Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 55

Θέμα: [E90] Προβλημα με Ν43

  1. #11
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αυτο ο προβλημα με το nox το βγαζει και ασσος που και που ειναι απο τι πολλλλλλλλυ
    καλη βενζινη που κυκλοφορει μου εδωσαν ενα υγρο το ριχνεις μεσα κανεις βολτες κανα 30λεπτο το σκιζεις λιγο και μετα μονο 100αρα για να εχεις το κεφαλι σου ήσυχο !!
    οσο για τη shell αστο....

  2. The Following User Says Thank You to ΔημήτρηςΜ3 For This Useful Post:

    Vassilis ///M (22-01-12)

  3. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΔημήτρηςΜ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο ο προβλημα με το nox το βγαζει και ασσος που και που ειναι απο τι πολλλλλλλλυ
    καλη βενζινη που κυκλοφορει μου εδωσαν ενα υγρο το ριχνεις μεσα κανεις βολτες κανα 30λεπτο το σκιζεις λιγο και μετα μονο 100αρα για να εχεις το κεφαλι σου ήσυχο !!
    οσο για τη shell αστο....
    Με ενα προγραμματάκι ακυρώνεις τον Nox και τελειωνεις!! Ξερεις που να το κανεις !!!

  4. The Following User Says Thank You to Konstantinos E60 For This Useful Post:

    ΔημήτρηςΜ3 (22-01-12)

  5. #13
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μμμμ αυτο δεν το γνωριζα....
    thank you my friend..

  6. #14
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Σημερα αλλαχτηκαν 4 μπουζι και τεσσερεις πολλαπλασιαστες τ' αμαξι δουδευει καλυτερα αλλα στο ρελαντι παλι νιωθω ενα τρεμουλο, κομπιασμα.
    Κανενας αλλος με παρομοιο προβλημα που να το ελεισε?

  7. #15
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18802
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μήπως το πρόβλημα είναι στην τροφοδοσία και όχι στην ανάφλεξη; Μήπως δηλαδή θες μπεκ; Παρεμπιπτόντως, όταν αλλάξα μπεκ και πολλαπλασιαστες τα νέα ανταλλακτικά δηλώθηκαν στην ecu και έγινε κάποια βασική ρύθμιση. Στα έκαναν όλα αυτά;

  8. #16
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως το πρόβλημα είναι στην τροφοδοσία και όχι στην ανάφλεξη; Μήπως δηλαδή θες μπεκ; Παρεμπιπτόντως, όταν αλλάξα μπεκ και πολλαπλασιαστες τα νέα ανταλλακτικά δηλώθηκαν στην ecu και έγινε κάποια βασική ρύθμιση. Στα έκαναν όλα αυτά;
    Τα μπεκ αλλαχτηκαν και τα τεσσερα τον Νοεμβριο και δηλωθηκαν κιολας.

  9. The Following User Says Thank You to Kostase46 For This Useful Post:

    S8N (31-01-12)

  10. #17
    Εγγραφή
    18-12-10
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    15
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ενα προγραμματάκι ακυρώνεις τον Nox και τελειωνεις!! Ξερεις που να το κανεις !!!

    Πως γίνεται αυτο ρε παιδιά δώστε περισσότερες πληροφορίες να μαθουμε κι εμεις

  11. The Following User Says Thank You to rebelrebel For This Useful Post:

    S8N (05-02-12)

  12. #18
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostase46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως πολυ απο δω ξερετε εχω παρει ενα Ε90 320i με Ν43 κiνητηρα.

    1-ο προβλημα μετα απο ενα φουλαρισμα απο ενα ανωνυμο πρατηριο αρχησε να ρεταρει η διαγνωση εδειξε προβλημα στον τριτο κυλινδρο το προβλημα λυθηκε με την αλλαγη του μπεκ.
    2-ο προβλημα οταν σταματαω στα φαναρια και δουλευει το αμαξι ρελαντι που και που μου κανει ενα κομπιασμα μετα απο μια διαγνωση η βλαβη που εδειξε ειναι (30C1 λειτουργια αναγκης λογω χαμηλης πιεσης λαδιου)
    Μετα απο την αλλαγη λαδιου, φιλτρου λαδιου και της φουσκας πιεσης λαδιου (η οποια δινει εντολη στην αντλια λαδιου τι πιεση πρεπει να δωσει) το προβλημα ξεπεραστηκε.

    Πηγαινοντας για μια προληπτικη διαγνωση δε μας ξαναεβγαλε προβλημα με τη πιεση λαδιου αλλα ανακαλυφθηκε μια καινουρια βλαβη κατι για θειωμένος αισθητηρα NOX, το προβλημα μου ειπαν ειναι οτι το πηγαινω πολυ χαλαρα κι οτι πρεπει να ανοιγω που και που.
    Σημερα σταματοντας στο φαναρι μου ξαναεκανε το κομπιασμα.

    Εχω αγανακτήσει μ' αυτο το αυτοκινητο τι αλλο δηλαδη μπορει να βγαλει.

    φιλε κωστα εχω αλλαξει 4 μπεκ 4 πολλαπλασιαστες 1 λαμδα 2 νοξ και δεν θυμαμαι τι αλλο πραγματικα...να σου πω για τον νοχ και για το κομπιασμα ρελαντι τωρα αφου αυτα σε αφορουν...
    ο νοξ κοστιζει καπου στα 550 αν θυμαμαι καλα(και τους δυο δωρεαν τους εβαλα ο ενας με εγγυηση ο αλλος χωρις αλλα πληρωσα μονο εργασια κανα 45αρι.το προβλημα ειναι το θειο δηλαδη οι κακες βενζινες και οτι δεν το μπιστολιαζεις συχνα.λυση βαζε μεσα μεσα 100αρα πηγαινε να σου βαλουν και ενα προγραμμα ρενοξ στην αντιπροσωπεια κανε βολτα 30 λεπτα με σταθερο γκαζι και πανω απο 120χλμ και καθαρισες αλλα πες τους να σου σηκωσουν και το ρελαντι χωρις φορτιο απο 650 στροφες στις 720 (+70) και με φορτιο +40...αυτα που σου λεω τα εχω κανει και εχουν βγει μετα απο πολλες πολλες πολλες δοκιμες...μην ακολουθεις πιστα τι σου λεει το αμαξι για το ποτε αλλαζεις ταχυτητα...οδηγα οπως καναμε παντα ανεβαζε στροφες και μην τις αλλαζεις στις 2000 με 2200 που σου λεει η μαμα εταιρια(δεν ξερουν ειναι κουτοι)


    ρε παιδια για πειτε πως τον παρακαμπτουμε τον νοξ και που βοηθηστε και μην αφηνεται τους αλλους στο σκοταδι...φορουμ ειναι και γι αυτο υπαρχει...ευχαριστω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη halkida116mpack : 05-02-12 στις 17:37
    ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)

  13. #19
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οσο για την βενζινη βαλε οπου γουσταρεις ιδια σκατα πουλανε ολοι μονο τσεκαρε να ειναι λιγο περιποιημενο το βενζιναδικο που ΙΣΩΣ να συνεπαγεται οτι ειναι λιγο προσεκτικος με τους καθαρισμους των δεξαμενων
    ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)

  14. #20
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ξαναγυρναμε στο προβλημα μας!
    Χθες πηγα το αμαξι σ' ενα εξειδικευμενο συνεργειο για να κανουμε update και μας ζηταει αντικατασταση μοναδας DME (εγγεφαλος μηχανης) και μοναδας FRM (εγγεφαλος φωτων) και αντικατασταση μονο με καινουρια.
    Για αρχη εχω παραγειλει τον εγγεφαλο μηχανης σε καμια 10-αρια μερες θα μας ερθει!

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP