Σελίδα 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 82

Θέμα: ελαστικά

  1. #41
    Εγγραφή
    08-08-11
    Περιοχή
    χαιδαρι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.220
    Thanked
    7747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Pilot sport........τραινο-αθορυβα-πολυ καλο στη βροχη-και ας λενε οτι ειναι μαλακο...εγω 50.000χλμ εβγαλα και ειχε ψωμι ακομα,χωρις πολλες μαλ@κιες βεβαια.

  2. #42
    Εγγραφή
    15-03-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    133
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο michalis 330 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Pilot sport........τραινο-αθορυβα-πολυ καλο στη βροχη-και ας λενε οτι ειναι μαλακο...εγω 50.000χλμ εβγαλα και ειχε ψωμι ακομα,χωρις πολλες μαλ@κιες βεβαια.
    Και εγω για αυτα ελεγα εξ αρχης αλλα διαβασα σε καποιο forum οτι κανουν θορυβο και γι' αυτο ρωτησα..Ευχαριστω πολυ για τη γνωμη σου και θα στραφω τελικα προς τα εκει μιας και τα βρηκα και σε πολυ καλη τιμη.

  3. #43
    Εγγραφή
    28-11-11
    Περιοχή
    ΑΡΓΟΣ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.311
    Thanked
    1475
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εγω απο τη μερια μου εχω βαλει απο τον ιουνιο το\α conti σε runflat και εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος σε αυτα τα 2500 χλμ!

  4. #44
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λοιπον ειμαι κ εγω σε αναζητηση ελαστικων.
    225/45/17 91δεικτης φορτιου, w η y δεικτης ταχυτητας.
    Απο τις προσφορες που εχω παρει εχω συλλεξει τις καλυτερες για τα λαστιχα που με ενδιαφερουν.
    Εχουμε και λεμε...
    1)bridgestone potenza s001 550ευρω
    2)good year eagle f1 A2 550ευρω
    3)perelli p zero rosso A 550ευρω
    4)dunlop sport maxx 500ευρω
    5)michelin pilot sport 3 500ευρω
    6)conti sport contact 5 530ευρω
    7)bfgoodrich(πιο δεν ξερω) 470ευρω
    8)firestone(παλι πιο δεν ξερω)470ευρω
    9)kleber (" " " " " ) 470ευρω
    * εδω να σημειωσω οτι δεν γνωριζω αν ειναι σωστο που αναφερω τιμες. Ειδα που αναφερθηκαν πιο πριν και σκεφτηκα να σας συμβουλευτω. Ελπιζω να μην προκυψει καποιο θεμα.

    Περιμενω τα σχολια σας. Ειναι απο διαφορετικους λαστιχαδες αλλα ολοι ειναι λιγο πολυ γνωστοι μου(ειμαι καλος πελατης )
    Δεν ξερω ποσο φθηνοτερα βγαινουν να τα παραγγειλω απο ιντερνετ αλλα ξερω οτι για τοποθετηση και ζυγοσταθμιση θα μου παρουν 20-25 ευρω. Και 100 ευρω φθηνοτερα να τα βρω για 75 ευρω ψιλοντρεπομαι να παω να τους πω τα πηρα απο αλλου βαλτε τα πανω. Χωρια που βαζεις λαστιχα σε εναν ανθρωπο και συνηθως τις πρωτες φορες που πας για ζυγοσταθμιση(παω τακτικα ) δε σε χρεωνει. Τουλαχιστον ετσι εχω δει. Δεν ξερω αν ειναι γενικο. Δε θα το κανουν και ολοι φανταζομαι.

    Αρα σκεφτομαι κατι απο τα παραπανω.
    Ταλαντευομαι για την ακριβεια μεταξυ της ποιοτητας κυλισης του μισελεν και των πιο σπορ χαρακτηριστικων του good year που τοσα χρονια μονο ακουω γι αυτο και δεν ειχα την ευκαιρια να δοκιμασω.
    Εντονα βεβαια παιζει και το potenza s001 μιας και απο ξεπερασμενο πλεον 050Α εμεινα ευχαριστημενος.
    Το pirelli δεν σκεφτομαι καθολου μιας και οπως εχω ξαναπει, αν και εκπληκτικο λαστιχο σε γκριπ, οσες φορες το εβαλα μου στραβωσε...

    Απο τιμες πως ειναι ομως? Ειδα πριν αναφερθηκε τιμη για τα good year 450 στην ιδια διασταση(αν γινεται με ΠΜ περιοχη και ονομασια βουλκανιζατερ). Εχω ρωτησει αρκετους κ εχω βαλει κ γνωστους. Δεν εχω βρει τετοια τιμη. Και επανω βασικα εχω παραθεσει τις καλυτερες προσφορες που μου εδωσαν.
    Για τα michelin πχ καποιος μου ζητησε 620(ηταν και η μεγαλυτερη διακυμανση που πετυχα μεταξυ διαφορετικων λαστιχαδων 500-620). Ισως βεβαια εχει να κανει και με το ποσα κομματια απο καθε εταιρεια δινει ο καθενας και τι τιμες πετυχαινει, δεν ξερω πως πανε αυτα.

    Τελος μπας και να παω να μπαξω κανενα cup επανω να κανω το κομματι μου?
    Ετσι κ αλλιως τωρα τελευταια το χω παρκαρει.
    Για cup 225/45/17 δε ρωτησα τιμες...

  5. #45
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Α, συγνωμη, αναφερονται τα στοιχεια του λαστιχα. Ευχαριστω!!!

  6. #46
    Εγγραφή
    20-09-11
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    218
    Thanked
    243
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ghost-rider Εμφάνιση μηνυμάτων
    (...)
    Απο τιμες πως ειναι ομως? Ειδα πριν αναφερθηκε τιμη για τα good year 450 στην ιδια διασταση(αν γινεται με ΠΜ περιοχη και ονομασια βουλκανιζατερ). (...)
    Πράγματι παίζουν πολύ καλύτερες τιμές, το goodyear και το bridgestone τα έχω βρεί σε λαστιχάδες 470 και 460, αντίστοιχα. Τα goodyear 470 μου τα δίνουν στο μαγαζί που ψώνισε ο gupakos, στη λιοσίων 100 είναι, δε θυμάμαι όνομα. Για τα s001 μου έδωσε τιμή 460 ένα μαγαζί στην καραθεοδωρή. Αν θες περισσότερες λεπτομέρειες, πες να σου στείλω pm.

  7. #47
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas1.6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πράγματι παίζουν πολύ καλύτερες τιμές, το goodyear και το bridgestone τα έχω βρεί σε λαστιχάδες 470 και 460, αντίστοιχα. Τα goodyear 470 μου τα δίνουν στο μαγαζί που ψώνισε ο gupakos, στη λιοσίων 100 είναι, δε θυμάμαι όνομα. Για τα s001 μου έδωσε τιμή 460 ένα μαγαζί στην καραθεοδωρή. Αν θες περισσότερες λεπτομέρειες, πες να σου στείλω pm.
    Ναι, ποσταρα χωρις να διαβασω ολο το θρεντ
    Ειναι Αθηνα ομως.
    Εγω ειμαι 360χλμ μακρυα...
    Απ οσο βλεπω σε σχετικα ανταγωνιστικη τιμη εχω πετυχει μονο τα μισελεν.
    Αν καταληξω σε αυτα τα μπηγω πανω.
    Αν καταληξω αλλου θα παω να παζαρεψω.
    Αν δεν πεσουν θα το συνδυασω με καποιο σερβις(στο ιλιον παω. Πρεπει να ειναι κοντα) και θα τα μπαξω στη λιοσίων...

  8. #48
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ghost-rider Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, ποσταρα χωρις να διαβασω ολο το θρεντ
    Ειναι Αθηνα ομως.
    Εγω ειμαι 360χλμ μακρυα...
    Απ οσο βλεπω σε σχετικα ανταγωνιστικη τιμη εχω πετυχει μονο τα μισελεν.
    Αν καταληξω σε αυτα τα μπηγω πανω.
    Αν καταληξω αλλου θα παω να παζαρεψω.
    Αν δεν πεσουν θα το συνδυασω με καποιο σερβις(στο ιλιον παω. Πρεπει να ειναι κοντα) και θα τα μπαξω στη λιοσίων...
    μεχρι να γυρισεις θα εχουνε "στρωσει" τα λαστιχα !
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  9. The Following User Says Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    ghost-rider (01-10-12)

  10. #49
    Εγγραφή
    15-05-11
    Μηνύματα
    110
    Thanked
    66
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas1.6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πράγματι παίζουν πολύ καλύτερες τιμές, το goodyear και το bridgestone τα έχω βρεί σε λαστιχάδες 470 και 460, αντίστοιχα. Τα goodyear 470 μου τα δίνουν στο μαγαζί που ψώνισε ο gupakos, στη λιοσίων 100 είναι, δε θυμάμαι όνομα. Για τα s001 μου έδωσε τιμή 460 ένα μαγαζί στην καραθεοδωρή. Αν θες περισσότερες λεπτομέρειες, πες να σου στείλω pm.
    Πάντως 450 ευρώ μου τα είχε αφήσει ο λαστιχάς στη Λιασίων 100 (λέγεται Τάσος Παυλικανίδης) και μάλιστα με 2 άτοκες δόσεις σε πιστωτική. Τον είχα δεν πρώτη φορά τότε (δηλ. δεν τον ήξερα). Θα δοκίμαζα να του έλεγα ότι ο Κωνσταντίνος με τη Ζ3 μου είπε ότι θα μπορούσες να μου τα αφήσεις 450 ευρώ όπως και σε εκείνον, γιατί μας έγραψε στο φόρουμ ότι η προσφορά ισχύει - αν μάλιστα του τα δώσετε μετρητά θεωρώ την τιμή αυτή δεδομένη.

    Αυτά φυσικά αν τα 20 ευρώ σας κάνουν διαφορά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gupakos : 01-10-12 στις 21:39

  11. #50
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παιδες μιλησα και γω με τον Παυλικανίδη σημερα.

    Οποιος θελει να παρει τηλεφωνο γιατι οι τιμες που ειχε προ μηνων εχουν αλλαξει. Ηταν μου ειπε για προωθηση - να γινουν γνωστοι. Τωρα εχουν ανεβει λιγο οι τιμες του, αν και συμφωνω οτι ειναι 10-20 ευρω κατω (στο συνολο - και στα 4 λαστιχα) απο τις τιμες που πηρα απο αλλους

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP