Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 23

Θέμα: alexm,the secret detailer....

  1. #1
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή alexm,the secret detailer....

    Για να μαθαινουμε μερικα μυστικα καλης συντηρησης των οχηματων μας,κανω αυτο το θρεντ,ωστε να "πιεζουμε" τον Αλεξη(alexm), να μας λεει τα μυστικα δικα του "κολπα"!!!!

    ...το οχημα του αρκετοι το εχετε δει απο κοντα και εαν το επεξεργαστηκατε οπως εγω, θα δειτε οτι με λιγα μικρα κολπακια θα εχετε παντα ενα οχημα σε "καινουργη κατασταση".

    .... ετσι θα εχουμε και εμεις εναν οδηγο συντηρησης/επισκευης,οπου με δικη μας ευθυνη παντα,θα κανουμε οτι δουμε εδω και φυσικα μονο σε περιπτωση που ειμαστε σιγουροι οτι θα τα καταφερουμε(ισως με "δοκιμαστικα" σε κατι που δεν μας ενδιαφερει αν χαλασει...)....αλλιως απευθυνομαστε σε ειδικους επαγγελματιες(βλεπε Μονστα κ.α.)

    Ξεκιναω απο "κλεμμενο"ποστ στο θρεντ "Μ5 Ε39 INTERIOR RETROFIT" :
    αρχικο μηνυμα απο alexm

    Σταματη σου βγαζω το καπελο,αναφερεσαι σε μια κορυφαια εταιρια,εχω αρκετα σπρέι duplicolor στο παρκινγκ,μαυρο μεταλου ματ και γυαλιστερο,μαυρο ματ για πλαστικα,βερνικι φινιρισματος για πλαστικα,ασημι και μαυρο της φωτιας!!!
    Το δε μαυρο ματ για πλαστικα σε συνδυασμο με το βερνικι, ειναι η ακριβως αποχρωση με το μαυρο εσωτερικo φινιρισμα των πλαστικων της bmw,με αυτο εχω περασει προληπτικα τα πλαστικα του τιμονιου,για να αποφυγω στο μελλον το γνωστο ξεφλουδισμα........
    πειτε μου δεν ειναι χρησιμη αυτη η πληροφορια???

    επισυναπτω και την φωτο:


    ...αναμενω την ανταποκριση του Αλεξη,....επειδη μιλαμε πολυ συχνα τηλ/κα ξερω οτι εχει πολλα "κολπα" που μπορουν να βοηθησουν αρκετους,οπως εξαφανισμα μικροχτυπηματων απο πετραδακια (στο χρωμα,....οχι στα τζαμια...),καθαρισμα δερματων,εξαφανισμα αραχνης(ναι-ναι!!! με την γνωστη Χεστουλ!!!),καθαρισμα μοτερ,τζαμια,ταμπλο κλπ. με προϊοντα που εχει δοκιμασει ο ιδιος.

    ... το μονο κακο ειναι οτι δεν του αρεσει να γραφει,σε αντιθεση του αρεσει να διαβαζει,....γι'αυτο και δεν τον ενημερωσα οτι θα κανω αυτο το θρεντ,....ετσι..... μηπως και αρχιζει να χτυπαει κανενα πληκτρολογιο!!!


    Αλεξη εκ των προτερων:

  2. The Following 11 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    120ie87 (21-02-12), A8hnaios (21-02-12), alexm (21-02-12), BILL007 (21-02-12), E60_Arkadia (21-02-12), gant (21-02-12), Ptboul (21-02-12), Stamatis (21-02-12), strof (21-02-12), VanVIC (21-02-12), Vasilis (21-02-12)

  3. #2
    Εγγραφή
    22-02-11
    Περιοχή
    underworld
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    5.475
    Thanked
    15081
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλα Άρη βλέπω τον νιγκα να σου κάνει ασφαλιστικά μέτρα
    αντε γεια...

  4. The Following 3 Users Say Thank You to hades7 For This Useful Post:

    aristent (21-02-12), Monsta (21-02-12), Ptboul (21-02-12)

  5. #3
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή



    Τωρα το προσεξα...

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Z4 DCT : 30-08-13 στις 20:53
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  6. The Following User Says Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    aristent (21-02-12)

  7. #4
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων


    Τωρα το προσεξα...

    αφου σας λεω ξερει κολπα ψαγμενα!!!!

    ........μετα δεν ειχε που αλλου να βαλει και πλακωσε και την Κορολλα στα //Μ!!!!

  8. #5
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων


    Τωρα το προσεξα...

    Δεν υπαρχουν Γιαννη αυτοι οι αεραγωγοι πλεον,τους εχω αλλαξει ολους μπρος-πισω με νεους που εχουν το αλουμινακι....
    Attached Images Attached Images

  9. The Following User Says Thank You to alexm For This Useful Post:

    Z4 DCT (21-02-12)

  10. #6
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Την αλλη τη σφηνοπουτσα του ελεγχου του συστηματος που ειναι μαυρη με δερμα, δεν την ειδε κανενας;

  11. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    Ptboul (21-02-12)

  12. #7
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3.056
    Thanked
    8113
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το χρώμα του αρωματικού(ή δεν είναι στο ντουλαπάκι να το θεωρήσουμε τυχαίο Αλέξη; χαχαχα
    τούρμπο και πράσινα άλογα

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Panos 316T For This Useful Post:

    alexm (21-02-12), Ptboul (21-02-12)

  14. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ακόμα και το αρωματικό είναι στα χρώματα του ταμπλό! Παίζει να είσαι χειρότερος από τον Γιάννη!

    Επιπλέον η κορόλα είναι σε εργοστασιακή κατάσταση, οπότε δράττομαι της ευκαιρίας να ρωτήσω το εξής:

    O father έχει αβένσις του '98. Είναι μπορντώ κ μέσα έχει το ανοιχτόχρωμο γκρι ταμπλό. Τα πλαϊνά όμως (τα χερούλια) - για λόγο που δεν έχω καταλάβει - έχουν ξεφλουδίσει και από γκρί έχει φανεί μαύρο χρώμα από κάτω.

    Μπορεί να γίνει κάτι με το σπρέϋ αυτό και υπάρχει άραγε η ίδια απόχρωση;

    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. #9
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hades7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα Άρη βλέπω τον νιγκα να σου κάνει ασφαλιστικά μέτρα
    Δεν εχει προβλημα ο νιγκα!!!....αλλωστε πολλοι "φιλοδοξοι" detailers καταληγουν σ'αυτον για να συμαζεψει τα ασυμαζευτα!!!!

    ....επισης παρ'ολες τις πληροφοριες που μπορει καποιος να εχει απο το Νετ,δεν ρισκαρουν ολοι να κανουν κατι στο αγαπημενο τους οχημα!!!!

    .....οπως και εγω, που ενω πιανουν τα χερια μου κατσαβιδια κλπ. ,σε χρωματα και γυαλισματα δεν μου εχω εμπιστοσυνη,... ακομα,.......ισως στο μελλον,.....γι'αυτο και εγω πηγα στον νιγκα για περιποιηση της ασπρουλας μου.

  16. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    hades7 (21-02-12)

  17. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θα πρεπει να τα τριψεις να φυγει εντελως το παλιο στρωμα και αφου ασταρωσεις να τα βαψεις.
    Για να σταθει καλυτερα η μπογια μπορεις να ζητησεις να σου βαλουν μεγαλυτερη ποσοτητα σκληρυντη μεσα (3%) και να τα βαψεις κρεμασμενα σε ζεστο μερος (25-28 βαθμους)
    το εχω κανει στα πλαστικα του παλιου μας polo γιατι τα ειχε τσακισει η γυναικα μου με τα δαχτυλιδια της.

  18. The Following 4 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    alexm (21-02-12), BILL007 (21-02-12), Panos 316T (21-02-12), Ptboul (21-02-12)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP