Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 55

Θέμα: [E90] Προβλημα με Ν43

  1. #21
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Εδω εχω και καπιες φωτο απο το online διαδνωστηκο.


    By kostase46 at 2012-04-19


    By kostase46 at 2012-04-19


    By kostase46 at 2012-04-19


    By kostase46 at 2012-04-19
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostase46 : 19-04-12 στις 22:36

  2. #22

    Προεπιλογή

    Γιατί δεν πήρες κάποιον μτχ και να τον σβήσεις πριν;

  3. #23
    Εγγραφή
    14-02-11
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    187
    Thanked
    171
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω αν μπορώ να βοηθήσω, αλλά θέλω να βάλω κι εγώ ένα λιθαράκι αν γίνεται. Δεν έχω πολλές γνώσεις για μηχανικά, οπότε μη με παρεξηγήσετε. Πολλοί θα έχουν διαβάσει για τα προβλήματα που έχω αντιμετωπίσει.
    Λοιπόν, επειδή διάβασα για βλάβη DME έχω ακούσει άποψη ότι λάθος ρεύματα που μπορεί να δίνουν προβληματικά μπεκ ενδέχεται να "τραυματίσουν" τον εγκέφαλο. Βέβαια το πώς γίνεται ηλεκτρονικό να δούλευε μέχρι πρότινος και να χάλασε μετά από αυτό δεν μου φαίνεται πολύ πιθανό αφού αναφέρεις ότι έχουν αλλαχθεί από τον Νοέμβριο φαίνεται περίεργο. Σίγουρα καλύτερα θα ήταν να είχε αλλαχθεί όλο το πακέτο μπεκ, πολλαπλασιαστές, μπουζί μαζί. Επίσης, προσωπικό συμπέρασμα (μπορεί να είμαι και λάθος) είναι ότι άσχετα με τί λέει η bmw θα περί αλλαγής μπουζί στα 50000 χλμ, εγώ θα τα αλλάζω στα 15000χλμ γιατί όσο φθείρονται μεγαλώνει το διάκενό τους , δηλαδή η αντίστασή τους, οπότε ζορίζονται οι πολλαπλασιαστές κτλ. Βέβαια προσέχω και την βενζίνη που βάζω. Έφτασα τα 40500χλμ με τον n43b16 και δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό κόμπιασμα από τα 33000 που άλλαξα όλο το πακέτο (μη το ματιάξω!!).

  4. #24
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν πήρες κάποιον μτχ και να τον σβήσεις πριν;
    Ο μεταχειρισμενος εχει 200 ευρω +150ευρω να τον αδιασουνε ο καινουριος θα μου βγει απο 432ευρω στα 348ευρω. Γι αυτο και προτημησα καινουριο.

  5. #25
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lefterishatzi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν μπορώ να βοηθήσω, αλλά θέλω να βάλω κι εγώ ένα λιθαράκι αν γίνεται. Δεν έχω πολλές γνώσεις για μηχανικά, οπότε μη με παρεξηγήσετε. Πολλοί θα έχουν διαβάσει για τα προβλήματα που έχω αντιμετωπίσει.
    Λοιπόν, επειδή διάβασα για βλάβη DME έχω ακούσει άποψη ότι λάθος ρεύματα που μπορεί να δίνουν προβληματικά μπεκ ενδέχεται να "τραυματίσουν" τον εγκέφαλο. Βέβαια το πώς γίνεται ηλεκτρονικό να δούλευε μέχρι πρότινος και να χάλασε μετά από αυτό δεν μου φαίνεται πολύ πιθανό αφού αναφέρεις ότι έχουν αλλαχθεί από τον Νοέμβριο φαίνεται περίεργο. Σίγουρα καλύτερα θα ήταν να είχε αλλαχθεί όλο το πακέτο μπεκ, πολλαπλασιαστές, μπουζί μαζί. Επίσης, προσωπικό συμπέρασμα (μπορεί να είμαι και λάθος) είναι ότι άσχετα με τί λέει η bmw θα περί αλλαγής μπουζί στα 50000 χλμ, εγώ θα τα αλλάζω στα 15000χλμ γιατί όσο φθείρονται μεγαλώνει το διάκενό τους , δηλαδή η αντίστασή τους, οπότε ζορίζονται οι πολλαπλασιαστές κτλ. Βέβαια προσέχω και την βενζίνη που βάζω. Έφτασα τα 40500χλμ με τον n43b16 και δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό κόμπιασμα από τα 33000 που άλλαξα όλο το πακέτο (μη το ματιάξω!!).
    Λευτερη ολα αυτα τα εχω αλλαξει βλαβη δε βγαζει ο εγγεφαλος το πηγα για update αλλα ζηταει αυτα που εγραψα ποιο πανω.

  6. #26
    Εγγραφή
    14-02-11
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    187
    Thanked
    171
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Απλά αποψή μου είναι ότι είναι προτιμότερο να αλλάζονται όλα ταυτόχρονα εφόσον υπάρχει κάτι από αυτά με τους παλιούς κωδικούς..

  7. #27

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostase46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μεταχειρισμενος εχει 200 ευρω +150ευρω να τον αδιασουνε ο καινουριος θα μου βγει απο 432ευρω στα 348ευρω. Γι αυτο και προτημησα καινουριο.
    Πλάκα κάνεις; Τόσο στοιχίζει ο εγγεφαλος; Για το ε46 πάει 1000 και κάτι.
    Με αυτα τα ποσά , καλά έκανες

  8. #28
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kατοχος και εγω του Ν43 σε Ε60, ειμαι στην ευχαριστη θεση(φτου να μη με ματιασω!!!) να πω οτι δεν εχει βγαλει μεχρι σημερα (αγορα καινουργιο πριν 3,5 χρονια και εχω κανει 40,000χιλ.) κανενα απολυτως προβλημα!!!

    ....με ματιασα!!!

    ...εβγαλε προβλημα!!!!!!....πριν λιγο γυρισα στο σπιτι,προφανως με 3κυλινδρους και ηχο απο Λαντα!!!!

    ...αναψε το λαμπακι της μηχανης με μηνυμα οτι εχει χαθει η δυναμη του μοτερ!!!

    ....αυριο λοιπον στο μαστορα,μαλλον για πολλαπλασιαστες!!!!

  9. #29
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....με ματιασα!!!

    ...εβγαλε προβλημα!!!!!!....πριν λιγο γυρισα στο σπιτι,προφανως με 3κυλινδρους και ηχο απο Λαντα!!!!

    ...αναψε το λαμπακι της μηχανης με μηνυμα οτι εχει χαθει η δυναμη του μοτερ!!!

    ....αυριο λοιπον στο μαστορα,μαλλον για πολλαπλασιαστες!!!!
    Νομίζω και του Αρη κάπου στις 40κάτι χιλ χλμ το είχε βγάλει το πρόβλημα.

    Περαστικά του φίλε, πες μας νέα αύριο.

  10. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    aristent (29-04-12)

  11. #30
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...αναψε το λαμπακι της μηχανης με μηνυμα οτι εχει χαθει η δυναμη του μοτερ!!!

    ....
    ....απορω πως περασε ασχολιαστο αυτο!!!!

  12. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    alexander (09-04-13)

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP