Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 88 από 88

Θέμα: Hartge 116i F20 Tuning

  1. #81
    Εγγραφή
    04-03-13
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    244
    Thanked
    139
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Υπαρχει δλδ αντιπροσωπος-συνεργατης η κατι τετοιο της BR εδω?

  2. #82
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anton Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα το κανω πριν τις εκλογες, γιατι ερχεται η δραχμή μετα και όλα τα εισαγομενα θα τριπλασιαστουν
    Πολύ αισιόδοξο σε βλέπω

  3. The Following User Says Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    compactM3 (06-01-15)

  4. #83
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anton Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλλον θα το κανω πριν τις εκλογες, γιατι ερχεται η δραχμή μετα και όλα τα εισαγομενα θα τριπλασιαστουν
    Attached Images Attached Images
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  5. The Following 4 Users Say Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    compactM3 (06-01-15), karavag116d (04-01-15), mark e92 (04-01-15), Panmilios (06-01-15)

  6. #84
    Εγγραφή
    15-06-14
    Μηνύματα
    155
    Thanked
    135
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    τους ρωτησα και μου ειπαν:
    1.Ο εγκεφαλος ειναι αριστερα κατω κατω απο κάλυμμα πλαστικο. Προσεχουμε λει να ειναι κλειστα όλα τα ηλεκτρικα απο το κλειδι και αφαιρουμε το κάλυμμα και μετα αποσυνδεουμε τον εγκέφαλο από τα βύσματα. Λεω να το κανω μόνος μου. Υπάρχει πιθανοτητα να κανω ζημιά;
    2. Όπως ειπε και ο φίλος παραπάνω ΔΕΝ φαινεται το Remap της ECU στο service! Προς το παρον όμως λέει, αργοτερα μπορει να βρει λύση για αυτο η εταιρία. Στο εξουσιοδοτημενο όμως που το πάω εχω καλες σχεσεις, παει και ενας φίλος μου, δεν πιστευω να με καρφώσουν! ¨Αμα παρουσιαστει πρόβλημα το επαναφερουν και τρεχεις τοτε να δεις τι θα κανεις. Αυτοι δίνουν πολυετη εγγυηση ότι δε θα πάει τίποτε από αυτο που κανουν

  7. #85
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anton Εμφάνιση μηνυμάτων
    τους ρωτησα και μου ειπαν:
    1.Ο εγκεφαλος ειναι αριστερα κατω κατω απο κάλυμμα πλαστικο. Προσεχουμε λει να ειναι κλειστα όλα τα ηλεκτρικα απο το κλειδι και αφαιρουμε το κάλυμμα και μετα αποσυνδεουμε τον εγκέφαλο από τα βύσματα. Λεω να το κανω μόνος μου. Υπάρχει πιθανοτητα να κανω ζημιά;
    2. Όπως ειπε και ο φίλος παραπάνω ΔΕΝ φαινεται το Remap της ECU στο service! Προς το παρον όμως λέει, αργοτερα μπορει να βρει λύση για αυτο η εταιρία. Στο εξουσιοδοτημενο όμως που το πάω εχω καλες σχεσεις, παει και ενας φίλος μου, δεν πιστευω να με καρφώσουν! ¨Αμα παρουσιαστει πρόβλημα το επαναφερουν και τρεχεις τοτε να δεις τι θα κανεις. Αυτοι δίνουν πολυετη εγγυηση ότι δε θα πάει τίποτε από αυτο που κανουν
    Ειναι εύκολο αλλά καλό είναι να πας σε αυτούς που έχουν βάλει αρκετά ...
    Να σου το μετρήσουν κιόλας πρίν και μετά να ξέρεις τι έκανες .
    Περιμένουμε εντυπώσεις

  8. #86
    Εγγραφή
    15-06-14
    Μηνύματα
    155
    Thanked
    135
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    συγγενης μου πήρε μεταχειρισμενη F30. Δευτερα θα βγαλουμε την ECU και θα την στειλουμε στην BR Performance στο Βελγιο. Μου στειλανε και φωτο πως να το κανουμε εξω απο το σπιτι του μονοι μας. Οπότε απο Δευτερα θα εχετε φωτο απο όλη τη διαδικασια και νεα!

  9. #87
    Εγγραφή
    05-03-15
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    37
    Thanked
    73
    Rides
    1

    Προεπιλογή 116i remap

    απο οτι ξερω υπαρχει και στην ελλαδα δυνατοτητα χαρτογραφησης για ολα τις σειρες Fxx βενζινες και πετρελαια,και με δυνατοτητα μη αναγνωρισης του tuning απο την bmw.!!!υπαρχει ανακοινωση απο τον 12/2014 πριν την ΒR.

  10. The Following User Says Thank You to alpina For This Useful Post:

    I_MNL (06-03-15)

  11. #88
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και η br από τον 12/2014 έχει σπάσει την ecu των FXX. Πλέον στο εξωτερικό είναι αρκετοί οι tuners που προσφέρουν remap, αν εσύ ξέρεις κάποιον tuner στην Ελλάδα (ή είσαι ο ίδιος tuner...) δώσε λεπτομέρειες.

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP