Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 39 από 39

Θέμα: φροντιδα τιμονιου

  1. #31
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παιδια δυστυχως εγω δε ξερω που ειναι το μαγαζι του,μου εξηγουσε το παιδι πως να παω αλλα επειδη δεν ειμαι απο Αθηνα με διευκολυνε και ηρθε και το πηρε απο κει που ημουν και μου το εφερε επειτα απο μια μερα αν θυμαμαι καλα!Το ονομα του ειναι Μιχαλης,εχω το τηλεφωνο του γραμμενο αλλα δεν ειμαι σπιτι τωρα για να το δω!Οποιος το θελει αυριο το στελνω!

  2. #32
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια δυστυχως εγω δε ξερω που ειναι το μαγαζι του,μου εξηγουσε το παιδι πως να παω αλλα επειδη δεν ειμαι απο Αθηνα με διευκολυνε και ηρθε και το πηρε απο κει που ημουν και μου το εφερε επειτα απο μια μερα αν θυμαμαι καλα!Το ονομα του ειναι Μιχαλης,εχω το τηλεφωνο του γραμμενο αλλα δεν ειμαι σπιτι τωρα για να το δω!Οποιος το θελει αυριο το στελνω!
    Τελικά θα μάθουμε ποιος είναι ο μάστορας;

  3. #33
    Εγγραφή
    01-01-13
    Μηνύματα
    625
    Thanked
    484
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κάποιο καλό προϊόν ή κάποιο tip για σωστή συντήρηση τιμονιού για να μην έχουμε μελλοντικά θέματα υπάρχει?

  4. #34
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιο καλό προϊόν ή κάποιο tip για σωστή συντήρηση τιμονιού για να μην έχουμε μελλοντικά θέματα υπάρχει?
    νικο,καλημερα...προιοντα υπαρχουν σαν αυτα που συστηνονται σαυτο το τοπικ αν διαβασεις.ομως η προσωπικη μου γνωμη ειναι επειδη υπαρχει συνεχης επαφη με το δερμα μας,καλο ειναι να αποφευγονται τα πολλα χημικα.μια φορα τον χρονο μπορεις να κανεις ενα βαθυ καθαρισμο με χημικο αν θες αλλα δεν ειναι απαραιτητο.εγω ιδρωνω πολυ το καλοκαιρι και το καθαριζω 1 φορα τον μηνα με απλο σαπουνακι,πρασινο η αλλο βιολογικο και χλιαρο νερο.απο μονο του εκτος τον καθαρισμο δεν χρειαζεται ενυδατωση.το μονο που δεν μπορεις να αποφυγεις ειναι να ''λιωνει'' το δερμα και να μικραινει ανα τα χρονια.αλλα αυτο γινεται πολυ αργα και μπορει να μην εχεις το αμαξι τοτε.η' μπορεις οποτε θες οταν φτασει σαυτο το σημειο να ξαναβαλεις δερμα και να παχυνει ξανα.οποτε μη σε προβληματιζει τιποτα αλλο απο ενα καθαρισμο με απλα υλικα που ειπα.

  5. #35
    Εγγραφή
    21-12-10
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    828
    Thanked
    627
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    driving gloves.... τιμόνι σαν καινούργιο για μια ζωή...

    τα αγαπημένα μου...

    https://www.autodromo.com/accessorie...ngback-gloves/

  6. #36
    Εγγραφή
    19-07-14
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    275
    Thanked
    403
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    προσωπικα προσεχω να εχω παντα καθαρα χερια και λχ αν ειμαι σε καφε και εχω πληρωσει μετα παω και πλενω τα χερια μου, υπερβολικο αλλα ετσι κανω οποτε μπορω, οπως επισης και πριν φυγω απο το γραφειο για να οδηγησω για σπιτι παω πρωτα και πλενω χερια...
    οταν ξερω οτι υπαρχει η περιπτωση ενας μαστορας να πιασει το τιμονι σε συνεργειο τοτε φροντιζω να βαζω απο προηγουμενη μερα διαφανο φιλμ κουζινας σε στεφανη αλλα και πομολα λεβιε χειροφρενου. αυτα ολα ως αποφυγη βρωμας και λιπους-ιδρωτα απο το ανθρωπινο δερμα ή τυχον βρωμιες.
    γενικα μια φορα το μηνα περιπου το καθαριζω με καποιο καλο επωνυμο χημικο για δερματα πχ το ιδιο που εχω για τα δερματινα καθισματα.
    διαφορετικα, οπως ειπε και ο φιλος παραπανω με καποιο σαπουνι με ουδετερο ph και χλιαρο νερακι (ξερω ατομα που το κανουν λιγο πιο συχνα αλλα μονο με χλιαρο νερακι, ακουγεται καλο απλα δεν ξερω ποσο αποτελεσματικα αφαιρουνται λιπη και βρωμιες ωστε να μεινει αρκετα καθαρη η επιφανεια παλι).
    E90 N46B20 montego blue

  7. #37
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πολύ σωστός Λευτέρη!
    Το τιμόνι κύριοι είναι το σημείο του αυτοκινήτου που μαζεύει τα περισσότερα μικρόβια!
    Προσωπικά το τιμόνι το καθαρίζω τουλάχιστον 2 φορές την εβδομάδα με APC και πάντα με καθαρά χέρια!
    Ένα βρώμικο/λιγδιασμένο τιμόνι μου λέει πολλά για τον/την οδηγό που οδηγεί το εκάστοτε αυτοκίνητο!
    Detailing Madness

  8. #38
    Εγγραφή
    01-01-13
    Μηνύματα
    625
    Thanked
    484
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τι είναι το APC Στέφανε?

  9. #39
    Εγγραφή
    01-01-13
    Μηνύματα
    625
    Thanked
    484
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ φίλε για την βοήθεια!!!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP