Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 46

Θέμα: "Μαγικό χαλί " γίνεται?

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κωνσταντίνε το πακέτο της mpack ανάρτησης (αμορτισέρ - ελατήρια) φοράς τώρα?

  2. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Bill καμία ομορφιά δεν θέλω να χαλάσω αλλα και τι να κάνω που καθημερινά κυκλοφορώ σε μια διαδρομή που δεν παλευεται με τίποτα απο τις κακοτεχνίες( Νεάπολη-Πευκα-Χορτιάτης...οσοι γνωρίζουν την διαδρομή πιστευω να με καταλαβαίνουν) .Θα αρχίσει να τρίζει το εργαλειο και με το δίκιο του...
    Χρίστο ναι καμία σχέση τα run flat με τα νορμαλ ελαστικά ειδικά τα χιονολάστιχα (τα 16αρια γι'αυτο τα πήρα) αλλα και πάλι ρε φίλε δεν μπορει το λάστιχο να αποροφήσει τόσες κακοτεχνίες, στην αναρτηση ειναι το θέμα και προκειμένου να γλυτώσω το αυτοκίνητο ας χάσω και σε κράτημα ,ουτως η αλλως κινουμαι περισσότερο με μικρές ταχυτητες.
    Εχθες ημουν με το Μerc ενος φιλου..τον ζήλεψα τον π...στη και με 18αρια παρακαλω..καμία σχεση με το δικό μου..

  3. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωνσταντίνε το πακέτο της mpack ανάρτησης (αμορτισέρ - ελατήρια) φοράς τώρα?
    Ναι εργοστασιακά.

  4. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την απλή σκεφτομαι και εγώ αλλα οσο περισσότερες γνώμες τόσο καλύτερα. Το set up για να χαλάσει θα πρέπει να γίνουν χοντράδες.
    Κωστή, βάλε τα Sachs/Boge που δίνει η BMW στη standard έκδοση. Μπορείς να τα βρείς στο εμπόριο σε πολύ χαμηλότερη τιμή, και πάρε τα bump-stops και τα ελατήρια απ' την αντιπροσωπεία. Βέβαια υπάρχει και η ενδιάμεση λύση του sport package, αλλά μόνο μέσα απ' τη BMW, καθώς δεν κυκλοφορούν στο εμπόριο.

    Τώρα, αν θέλεις aftermarket λύση για τη standard έκδοση, έχει και Koni, Bilstein, KYB, με αντίστοιχα ελατήρια, ή με ελατήρια ΒMW που νομίζω τα φτιάχνει ή η Sachs ή η Eibach, χωρίς να είμαι 100% σίγουρος

    ....μπορείς να κάνεις και "τράμπα" με κάποιον που θέλει να το χαμηλώσει.... αλλά είναι και το θέμα του ότι δεν ξέρεις τι χρήση έχει γίνει..

  5. #15
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κωνσταντινε αλλαξε......χωρα!!!
    Χεχεχε ειχα την αναγκη να αστειευτω!
    Πολλες φορες εχω σκεφτει να βαλω 15αρια σιδερενια παντως,σε καταλαβαινω
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  6. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Με πρόλαβε ο Νικόλας στο post του. Έχω την standard έκδοση (αμορτισέρ - ελατήριο) και ψάχνω για την mpack. Aν σε ενδιέφερε θα μπορούσαμε να τις κάναμε "τράμπα" αλλά απ'ότι βλέπω είσαι στη Θεσσαλονίκη φίλε. Εντελώς πληροφοριακά πόσους πόντους σε χαμηλώνει το ελατήριο της mpack σε σχέση με το standard ελατήριο που φοράω τώρα?

  7. #17
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πρόλαβε ο Νικόλας στο post του. Έχω την standard έκδοση (αμορτισέρ - ελατήριο) και ψάχνω για την mpack. Aν σε ενδιέφερε θα μπορούσαμε να τις κάναμε "τράμπα" αλλά απ'ότι βλέπω είσαι στη Θεσσαλονίκη φίλε. Εντελώς πληροφοριακά πόσους πόντους σε χαμηλώνει το ελατήριο της mpack σε σχέση με το standard ελατήριο που φοράω τώρα?
    περίπου 2 cm Δημήτρη (εγώ έχω Μpack με eibach χαμηλώματος και είμαι στους 3 - 3,5)

  8. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    περίπου 2 cm Δημήτρη (εγώ έχω Μpack με eibach χαμηλώματος και είμαι στους 3 - 3,5)
    Μια χαρά τότε πιστεύω ότι θα είμαστε... Σε ευχαριστώ Νικόλα. Αν ταίριαζε και το θέμα της "τράμπας" θα ήταν ακόμα καλύτερα χαχαχαχαχαχα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apostolos : 05-02-10 στις 08:40

  9. #19
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    με το που διαβασα το θρεντ στο μυαλο μου ηρθε η αεραναρτηση....
    αντικαθιστα τα μαμα αμορτισερ με φουσκες που δουλευουν με αερα.....βλεπεται porsche-φορτηγα......κ.α
    κανε μια ερευνα στο νετ...

  10. #20
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πρόλαβε ο Νικόλας στο post του. Έχω την standard έκδοση (αμορτισέρ - ελατήριο) και ψάχνω για την mpack. Aν σε ενδιέφερε θα μπορούσαμε να τις κάναμε "τράμπα" αλλά απ'ότι βλέπω είσαι στη Θεσσαλονίκη φίλε. Εντελώς πληροφοριακά πόσους πόντους σε χαμηλώνει το ελατήριο της mpack σε σχέση με το standard ελατήριο που φοράω τώρα?
    Οπως ειπε ο Νίκος γυρω στους 2 (1,5 για την ακριβεια δίνει η BMW) .

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP