Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 69 από 69

Θέμα: Προβληματα σειρας 1!!!

  1. #61
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τελικά πόσο στοίχισε Νίκο?

  2. #62
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά πόσο στοίχισε Νίκο?
    Ελαφρως μεταχειρισμενο εβαλα Γιαννη,100 ευρω,απο ανταλλακτικα-μοτερ που γινονται κομματια κ πωλειται το καθε εξαρτημα σαν μεταχειρισμενο,παντως δεν μου κανει κανεναν θορυβο
    Ι donut understeer...

  3. #63
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στο ματιαξανε το εργαλείο Νικολα!!!!
    Έλα να σου ρίξω δυο κολόνες με τον ασσο για να δεις ότι δεν πήρες Ούτε ατι.......
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  4. The Following User Says Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    Nick bmwlover (12-04-11)

  5. #64
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο ματιαξανε το εργαλείο Νικολα!!!!
    Έλα να σου ρίξω δυο κολόνες με τον ασσο για να δεις ότι δεν πήρες Ούτε ατι.......
    Θα σε πονεσει Γιαννη,σου το λεω
    αν επιμενεις εγω δεν φταιω
    Ι donut understeer...

  6. #65
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Moλις γυρισα απο μια συντομη βολτα που εκανα...Το αμαξι τραβαει λιγο καλυτερα,οχι τοσο αισθητη η διαφορα μεχρι τις 4.000 στροφες,αλλα υπαρχει,απο τις 4 κ πανω η διαφορα σε εμενα ηταν περισσοτερο αισθητη,αλλα επαναλαμβανω οχι τεραστια!!!
    Ι donut understeer...

  7. #66
    Εγγραφή
    24-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.454
    Thanked
    1890
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τα προβληματα παιδια αφορουν τα 116 μονο η εμφανιζονται και στα μεγαλυτερου κυβισμου μοντελα?

  8. #67
    Εγγραφή
    21-12-10
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    828
    Thanked
    627
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω κ αρκετο καιρο ακουγα στο ρελαντι,αλλα κ μετα το σβησιμο του κινητηρα για 5-6 δευτερολεπτα,ενα τακ-τακ απο τον χωρο του κινητηρα,ομως δεν ειχα δωσει κ πολυ σημασια καθοτι ηξερα οτι ο Ν43Β16 ντιζελοφερνει αρκετα στο ρελαντι αλλα ειχα παρατηρησει και αυξημενη καταναλωση ακομα κ σε ταξιδι με πολυ νορμαλ ταχυτητες!!!Ετσι λοιπον δεν αντεχα αλλο να το ακουω αυτο και εκατσα να προσπαθησω να προσδιορισω απο που προερχοταν αυτος ο σπαστικος ηχος...Στην αρχη νομιζα οτι ηταν η πεταλουδα κ οτι ηθελε ενδεχομενως καθαρισμα,αλλα απ'οτι διαπιστωσαμε αργοτερα οταν το πηγα στο συνεργειο,ο ηχος αυτος δεν προερχοταν απο την πεταλουδα καθοτι καθαριστηκε και κ ο ηχος επεμενε!!!Το βαλαμε κ στο διαγνωστικο το οποιο ομως δεν εδειξε τπτ...
    Τελικα αυτο το τακ-τακ προερχεται απο το μοτερ ρυθμισης αερα στην πολλαπλη εισαγωγης,το οποιο μαλλον κολλαει,και ειναι το υπ'αριθμον 17 οπως φαινεται παρακατω https://www.realoem.com/bmw/showpart...11&fg=40&hl=19 και στο οποιο αποδιδω την αυξημενη καταναλωση,κ ενδεχομενως να μην παρεχεται το σωστο μειγμα στον κυλινδρο,με αποτελεσμα μειωμενη αποδοση κινητηρα,ακομη κ στο ελαχιστο!!!Θελω να πω ομως,οτι δεν εχω παρατηρησει κατι αλλο στο αμαξι,πλην αυτων που ανεφερα.
    Το κοστος του κυμαινεται στα 180-200 ευρω περιπου,απ'οτι ενημερωθηκα.
    Οπως κ να εχει,θα γινει αντικατασταση του αμεσα!!!
    Καλη συνεχεια να εχουμε,χωρις το παραμικρο προβλημα
    πλάκα κάνεις.... δεν ήξερα καν οτι υπήρχε τέτοιος μηχανισμός στην πολλαπλή εισαγωγής! θα το παρατηρήσω και σε μένα αν κάνει θόρυβο (Ε90) γιατί απο κατανάλωση έχω και εγώ ΤΡΟΜΕΡΑ μεγάλη.
    βλέπεις διαφορά τώρα μετά την αλλαγή στα λίτρα και στην ένδειξη του BC?

  9. The Following User Says Thank You to Cobalt For This Useful Post:

    Ptboul (20-04-11)

  10. #68
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Cobalt Εμφάνιση μηνυμάτων
    πλάκα κάνεις.... δεν ήξερα καν οτι υπήρχε τέτοιος μηχανισμός στην πολλαπλή εισαγωγής! θα το παρατηρήσω και σε μένα αν κάνει θόρυβο (Ε90) γιατί απο κατανάλωση έχω και εγώ ΤΡΟΜΕΡΑ μεγάλη.
    βλέπεις διαφορά τώρα μετά την αλλαγή στα λίτρα και στην ένδειξη του BC?
    Mεσα στην πολη δεν μπορω να βγαλω ακρη,ετσι οπως παω κιολας...
    Την Κυριακη που θα κανω ταξιδακι θελω να το διαπιστωσω,με φουλ φορτιο θα ειμαι κιολας!!!
    Ι donut understeer...

  11. #69
    Εγγραφή
    27-11-11
    Μηνύματα
    420
    Thanked
    469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    πριν λιγο καιρο ειχα ενα θεματακι σαββατιατικα.ειτε κλειδωνα ειτε οχι οταν εφτανε η στιγμη να ''σβησουν'' το σταρτ-στοπ -φωτακι και το πρασινο φωτακι διπλα στους διακοπτες παραθυρων στην θεση οδηγου ,δεν εσβηνε,δεν εκοβε το ρευμα.κανει εναν θορυβο οπως οταν κλειδωνεις ,πηγαινε να κοψει ρευμα και να σβησει και αμεσως τα ξαναναβε.
    παιρνω την μομπαιλ λογω σαββατου και μου λεει οτι ειναι μπαταρια.του λεω ειναι καινουρια και δεν εχω αφησει ποτε να λιγωσει ,ουτε χρησιμοποιω ραδιο κ.λπ. με σβησμενη μηχανη.μου λεει να την αποσυνδεσω και να ξαναδω και αν το ξανακανει να το αφησω μεχρι δευτερα γιατι δεν παθαινει τιποτα αν συνεχισει να το κανει.του λεω γιατι δεν ερχεστε να το δειτε?λεει οτι δεν εχει κλειδι για μπαταρια???????.αντε καλα,μην αρχισω τωρα,μομπαιλ...

    μου λεει το ιδιο ενας φιλος μου που ξερει ο πατερας του και πανω που ψαχνω κλειδι για να βγαλω πολους ....σταματαει μονο του μετα απο λιγη ωρα.

    πηγα στην επισημη ...μου λενε... αφου σταματησε μαλλον κολλησε ο εγκεφαλος,να μην ανησυχω.αν το ξανακανει να παω να το δουν. ομως το ξανακανε.και ξανασταματησε παλι μονο του.

    πηγα λοιπον στην αντιπροσωπεια και εκανα τελικα μια ενημερωση.υπαρχει οδηγια απο την γερμανια,ειναι γνωστο θεμα.για λιγο καιρο το προβλημα σταματησε...

    ομως μετα απο καιρο το προβλημα μου παρα τις φιλοτιμες προσπαθειες των τεχνικων δεν λυθηκε και επανηλθε..αλλαχθηκε και μπαταρια με οδηγια της γερμανιας αλλα δεν εγινε τιποτα.θα ξαναελεχθει το αυτοκινητο...εχετε καμμια ιδεα τι μπορει να ειναι?

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP