Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 19 από 19

Θέμα: Αλλαγη εσωτερικου φωτισμου

  1. #11
    Εγγραφή
    13-01-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    70
    Thanked
    41
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σε ολα αυτα εχεις δικιο κ το ηξερα εξ αρχης,ξεκινησα να το κανω ετσι κ αν δεν εβγαινε σωστο θα κατεληγα σε πλασμα αλλα επειδη δε με χαλαει και τοσο το αποτελεσμα ειπα να μη δωσω αλλα λεφτα.Οσο αφορα τις "καποτες" δε θα τις συνηστουσα γιατι μετα απο λιγο καιρο αρχιζουν να ξεθοριαζουν λογω θερμοκρασιας απο το λαμπακι κ το κοκκινο θα γινει παλι πορτοκαλι και μαλιστα οχι ομοιομορφο.Εμενα μου κοστισαν 140¤ ολα μαζι(ανοιχτηκαν ολοι οι διακοπτες + φωτιζομενες βελονες).Ειναι αρκετα λεφτα αλλα επειδη δε θα καθομουν να το κανω ολο αυτο μονος μου γι αυτο πηγε τοσο.

  2. #12
    Εγγραφή
    18-04-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ολα αυτα εχεις δικιο κ το ηξερα εξ αρχης,ξεκινησα να το κανω ετσι κ αν δεν εβγαινε σωστο θα κατεληγα σε πλασμα αλλα επειδη δε με χαλαει και τοσο το αποτελεσμα ειπα να μη δωσω αλλα λεφτα.Οσο αφορα τις "καποτες" δε θα τις συνηστουσα γιατι μετα απο λιγο καιρο αρχιζουν να ξεθοριαζουν λογω θερμοκρασιας απο το λαμπακι κ το κοκκινο θα γινει παλι πορτοκαλι και μαλιστα οχι ομοιομορφο.Εμενα μου κοστισαν 140¤ ολα μαζι(ανοιχτηκαν ολοι οι διακοπτες + φωτιζομενες βελονες).Ειναι αρκετα λεφτα αλλα επειδη δε θα καθομουν να το κανω ολο αυτο μονος μου γι αυτο πηγε τοσο.
    Καλημέρα φίλε μου σκεφτωμαι κ εγω να κανω το ίδιο ήσουν μπρωστα στην διαδικασία;;;αν ναι θα ηθελα να μ πεισ πως ακριβώς έγινε και ποσά λαμπάκια αντικαταστάθηκαν τι τύπου ήταν τα παλιά και τι τυπου τα καινούρια;;;σε ευχαριστώ εκ των πρωτερων...

  3. #13
    Εγγραφή
    13-01-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    70
    Thanked
    41
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλημερα φιλε μου..Ναι ημουν μπροστα οταν τα εκανε το παλικαρι.Αν θυμαμαι καλα στο καντραν βαλαμε 3 λαμπακια που το καθε ενα εχει 5 smd led πανω του.Επισης βαλαμε ενα κιτακι που μπαινει κολλητα στις βελονες κ τις φωτιζει κοκκινες(ρυθμιζεις εσυ τη φωτεινοτητα οσο θελεις), και αλλαξαμε και ολα τα λαμπακια με smd led στους διακοπτες.Οπως ειπα ομως και στην αρχη του ποστ επειδη υπαρχει μια πορτοκαλι μεβρανη απο μεσα απο το καντραν θελει προσεχτικα τριψιμο με ασετον για να ξεβαψει.Αν δε θελεις να τον κανεις λευκο το φωτισμο και θελεις κοκκινο τοτε δε σε ενοχλει σε τιποτα η πορτοκαλι μεμβρανη, απλα βαζεις κοκκινα led!Ελπιζω να σε βοηθησα φιλε μου..

  4. #14
    Εγγραφή
    18-04-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα φιλε μου..Ναι ημουν μπροστα οταν τα εκανε το παλικαρι.Αν θυμαμαι καλα στο καντραν βαλαμε 3 λαμπακια που το καθε ενα εχει 5 smd led πανω του.Επισης βαλαμε ενα κιτακι που μπαινει κολλητα στις βελονες κ τις φωτιζει κοκκινες(ρυθμιζεις εσυ τη φωτεινοτητα οσο θελεις), και αλλαξαμε και ολα τα λαμπακια με smd led στους διακοπτες.Οπως ειπα ομως και στην αρχη του ποστ επειδη υπαρχει μια πορτοκαλι μεβρανη απο μεσα απο το καντραν θελει προσεχτικα τριψιμο με ασετον για να ξεβαψει.Αν δε θελεις να τον κανεις λευκο το φωτισμο και θελεις κοκκινο τοτε δε σε ενοχλει σε τιποτα η πορτοκαλι μεμβρανη, απλα βαζεις κοκκινα led!Ελπιζω να σε βοηθησα φιλε μου..
    Καλημέρα και σε ευχαριστω πολυ φίλε μου κατι τελευταίο χρειαστηκε να βάλεις κάποια κολα μετα για να ξαατοποθετιθει η επιφάνεια του καντραν και τους δείκτες πως τους βγάλετε;

  5. #15
    Εγγραφή
    13-01-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    70
    Thanked
    41
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οχι φιλε μου δε χρειαζεται να βαλεις κολλα..θα κολλησει παλι μια χαρα..τωρα για τις βελονες θα σε γελασω αλλα δε θυμαμαι γιατι δε το εκανα εγω..Να ξερεις παντως οτι για να βγει το κοντερ θελει βγαλσιμο το τιμονι!

  6. #16
    Εγγραφή
    28-08-10
    Μηνύματα
    389
    Thanked
    172
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αν το τραβηξεις λιγο το τιμονι βγαινει το κοντερ..το εχω κανει στο 36αρι!δε χρειαζεται να το βγαλεις
    δε θυμαμαι στο z3 ομως..

  7. #17
    Εγγραφή
    18-04-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλημέρα παιδια το κοντέρ το έβγαλα χωρις να βγάλω τιμόνι...τώρα περιμένω να μου φέρουν τα led και να επιχειρησω το ξεβαμα με ασετον...το μόνο που φοβαμε είναι οι δείκτες...

  8. #18
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τι να ξεβαψεις ακριβως????

  9. #19
    Εγγραφή
    18-04-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Την πορτοκαλί επιφάνεια πίσω απο τα νούμερα και με την εισαγωγή των λευκών led να έχουμε λευκα νούμερα...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP