Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 28

Θέμα: Ford's 3 cylinder Ecoboost

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    κρίμα να μην μπορεί η κωλοχώρα μας να αξιοποιήσει τέτοιους ανθρώπους, και τους προσφέρουν δουλειά άλλες χώρες.
    πολύ κρίμα...πέραν τούτου, είμαι σίγουρος ότι είναι καλά εκεί που είναι, και μπράβο του.
    προσωπικά με ενθουσιάζει η ιδέα ενός κινητήρα 1000 κυβικών, με υπερσυμπιεστή στα 120 άλογα.
    μιλάμε για μεγάλη απόδοση ανά λίτρο.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (27-02-12), Samaro (27-02-12)

  3. #12
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπράβο κι από μένα για το γιο σου Αντώνη. Πρέπει να είναι πολύ καλό μοτεράκι. Διαβάζω μάλιστα σε περιοδικό του τύπου, ότι ακούγεται σαν 'αριστοκρατικό εξακύλινδρο'.

  4. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    Samaro (27-02-12)

  5. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ευγε για το γιο σου!

    1000αρι μοντεο????

  6. The Following User Says Thank You to Dimzan For This Useful Post:

    Samaro (27-02-12)

  7. #14
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Formula Ford 1 litre EcoBoost

    Set the 11th fastest lap ever at the NürburgringΆs famed Nordschleife circuit - 7 minutes, 22 seconds – higher on the list than several 600+ horsepower supercars.


  8. The Following 6 Users Say Thank You to Samaro For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (06-09-12), Dr. Yamastura (06-09-12), GiannisRob (06-09-12), joseph (06-09-12), Ptboul (06-09-12), Thomelef (06-09-12)

  9. #15
    Εγγραφή
    17-01-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    359
    Thanked
    192
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα 4 χρόνια και κάτι από το τελευταίο post σε αυτό το θέμα.

    Γνωρίζει κανείς σχετικά με τυχόν προβλήματα για τον εν λόγω κινητήρα;

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    -Ένα bodykit θα ήθελα;
    -Μα είμαι μαραγκός;!
    -ΝΑΙ εσένα θέλω.

  10. #16
    Εγγραφή
    30-12-14
    Μηνύματα
    68
    Thanked
    70
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα! Φιλαράκι έχει το ford focus με τον 1.0 125ps το Titanium. Πριν πλεον κανα χρόνο του είχε ραγήσει-σπάσει δε ξερω ακριβώς το δοχείο του παραφλόύ με αποτέλεσμα να χάνει υγρά. κάποια στιγμή άδειασε κ δε του έβγαλε καμία προειδοποιτικη λυχνία ή δε κουνήθηκε ο δείκτης θερμοκρασίας του ψυκτικού. Ο ίδιος το κατάλαβε όταν έιχε πεσει πολύ η απόδοση του οχήματος κ το πηγε στο service οπου κ το βρήκαν.
    Αφού του άλλαξαν το δοχείο και του το γέμισαν του το έδωσαν πίσω. Το πρόβλημα παρέμενε όμως. Το ξαναπήγε στο service όπου με τα πολλά ψήθηκαν να του αλλάξουν κινητήρα εντός εγγύησης. Η αλλαγή έγινε μετά από 4-5 μήνες και μετά από επιστολη παραπόνων στη Ford Hellas....

    Αυτά γνωρίζω προσωπικά για τον 1000άρι της Ford. Τώρα ο φίλος μου δεν είχε δει τ δείκτη (αν εχει) και έγινε η ζημιά δε το ξέρω όπως και στο θέμα της εγγύησης αμα φταίει η συγγεκριμένη αντιπροσωπεία ή η Ford Hellas αλλά κ μόνο γνωρίζοντας την όλη ιστορία (κυρίως το θέμα της καθυστέρησης) μου έχει αφήσει κακή εντύπωση.

  11. #17
    Εγγραφή
    17-01-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    359
    Thanked
    192
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eru657 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα! Φιλαράκι έχει το ford focus με τον 1.0 125ps το Titanium. Πριν πλεον κανα χρόνο του είχε ραγήσει-σπάσει δε ξερω ακριβώς το δοχείο του παραφλόύ με αποτέλεσμα να χάνει υγρά. κάποια στιγμή άδειασε κ δε του έβγαλε καμία προειδοποιτικη λυχνία ή δε κουνήθηκε ο δείκτης θερμοκρασίας του ψυκτικού. Ο ίδιος το κατάλαβε όταν έιχε πεσει πολύ η απόδοση του οχήματος κ το πηγε στο service οπου κ το βρήκαν.
    Αφού του άλλαξαν το δοχείο και του το γέμισαν του το έδωσαν πίσω. Το πρόβλημα παρέμενε όμως. Το ξαναπήγε στο service όπου με τα πολλά ψήθηκαν να του αλλάξουν κινητήρα εντός εγγύησης. Η αλλαγή έγινε μετά από 4-5 μήνες και μετά από επιστολη παραπόνων στη Ford Hellas....

    Αυτά γνωρίζω προσωπικά για τον 1000άρι της Ford. Τώρα ο φίλος μου δεν είχε δει τ δείκτη (αν εχει) και έγινε η ζημιά δε το ξέρω όπως και στο θέμα της εγγύησης αμα φταίει η συγγεκριμένη αντιπροσωπεία ή η Ford Hellas αλλά κ μόνο γνωρίζοντας την όλη ιστορία (κυρίως το θέμα της καθυστέρησης) μου έχει αφήσει κακή εντύπωση.

    Είναι γνωστό το θέμα με το παγούρι του ψυγείου και όλα αυτά για ένα σωληνάκι που είναι ελαττωματικό... Έχει γίνει ανάκληση σε πολλά αυτοκίνητα όσοι το πρόλαβαν ήταν τυχεροί σε άλλους αντικατέστησαν ολόκληρους κινητήρες επειδή πολλοί ψήθηκαν. Έχει ακουστεί ότι έγινε αντικατάσταση και σε αυτοκίνητα που ήταν εκτός εγγύησης, τώρα υπάρχει και ένα μικρό ποσοστό όπως το φιλαράκι σου που ταλαιπωρήθηκαν αρκετά.

    Πέρα απ αυτό γενικά θα ήθελα να μάθω για κατανάλωση λαδιού, και γενικότερα τι άλλα προβλήματα έχουν παρουσιαστεί
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    -Ένα bodykit θα ήθελα;
    -Μα είμαι μαραγκός;!
    -ΝΑΙ εσένα θέλω.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Snoo For This Useful Post:

    BILL007 (11-08-16), eru657 (10-08-16)

  13. #18
    Εγγραφή
    30-12-14
    Μηνύματα
    68
    Thanked
    70
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι γνωστό το θέμα με το παγούρι του ψυγείου και όλα αυτά για ένα σωληνάκι που είναι ελαττωματικό... Έχει γίνει ανάκληση σε πολλά αυτοκίνητα όσοι το πρόλαβαν ήταν τυχεροί σε άλλους αντικατέστησαν ολόκληρους κινητήρες επειδή πολλοί ψήθηκαν. Έχει ακουστεί ότι έγινε αντικατάσταση και σε αυτοκίνητα που ήταν εκτός εγγύησης, τώρα υπάρχει και ένα μικρό ποσοστό όπως το φιλαράκι σου που ταλαιπωρήθηκαν αρκετά.

    Πέρα απ αυτό γενικά θα ήθελα να μάθω για κατανάλωση λαδιού, και γενικότερα τι άλλα προβλήματα έχουν παρουσιαστεί
    Σήμερα που μιλήσαμε χάνει πάλι παραφλού αδικαιολόγητα γρήγορα. Μισό τεπόζιτο σε 3 ημέρες. Θα το ξαναπάει αύριο αντιπροσωπεία.

  14. The Following User Says Thank You to eru657 For This Useful Post:

    BILL007 (11-08-16)

  15. #19
    Εγγραφή
    17-01-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    359
    Thanked
    192
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν έχεις νεότερα πες μας !! Ευχαριστώ. !!

    Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    -Ένα bodykit θα ήθελα;
    -Μα είμαι μαραγκός;!
    -ΝΑΙ εσένα θέλω.

  16. The Following User Says Thank You to Snoo For This Useful Post:

    eru657 (11-08-16)

  17. #20
    Εγγραφή
    30-12-14
    Μηνύματα
    68
    Thanked
    70
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τελευταία νέα... Του άδειασαν το σύστημα από παραφλου και το ξαναγέμισαν υποστηρίζοντας ότι συμπλήρωνε λάθος παραφλού. Δε του διευκρίνησαν γιατί να μειώνεται το παραφλού και αυτό που "μειώνεται" που πάει. Τέλος του μήνα έχει γενικό service όπου και του έιπα να ζητήσει διευκρυνήσεις.

    Σχετικά με το λάθος παραφλού που του είπαν... Το παιδί συμπλήρωνε με πράσινο παραφλου δλδ ότι είχε ήδη μέσα το δοχείο. Δε βλέπω να κάνει κάτι λάθος

  18. The Following User Says Thank You to eru657 For This Useful Post:

    Snoo (18-08-16)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP