με καλή διάθεση.
    Άμα είχα πάρει 1 smart ή κατι άλλο να κάνω οικονομία ή να μη μαζέψει χλμ το
    Μ3 τι θα είχα καταφέρει δηλαδή?
    Να το χαρεί ο επόμενος ?

    Μακάρι να είχα ένα CSL για καθημερινό !!!

  14. The Following 2 Users Say Thank You to doctore For This Useful Post:

    nikos1400 (26-09-12), Thomelef (26-09-12)

  15. #439
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    1.809
    Thanked
    4003
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάντε εναν κόπο να δείτε ποσα χλμ έχουν τα Μ5 του ring και τι χιλιομετρα ειναι αυτά, και τα ξαναλέμε....
    Δεν θυμάμαι ακριβώς το νούμερο, είτε 20χιλ είτε 50χιλ χλμ ήταν... για τα Μ5 του Ρινγκ που μετά τα κάνουν σκραπ.
    Ναι καλά άκουσες.

  16. The Following User Says Thank You to alexk For This Useful Post:

    Stamatis (26-09-12)

  17. #440
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    1.809
    Thanked
    4003
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πάντως παιδιά, σίγουρα το CSL είναι ότι πρέπει για καθημερινό !


    Εγώ εδώ και 2 χρόνια το βγάζω βόλτα μια φορά στους 2 μήνες.
    Μάλλον είμαι έτοιμος για σύνταξη.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to alexk For This Useful Post:

    Stamatis (26-09-12), Stathis (26-09-12)

Σελίδα 44 από 147 ΠρώτηΠρώτη ... 3442434445465494144 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP