Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 69

Θέμα: Προβληματα σειρας 1!!!

  1. #11
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TAZ118! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eιχα παρατηρησει τον τελευταιο καιρο οτι εχει ανεβει η καταναλωση τουλαχιστον 1 λιτρο/100χλμ και οτι βαραει πειρακια κατω απο τις 2000σ.α.λ. ...
    Την τελευταια εβδομαδα βαζω μονο 100αρα ΕΚΟ και τα πειρακια εχουν εξαφανιστει...
    Tελικα πηγα σημερα σε γνωστο εξειδικευμενο συνεργειο στον Γερακα για διαγνωση οπου το διαγνωστικο εδειξε την γνωστη δυσλειτουργια του αισθητηρα NοX....
    Το κοστος αντικαταστασης ανερχεται περιπου στα 500 ευρω αλλα με ενημερωσαν οτι μαλλον ''τρεχει'' καμπανια απο την εταιρεια για αυτον τον αισθητηρα οποτε θα απευθυνθω σε αντιπροσωπεια μηπως και αλλαχτει στα πλαισια στης καμπανιας....
    Ξερει καποιος για αυτην την καμπανια?
    Δηλαδη ποσο ηταν πριν και ποσο τωρα η καταναλωση?
    Ι donut understeer...

  2. #12
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα με αυτους τους πολλαπλασιαστες πρεπει να εχουν θεμα πολλες σειρες!!
    Εχει θέμα ολόκληρη η BMW !!!!

  3. #13
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Βολος
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    855
    Thanked
    550
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και οχι μονο η ΒΜW. Πολλες εταιρειες εχουν - ειχαν προβλημα.

  4. #14
    Εγγραφή
    29-08-10
    Περιοχή
    Αγια Παρασκευη
    Μηνύματα
    108
    Thanked
    51
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη ποσο ηταν πριν και ποσο τωρα η καταναλωση?
    Απο το 8-8.5 εχει ανεβει στο 9.5-10...
    Black Prince....

  5. #15
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει θέμα ολόκληρη η BMW !!!!
    και κανουν και οτι δεν το γνωριζουν οταν τους λες οτι πρεπει να εχουμε και πολλαπλασιαστη στο ντουλαπακι του αυτοκινητου για ωρα αναγκης επειδη ειναι στανταρακι οτι θα καψει ετσι για πλακα κι απο κανεναν αμα μερακλωθει το αμαξι....

  6. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
    και κανουν και οτι δεν το γνωριζουν οταν τους λες οτι πρεπει να εχουμε και πολλαπλασιαστη στο ντουλαπακι του αυτοκινητου για ωρα αναγκης επειδη ειναι στανταρακι οτι θα καψει ετσι για πλακα κι απο κανεναν αμα μερακλωθει το αμαξι....
    εγω παντως εχω εναν καβατζα μαζι μου.......σε 10 λεπτα τον αλλαζω.......

    και μετα η bmw λεει οτι δεν ξερει τιποτα!!!

  7. #17
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παντως εχω εναν καβατζα μαζι μου.......σε 10 λεπτα τον αλλαζω.......

    και μετα η bmw λεει οτι δεν ξερει τιποτα!!!
    εχεις καποιο φορητο διαγνωστικο ή με τον κλασικο τροπο να βγαζεις εναν εναν εκτος τους πολλαπλασιαστες θα βρεις ποιος ειναι???μια και βλεπω οτι πιανουν τα χερια σου(αφου αλλαζεις μονος σου τους πολ/στες)εμενα το προβλημα μου ειναι στο πως βγαινει το πλαστικο καπακι μπροστα απο τους υαλοκαθαριστηρες γιατι για να φτασω σε πολλαπλασιαστη πρεπει να βγαλω το καπακι της μηχανης αφου ομως πρωτα εχω βγαλει κι αυτο το πραμα...μηπως ξερεις πως βγαινει??αν ειμαι εκτος θεματος ...ζητω συγνωμη ...σβηστε το

  8. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις καποιο φορητο διαγνωστικο ή με τον κλασικο τροπο να βγαζεις εναν εναν εκτος τους πολλαπλασιαστες θα βρεις ποιος ειναι???μια και βλεπω οτι πιανουν τα χερια σου(αφου αλλαζεις μονος σου τους πολ/στες)εμενα το προβλημα μου ειναι στο πως βγαινει το πλαστικο καπακι μπροστα απο τους υαλοκαθαριστηρες γιατι για να φτασω σε πολλαπλασιαστη πρεπει να βγαλω το καπακι της μηχανης αφου ομως πρωτα εχω βγαλει κι αυτο το πραμα...μηπως ξερεις πως βγαινει??αν ειμαι εκτος θεματος ...ζητω συγνωμη ...σβηστε το
    βγαζω εναν εναν να δω ποιος ειναι ....κλασικος τροπος.....

    και σε εμενα βγαινει το καπακι...αναγκαστικα.

    ευκολο ειναι καμια 10 βιδες ειναι....δεν πιστευω στον ασσο να αλλαζει κατι ....εγω εχω Ε90...το καπακι της μηχανης ειναι με 3 βιδες....
    θα βαλω αυριο μια φωτο με το πιες βιδες βγαζεις να το δεις ...ειναι πανευκολο αρκει μονο να πιανουν εστω και λιγο τα χερια σου.

  9. #19
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
    βγαζω εναν εναν να δω ποιος ειναι ....κλασικος τροπος.....
    και σε εμενα βγαινει το καπακι...αναγκαστικα.
    ευκολο ειναι καμια 10 βιδες ειναι....δεν πιστευω στον ασσο να αλλαζει κατι ....εγω εχω Ε90...το καπακι της μηχανης ειναι με 3 βιδες....
    Δηλ. αγοράζεις πεμφέ κ πας ταξίδι στην εθνική με πιθανότητα να βρεθείς να βιδώνεις, να ξεβιδώνεις κ να αλλάζεις πολλαπλασιαστές στη μέση του δρόμου όπως θα έκανες με μια λαμπρέτα το '60? Δε μου τα λέτε καλά
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  10. #20
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
    βγαζω εναν εναν να δω ποιος ειναι ....κλασικος τροπος.....

    και σε εμενα βγαινει το καπακι...αναγκαστικα.

    ευκολο ειναι καμια 10 βιδες ειναι....δεν πιστευω στον ασσο να αλλαζει κατι ....εγω εχω Ε90...το καπακι της μηχανης ειναι με 3 βιδες....
    θα βαλω αυριο μια φωτο με το πιες βιδες βγαζεις να το δεις ...ειναι πανευκολο αρκει μονο να πιανουν εστω και λιγο τα χερια σου.
    το φοβαμαι να το σκαλησω χωρις καποιο μανιουαλ απο υπερβολικη αγαπη...τα χερια που πιανουν οκ ηλ/λογος μηχανικος ειμαι....εχω κανει παραγκελεια απο εμπει και το σερβις αντ ρεπεαρ μανουαλ αλλα εχει καμια βδομαδα δεν ηρθε ακομα το ριμαδι κι αυτο...



    Δηλ. αγοράζεις πεμφέ κ πας ταξίδι στην εθνική με πιθανότητα να βρεθείς να βιδώνεις, να ξεβιδώνεις κ να αλλάζεις πολλαπλασιαστές στη μέση του δρόμου όπως θα έκανες με μια λαμπρέτα το '60? Δε μου τα λέτε καλά

    εμεις δεν τα αλεμε καλα η καποιος δεν ξερει να φτιαχνει αξιοπιστα αυτοκινητα??? αφου ουτε το κινητο σερβις τις μπε εμ βε μπορει να μας τα φτιαξει(δεν εχουν διαγνωστικο λενε για τα πολυ καινουρια αμαξια) τι θα κανω θα ακυρωνω ξενοδοχεια η θα χαλαω τα ταξιδια μου για ενα πολλαπλασιαστη?

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP