Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 28 από 28

Θέμα: Ford's 3 cylinder Ecoboost

  1. #21
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eru657 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελευταία νέα... Του άδειασαν το σύστημα από παραφλου και το ξαναγέμισαν υποστηρίζοντας ότι συμπλήρωνε λάθος παραφλού. Δε του διευκρίνησαν γιατί να μειώνεται το παραφλού και αυτό που "μειώνεται" που πάει. Τέλος του μήνα έχει γενικό service όπου και του έιπα να ζητήσει διευκρυνήσεις.

    Σχετικά με το λάθος παραφλού που του είπαν... Το παιδί συμπλήρωνε με πράσινο παραφλου δλδ ότι είχε ήδη μέσα το δοχείο. Δε βλέπω να κάνει κάτι λάθος
    Οπως εχω ξαναπει, αν κατι παει στραβα εδω στην Ελλαδα, η παπατζα παει συννεφο.
    Το εχω αντιμετωπισει και εγω το φαινομενο σε εξουσιοδοτημενα αλλα και γενικοτερα σε συνεργεια.

    Το παραφλου δεν ειναι κανα μαγικο υγρο, νερακι του θεου ειναι με διαφορα προσθετα και χρωματα.
    Και νερακι σκετο να συμπληρωναν μια χαρα θα ηταν για το συστημα ψυξης. Και προφανως ειτε συμπληρωσεις με κοκκινο ειτε με κιτρινο δεν εχει καμια ιδιαιτερη διαφορα.
    Το χρωμα καποιες φορες δειχνει και ενα συγκεκριμενο πακετο προσθετων που εχει το αντιψυκτικο πχ G12, G13 κλπ αν και δεν ειναι κανονας, και φυσικα το συνιστωμενο ειναι και το καλυτερο για το αυτοκινητο μας, ΑΛΛΑ οτι και να βαλουμε μια χαρα θα δουλεψει.

    Να δω τι καινουργια παπατζα θα του πουν οταν θα ξαναπαει επειδη θα του εχει μειωθει το παραφλου (που θα του μειωθει αφου δεν βρηκαν το προβλημα)

  2. The Following 3 Users Say Thank You to turbodog For This Useful Post:

    andreas_R (19-08-16), BILL007 (19-08-16), pilot (04-09-16)

  3. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο turbodog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να δω τι καινουργια παπατζα θα του πουν οταν θα ξαναπαει επειδη θα του εχει μειωθει το παραφλου (που θα του μειωθει αφου δεν βρηκαν το προβλημα)
    Tην ίδια απορία έχω και εγώ Δημήτρη!



  4. #23
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μπιλ για να χανει τοσο παραφλου σε 2-3 μερες, ειτε εχει καπου διαρροη και χανει ειτε το καιει απο καμμενη φλατζα.

    Αν το χανει, με εναν απλο οπτικο ελεγχο στο κυκλωμα ψυξης θα φαινοταν αμεσα.
    Θα μπορουσε να παιζει και αυτο το σεναριο καθως οι αχρηστοι την πρωτα φορα που το επισκευασαν, να μην κουμπωσαν κατι σωστα και να εχει διαρροη.

    Η καμμενη φλαντζα ειναι ευκολο να προκληθει απο υπερθερμανση κινητηρα, κατι που πιθανον να συνεβει στο αυτοκινητο οταν εχασε τα υγρα.
    Υποτιθεται οτι του αλλαξαν μοτερ, αλλα μηπως αυτη ειναι μια ακομα παπατζα και του αφησαν τον ιδιο κινητηρα? (για να μην παω στο extreme σεναριο οτι καποιος απο μεσα βρεθηκε με ενα extra κινητηρα για την παρτη του καθως δηλωθηκε αλλαγη κινητηρα που δεν εγινε ποτε)

    Παρακολουθουμε τις εξελιξεις και περιμενουμε να δουμε τι θα γινει...

  5. The Following 2 Users Say Thank You to turbodog For This Useful Post:

    BILL007 (19-08-16), Snoo (23-08-16)

  6. #24
    Εγγραφή
    30-12-14
    Μηνύματα
    68
    Thanked
    70
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τελευταία νέα από το θέμα. Του άλλαξαν το παραφλού με ένα πορτοκαλί δικό τους και είπαν να προσέχει με τη συντήρηση του αυτοκινήτου. Το παιδί οταν είναι να πάει το αμάξι για service το πάει.

    Άμα ξαναχάσει τι να κάνει?

  7. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μηνυση!

  8. #26
    Εγγραφή
    17-01-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    359
    Thanked
    192
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Από την τελευταία φορά που του άλλαξαν το παραφλου μέχρι και σήμερα που του το ξανά άλλαξαν είχε χάσει καθόλου ;; Την πρώτη φορά του είπαν ότι πρέπει να βάζει πράσινο και τώρα του έβαλαν πάλι άλλο ;;

    Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    -Ένα bodykit θα ήθελα;
    -Μα είμαι μαραγκός;!
    -ΝΑΙ εσένα θέλω.

  9. #27
    Εγγραφή
    30-12-14
    Μηνύματα
    68
    Thanked
    70
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την τελευταία φορά που του άλλαξαν το παραφλου μέχρι και σήμερα που του το ξανά άλλαξαν είχε χάσει καθόλου ;; Την πρώτη φορά του είπαν ότι πρέπει να βάζει πράσινο και τώρα του έβαλαν πάλι άλλο ;;

    Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


    Είχε πράσινο κ του είχαν πει ότι βάζει λάθος. Είχε χάσει λίγο. Είχε συμπληρώσει κ είχε ξεπεράσει το σημαδάκι στο τεπόζιτο. Με αυτό που έχασε έφτασε στο "σημαδάκι" και σταθεροποιήθηκε θεωρητικά. Βασικά δε βγάζω λογική κ άκρη.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    BMW F20 116d ED / remap / Llumar Titanium / Philips xtreme vision

  10. #28
    Εγγραφή
    17-01-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    359
    Thanked
    192
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν παίζει το ρόλο του ότι είναι καλοκαίρι και είναι λογικό να χάσει λίγο παραπάνω ;; a/c πέρα δώθε κλπ ζέστη ;;

    Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    -Ένα bodykit θα ήθελα;
    -Μα είμαι μαραγκός;!
    -ΝΑΙ εσένα θέλω.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP