Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 82

Θέμα: ελαστικά

  1. #11
    Εγγραφή
    11-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    220
    Thanked
    122
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    9763206 Moσχος...Εκει εβαλα τα SuperSport μου

  2. The Following User Says Thank You to Chris For This Useful Post:

    stefm5 (09-04-12)

  3. #12
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    1.540
    Thanked
    1946
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Chris Εμφάνιση μηνυμάτων
    9763206 Moσχος...Εκει εβαλα τα SuperSport μου
    έχει προσφορές; καλές τιμές;

  4. #13
    Εγγραφή
    22-02-11
    Περιοχή
    underworld
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    5.475
    Thanked
    15081
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stefm5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχει προσφορές; καλές τιμές;
    ετυχε να παρω και αυτον για τα supersport ηταν ακριβοτερος απο τον καρλη
    αντε γεια...

  5. #14
    Εγγραφή
    11-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    220
    Thanked
    122
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Eγω σε ερευνα αγορας που εκανα τα πηρα αρκετα φθηνοτερα απο πολλους αλλους στα νοτια προαστια.

  6. #15
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    1.540
    Thanked
    1946
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ευχαριστώ για τις απαντήσεις

    έβαλα τελικά goodyear F1 assymetric 2 σε αρκετά καλή τιμή
    διαπίστωσα ότι τα β κατηγορίας ελαστικά όπως πχ falken, δεν είχαν μεγάλη διαφορά στην τιμή

  7. The Following User Says Thank You to stefm5 For This Useful Post:

    zaharias (01-06-12)

  8. #16
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stefm5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστώ για τις απαντήσεις

    έβαλα τελικά goodyear F1 assymetric 2 σε αρκετά καλή τιμή
    διαπίστωσα ότι τα β κατηγορίας ελαστικά όπως πχ falken, δεν είχαν μεγάλη διαφορά στην τιμή
    καλοπάτητα Steve

  9. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    stefm5 (30-04-12)

  10. #17
    Εγγραφή
    15-05-11
    Μηνύματα
    110
    Thanked
    66
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τη Δευτέρα (28/5/2012) άλλαξα ελαστικά. Συγκεκριμένα πούλησα τα ΤΟΥΟ T1R και πήρα τα Goodyear F1 Asymmetric 2 (A2) σε διάσταση 225/45/17 (91Υ). Η τιμή που βρήκα τα A2 ήταν στα 450 ευρώ που τη θεωρώ εκπληκτική συγκρινόμενη με το τι κυκλοφορεί στην αγορα (είναι τουλάχιστον 90 ευρώ χαμηλότερη από την αμεσως καλύτερη που είχα βρει). Τα ελαστικά έχουν ημερομηνία παραγωγής Ιανουάριος 2012.

    Επειδή προφανώς οι εποχές είναι δύσκολες σας γράφω παρακάτω τις άλλες τιμές που βρήκα σε άλλους τύπους ελαστικών (όπως τις έγραψα και σε ένα άλλο φόρουμ BMW).

    Διάσταση: 195/65R15 H
    - PIRELLI P1 CINTURATO, 250 ευρώ
    - GOODYEAR EFFICIENTGRIP, 250 ευρώ
    - BRIDGESTONE ER300 TURANZA, 250 ευρώ

    Διάσταση: 195/60R15 H
    - PIRELLI P1 CINTURATO, 270 ευρώ
    - GOODYEAR EFFICIENTGRIP, 270 ευρώ
    - BRIDGESTONE ER300 TURANZA, 270 ευρώ
    - MICHELIN ENERGY SAVER, 290 ευρώ

    Διάσταση: 205/55R16 V
    - PIRELLI P7 CINTURATO, 300 ευρώ
    - GOODYEAR EFFICIENTGRIP, 300 ευρώ
    - BRIDGESTONE ER300 TURANZA, 320 ευρώ
    - MICHELIN PILOT SPORT PS3, 330 ευρώ

    Διάσταση: 225/45R17 W/Y
    - PIRELLI P ZERO ROSSO, 430 ευρώ
    - GOODYEAR F1 ASSIMETRIC 2, 450 ευρώ
    - BRIDGESTONE POTENZA, 460 ευρώ
    - MICHELIN PILOT SPORT PS3, 480 ευρώ

    Οι τιμές περιλαμβάνουν για τα Pirelli 18 μήνες δωρεάν ασφάλεια και για τα Goodyear 12 μήνες δωρεάν ασφάλεια. Για τα άλλα δεν δίνει κάποια ασφάλεια (εννοείται ότι σε όλα ισχύει η εργοστασιακή εγγύηση των ελαστικών).

    Τα asymmetric 2 τα έβαλα σε μία Ζ3 ('00 2.0). Έχω όμως κάνει λίγα χιλιόμετρα και έτσι δεν έχω ακόμα άποψη. Το μαγαζί βρίσκεται Λιοσίων 100, Παυλικανίδης Τάσος, τηλ: 210 82 28 743, για όποιον ενδιαφέρεται. Οι παραπάνω τιμές είναι για αυτούς τους τύπους ελαστικών αλλά από ότι κατάλαβα έχει γενικά χαμηλές τιμές σε όλους τους τύπους. Αν ενδιαφέρεστε για ελαστικά κάντε ένα τηλέφωνο να μάθετε άλλες τιμές.

    Τέλος για να μην παρεξηγηθώ, τον λαστιχά τον γνώρισα τώρα και δεν είχα ξαναπάει στο μαγαζί του πριν τη συγκεκριμένη αγορά.

  11. The Following 7 Users Say Thank You to gupakos For This Useful Post:

    120ie87 (08-06-12), BILL007 (08-06-12), ghost-rider (01-10-12), karagiadim (13-01-15), Kostas_1 (01-06-12), nikos1400 (26-09-12), Panos 316T (01-06-12)

  12. #18
    Εγγραφή
    28-11-11
    Περιοχή
    ΑΡΓΟΣ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.311
    Thanked
    1475
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    καλοπατητα!παντως τα συγκεκριμενα λαστιχα σε προσφατη ερευνα του auto bild στην συγκεκριμενη διασταση τα ανεδειξε ως τα καλυτερα.και εγω ψαχνω να βαλω στην e 90 μου αλλα δεν βγαινουν σε runflat....οποτε προσανατολιζομαι σε michelin η continental..

  13. #19
    Εγγραφή
    15-05-11
    Μηνύματα
    110
    Thanked
    66
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλοπατητα!παντως τα συγκεκριμενα λαστιχα σε προσφατη ερευνα του auto bild στην συγκεκριμενη διασταση τα ανεδειξε ως τα καλυτερα.και εγω ψαχνω να βαλω στην e 90 μου αλλα δεν βγαινουν σε runflat....οποτε προσανατολιζομαι σε michelin η continental..
    Ευχαριστώ πολύ! Επειδή πέτυχα μία πολύ καλή τιμή στα μεταχειρισμένα 15 μηνών ΤΟΥΟ που πούλησα, ουσιαστικά έβαλα κανούρια ελαστικά με μόνο 185 ευρώ.

    Πράγματι, τα reviews των συγκεκριμένων ελαστικών (Asymmetric 2) είναι πολύ καλά, κατακτώντας συστηματικά θέσεις μέσα στην πρώτη τριάδα όλων σχεδόν των τεστ.

    Για run flat δεν ξέρω τί παίζει. Πάντως πολύ καλό ελαστικό θεωρείται σε αυτή τη διάσταση και το Continental SC3, με το assymmetric πάντως να θεωρείται καλύτερο σε non run flat.

  14. #20
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Exει ενα μηνα που φορεσα τα καλοκαιρινα μου με καινουρια ελαστικα.Ιδρωσα για να βρω τιμη,τα επωνυμα ειναι ακριβα και σχεδον ολοι πουλανε με τιμες καταλογου.Στην Ελλαδα,τη Βουλγαρια και την Γερμανια!!!(Michellin,Bridgestone,Continet al..).
    Κατα τη διαρκεια του ψαξιματος δεχτηκα ασυστολο προλογο απο ΟΛΟΥΣ τους λαστιχαδες για τις δευτερες μαρκες,ναι ναι,αυτες που ειναι ΟΛΕΣ τους θυγατρικες των μεγαλων εταιριων κατ οι λοιπες μπαρουφες περι διαφημησεων,και τα ιδια ειναι ,και και και...
    Το λοιπον της υποθεσης ειναι,οτι μου βαλαν ψυλους στα αυτια,και καθ'οτι γεννημενος στο εμποριο μεσα,ασχοληθηκα λιγο μονος μου και βρηκα μια αξιολογη εταιρια,που βγαζει προιον ΔΙΚΟ της,στις εγκαταστασεις ΤΗΣ και εχει στο κωδικολογιο της απο λαστιχο για ποδηλατο μεχρι και για αεροπλανα!Το θετικοτερο οτι ειναι στη γειτονια μας,καλα καταλαβατε μιλαω για Τουρκια.
    Αποτελεσμα ΘΕΤΙΚΟΝ,τζαμπα πραγμα και μετα απο 5Κ χιλιομετρα και σε στεγνο και σε βρεγμενο μπορω να πω με σιγουρια πως ΑΞΙΖΟΥΝ τα λεφτα τους.
    Δεν εχω ΚΑΜΙΑ σχεση με το ειδος,ουτε προσπαθω να προωθησω,για υατο εξ αλλου δεν αναφερω και την μαρκα.Το σιγουρο ειναι οτι οι λαστιχαδες μας ΓΔΥΝΑΝΕ κανονικα τοσα χρονια,και τωρα η λυση στη συνεχιση της πολιτικης τους ειναι να προωθουν ανωνυμο προιον με ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ποσοστο κερδους απο τα επωνυμα.Ναι ομως που τα ανωνυμα ειναι και ΠΟΛΥ φθηνοτερα !Και τι κανουνε οι τυποΕ)-εγω (Λ)-λαστιχας.

    -(Ε)Ζηταω ενα zευγαρι 225/40/18 και ενα ζευγαρι 255/35/18
    -(Λ)Ωραια,εχουμε τα επωνυμα που παιζουν απο 950 μεχρι1300(καλα το μεχρι ανεβαινει κι αλλο,αλλα λεμε τωρα)
    -(Ε)Αδερφε ΠΟΛΛΑ τα λεφτα!!
    -(Λ)κατι θα κανουμε
    -(Ε)οπως ????
    -(Λ) να εχω κατι καλο στα 750
    -(Ε).....χμμμμμμμ....λες ???μα ετσι μα αλλιως αντε 700....χμμμμμμμμ...τσιμπας εσυ και λες 300 διαφορα,να θα τα γλυτωσω,να ομως με τα επωνυμα θα χω το κεφαλι μου ησυχο οταν θα στριβω τερμα στην corckscrew του χωριου μου,ναι ομως με τα 300 θα κανω αυτο....χμμμμμ....ΒΑΛΕ ΤΑ ΦΘΗΝΑ!!!!!!
    -(Λ)Μπραβο μαγκα μου τσιμπησες!!!
    Και καπως ετσι εγινε το παιχνιδι και με εβαλαν να ψαξω κι αλλο και να βρω τελικα την πηγη.

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  15. The Following User Says Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    Panos 316T (01-06-12)

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP