Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 57

Θέμα: 1.25 το λίτρο!

  1. #11
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ήρθε η ώρα μου φαίνεται να επιστρατεύσουμε τα mountain bikes. Πήρα πρόσφατα ένα Scott και σκοπεύω να αρχίσω να το δουλεύω, μπας και χάσω και κάνα κιλό....

  2. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    tamtamcafe (08-03-10)

  3. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήρθε η ώρα μου φαίνεται να επιστρατεύσουμε τα mountain bikes. Πήρα πρόσφατα ένα Scott και σκοπεύω να αρχίσω να το δουλεύω, μπας και χάσω και κάνα κιλό....


    Το απόγευμα θα κάτσω να το ξεσκονίσω!

  4. #13
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ....Ηταν Αυγουστος του 1992, οι δεκαημερες διακοπες στη Θασο κοντευαν να τελειωσουν, μια μερα ακομη σκεφτηκε και παλι πισω,φτου... ποσο γρηγορα περναει ο καιρος!
    Δεκα ημερες χωρις τηλεοραση -εφημεριδες και γενικως μμε, μονο θαλασσα υποβρυχιο κυνηγι και διασκεδαση.
    -Αυριο πρωι πρωι φευγουμε..
    -Γιατι πρωι πρωι ?
    - Γιατι εχουμε 700 χιλ δρομο...
    Να βρουμε και βενζιναδικο..
    Ενταξει βαζεις αυριο στο δρομο.
    Η αναχωρηση εγινε στις 7 και αιο πρωτο βενζιναδικο στο δρομο για το λιμανι εδειχνε τιμη αμολυβδης 134 δδραχμες
    Τι τι ειναι αυτο? ρε τα λαμογια τους εδωσαν το "ελευθερο" και βαζουν οποια τιμη θελουν!.
    Παρακατω αλλο βενζιναδικο τα ιδια, το προσπερναμε και αυτο μεχρι ... εδω θελουμε δεν θελουμε πρεπει να βαλουμε ... τιμη 132 δραχμες
    - Βαλε μου 3000 αλλα αυτο που κανετε ειναι ατιμο!!
    - ποιο κυριε?
    - 132 δραχ... στην Αθηνα εχει 80!!!
    -Μα κυριε
    -Τι μα και ξεμα
    - μα κυριε ο νομος του Σουφλια ειναι..
    - Ενταξει ενταξει γεια
    Βεβαια στη πορεια προς Αθηνα βλεπωντας ολα τα βενζιναδικα να εχουν αυξημενη τιμη κατι αρχισα να υποψιαζομαι ωσπου στο τελος εμαθα οτι μεσα σε μια νυχτα με ενα νομο του Σουφλια μπηκε φορος 50 δραχ στη βενζινη.
    Αυτο μου θυμισε και αυτη η αυξηση των 14 λεπτων που ειναι πανω κατω ενα πενηνταρικο και φυσικα ειναι γνωστη δοκιμασμενη συνταγη.
    Ποια δικαιοσυνη και κουραφεξαλα το ιδιο επηρεαζει αυτη η αυξηση καποιον εργαζομενο των 700 ευρω και το ιδιο καποιον αλλο με 5000 ευρω κοκ?
    Αγαπητο κρατος οι μελλοντικοι νεοπτωχοι σε χαιρετουν!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nino : 10-02-10 στις 11:18

  5. The Following 4 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    tamtamcafe (08-03-10), tmilatos (01-03-10), z3 2.2 (10-02-10), Z4 DCT (10-02-10)

  6. #14
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....Ηταν Αυγουστος του 1992, οι δεκαημερες διακοπες στη Θασο κοντευαν να τελειωσουν, μια μερα ακομη σκεφτηκε και παλι πισω,φτου... ποσο γρηγορα περναει ο καιρος!
    Δεκα ημερες χωρις τηλεοραση -εφημεριδες και γενικως μμε, μονο θαλασσα υποβρυχιο κυνηγι και διασκεδαση.
    -Αυριο πρωι πρωι φευγουμε..
    -Γιατι πρωι πρωι ?
    - Γιατι εχουμε 700 χιλ δρομο...
    Να βρουμε και βενζιναδικο..
    Ενταξει βαζεις αυριο στο δρομο.
    Η αναχωρηση εγινε στις 7 και τυο πρωτο βενζιναδικο στο δρομο για το λιμανι εδειχνε τιμη αμολυβδης 134 δδραχμες
    Τι τι ειναι αυτο? ρε τα λαμογια τους εδωσαν το "ελευθερο" και βαζουν οποια τιμη θελουν!.
    Παρακατω αλλο βενζιναδικο τα ιδια, το προσπερναμε και αυτο μεχρι ... εδω θελουμε δεν θελουμε πρεπει να βαλουμε ... τιμη 132 δραχμες
    - Βαλε μου 3000 αλλα αυτο που κανετ ειναι ατιμο!!
    - ποιο κυριε?
    - 132 δραχ... στην Αθηνα εχει 80!!!
    -Μα κυριε
    -Τι μα και ξεμα
    - μα κυριε ο νομος του Σουφλια ειναι..
    - Ενταξει ενταξει γεια
    Βεβαια στη πορεια προς Αθηνα βλεπωντας ολα τα βενζιναδικα να εχουν αυξημενη τιμη κατι αρχισα να υποψιαζομε ωσπου στο τελος εμαθα οτι μεσα σε μια νυχτα με ενα νομο του Σουφλια μπηκε φορος 50 δραχ στη βενζινη.
    Αυτο μου θυμισε και αυτη η αυξηση των 14 λεπτων που ειναι πανω κατω ενα πενηνταρικο και φυσικα ειναι γνωστη δοκιμασμενη συνταγη.
    Ποια δικαιοσυνη και κουραφεξαλα το ιδιο επηρεαζει αυτη η αυξηση καποιον εργαζομενο των 700 ευρω και το ιδιο καποιον αλλο με 5000 ευρω κοκ?
    Αγαπητο κρατος οι μελλοντικοι νεοπτωχοι σε χαιρετουν!!!
    ετσι ακριβως ειναι Γιαννη....σε καποιον που εχει οικονομικη ανεση, ουτε που το ενδιαφερει αυτη η αυξηση.......δεν υπαρχει δικαιοσυνη μονο ΕΙΣΠΡΑΞΗ, και παντα η τσεπη η αδεια πρεπει να ψαξει να βρει λεφτα!!!!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  7. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    αναλογικα ολους τους επηρεαζει παιδια...
    απλα ο εμμεσος φορος ειναι ο πιο υπουλος, αλλα και ο πιο αποδοτικος.

  8. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....Ηταν Αυγουστος του 1992, οι δεκαημερες διακοπες στη Θασο κοντευαν να τελειωσουν, μια μερα ακομη σκεφτηκε και παλι πισω,φτου... ποσο γρηγορα περναει ο καιρος!
    Δεκα ημερες χωρις τηλεοραση -εφημεριδες και γενικως μμε, μονο θαλασσα υποβρυχιο κυνηγι και διασκεδαση.
    -Αυριο πρωι πρωι φευγουμε..
    -Γιατι πρωι πρωι ?
    - Γιατι εχουμε 700 χιλ δρομο...
    Να βρουμε και βενζιναδικο..
    Ενταξει βαζεις αυριο στο δρομο.
    Η αναχωρηση εγινε στις 7 και τυο πρωτο βενζιναδικο στο δρομο για το λιμανι εδειχνε τιμη αμολυβδης 134 δδραχμες
    Τι τι ειναι αυτο? ρε τα λαμογια τους εδωσαν το "ελευθερο" και βαζουν οποια τιμη θελουν!.
    Παρακατω αλλο βενζιναδικο τα ιδια, το προσπερναμε και αυτο μεχρι ... εδω θελουμε δεν θελουμε πρεπει να βαλουμε ... τιμη 132 δραχμες
    - Βαλε μου 3000 αλλα αυτο που κανετ ειναι ατιμο!!
    - ποιο κυριε?
    - 132 δραχ... στην Αθηνα εχει 80!!!
    -Μα κυριε
    -Τι μα και ξεμα
    - μα κυριε ο νομος του Σουφλια ειναι..
    - Ενταξει ενταξει γεια
    Βεβαια στη πορεια προς Αθηνα βλεπωντας ολα τα βενζιναδικα να εχουν αυξημενη τιμη κατι αρχισα να υποψιαζομε ωσπου στο τελος εμαθα οτι μεσα σε μια νυχτα με ενα νομο του Σουφλια μπηκε φορος 50 δραχ στη βενζινη.
    Αυτο μου θυμισε και αυτη η αυξηση των 14 λεπτων που ειναι πανω κατω ενα πενηνταρικο και φυσικα ειναι γνωστη δοκιμασμενη συνταγη.
    Ποια δικαιοσυνη και κουραφεξαλα το ιδιο επηρεαζει αυτη η αυξηση καποιον εργαζομενο των 700 ευρω και το ιδιο καποιον αλλο με 5000 ευρω κοκ?
    Αγαπητο κρατος οι μελλοντικοι νεοπτωχοι σε χαιρετουν!!!
    +1

    ....κι εγώ δουλεύω ακόμα με τιμές 1998 και για να δουλέψω και να μην το κλείσω, πρέπει να τις ρίξω ακόμη χαμηλότερα... (που στην υπόλοιπη Ευρώπη θα κόστιζαν πάνω απο τα διπλά....) και ταυτόχρονα τα έξοδα διαβίωσης έχουν τουλάχιστον 4πλασιαστεί ...άσε που για να πάρουμε τα λεφτά μας πρέπει να ανάψουμε λαμπάδα στη Μεγαλόχαρη...

    ...κάτι δεν υπολόγισαν σωστά όλα αυτά τα χρόνια.....

    της πουτ@νας θα γίνει στις φυλακές ......ήδη είμαστε "φυλακισμένοι" στις δουλειές μας και στα σπίτια μας.... τουλάχιστον, σε λίγο καιρό το κράτος θα δείξει και το κοινωνικό του πρόσωπο!! Θα μας φιλοξενεί και θα μας ταΐζει....

    Γι αυτό φτιάξτε φυλακές για να χωρέσουμε! .....να δώσετε και κανα έργο στις κατασκευαστικές που έχουν αναδουλειά αυτές τις εποχές...


  9. The Following 2 Users Say Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    Nino (10-02-10), tamtamcafe (08-03-10)

  10. #17
    Εγγραφή
    11-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    220
    Thanked
    122
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Η πλακα ειναι οτι χτες το απογευμα που ψηφιστηκε το μετρο αυτο, ολα τα βενζιναδικα απο τις 20:00 που εφυγα απο το γρφ ειχαν προσαρμοσει τις τιμες στα νεα δεδομενα!!!ΕΛΕΟΣ ποτε προλαβαν ολοι και παρελαβαν βενζινα με τις νεες τιμες....Μονο να ανεβαζουν ξερουν..στις μειωσεις κανουν τις παπιες... Ελλαδαρα αθανατη!!!

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Chris For This Useful Post:

    DIMITr|S (10-02-10), merlin (10-02-10)

  12. #18
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ολα αυτα μου ριχνουν κι αλλο την ψυχολογια μου.
    αναρωτιεμαι ποσο ακομα χειροτερα μπορουν να γινουν τα πραγματα.
    ποσο ακομα θα αντεχουμε?
    Για ποσο ακομα καιρο οι μακακες θα πληρωνουμε για τους "εξυπνους"?
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  13. #19
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ έχω να πω πάντως ότι πάλι θα έχουμε αισχροκέρδια απο τα πρατήρια,για την και καλά υψηλή φορολογία ...

    Δεν κατάλαβα...Γιατί να περάσει ο φόρος στον καταναλωτή?

    Ο φόρος μπαίνει για τον πληρώνουν οι κύριοι με τα πρατήρια...

    Αλλά έρχεται και η ώρα τους και θα μπει και εκεί μια τάξη...

    ΑΠΟ ΜΑΡΤΙΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ και τότε να τους δω...



  14. #20
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω να πω πάντως ότι πάλι θα έχουμε αισχροκέρδια απο τα πρατήρια,για την και καλά υψηλή φορολογία ...

    Δεν κατάλαβα...Γιατί να περάσει ο φόρος στον καταναλωτή?

    Ο φόρος μπαίνει για τον πληρώνουν οι κύριοι με τα πρατήρια...

    Αλλά έρχεται και η ώρα τους και θα μπει και εκεί μια τάξη...

    ΑΠΟ ΜΑΡΤΙΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ και τότε να τους δω...
    Δεν ξέρεις τι θα συμβεί? Όλα τα πρατήρια της περιοχής θα παίζουν κοντά στην ανώτερη "επιτρεπόμενη" τιμή ανα λίτρο, έχοντας μια απόκλιση 0.01-0.02 λεπτά, εναλλασσόμενοι μεταξύ τους ....για να υπάρχει και ανταγωνισμός... Εμείς θα το πληρώσουμε κι αυτό!

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP