Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 29

Θέμα: [E36] Πρόβλημα με καλοριφέρ

  1. #1
    Εγγραφή
    18-11-11
    Περιοχή
    μεγαρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    216
    Thanked
    21
    Rides
    0

    Προεπιλογή [E36] Πρόβλημα με καλοριφέρ

    Γεια σας παιδιά εχθές παρατήρησα στο αμάξι του πατέρα μου ότι καλοριφέρ δεν έχει την ίδια απόδοση , και λέω απόδοση στην θέρμανση, σε ένταση έχει ακριβώς την ίδια. Δηλαδή εχθές που το πείρα μια βόλτα και το έβαλα στους 32 το καλοριφέρ και λέω την διαδικασία, έχει ψηφιακό κλιματισμό το έβαλα στο τέρμα την ένταση στου βαθμούς 32 αλά έβλεπα ότι ώση ώρα έκανα βόλτα που ήταν κάνα 2 ώρες δεν έβγαζε τον ζεστό αέρα που βγάζει το δικό μου. Στο δικό μου καίγεσαι και κάτι ακόμα όταν σταμάταγα πχ σε φανάρι έβγαζε ακόμα ποιο λίγο ζεστό αέρα και έβγαζε προς το χλιαρό τι μπορεί αν φτει?/ μεθαύριο θα πάει να φτιάξει ένα μαρκούτσι του κλιματιστικού γιατί έσπασε και έχασε όλο το φρέον λέτε να είναι από αυτό που δεν βγάζει τόσο ζεστό αέρα?/ ΠΑΙΔΙΑ ΣΩΣΤΕΜΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΟΝ ΜΑΣΤΟΡΑ

  2. #2
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3.056
    Thanked
    8113
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    είναι τόσο σοβαρό όσο και ο Λούτσο που δεν πάει στον ΟΣΦΠ γιατί φοβάται την κρίση
    τούρμπο και πράσινα άλογα

  3. The Following User Says Thank You to Panos 316T For This Useful Post:

    bakalos (10-01-18)

  4. #3
    Εγγραφή
    18-11-11
    Περιοχή
    μεγαρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    216
    Thanked
    21
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ελα ρε Πάνο σοβαρό είναι που ο λούτσο δεν έρχεται στην ολυμπιακαρα μας αλά για το αμάξι τι έχεις να πεις είναι κάτι αλό η το μαρκούτσι που του έσπασε από το κλιματιστικό κάνει όλη την ζημια??

  5. #4
    Εγγραφή
    12-09-11
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    626
    Thanked
    303
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπορει να είναι κατι απλο ή να θες και ψυγειο.Σε πρωτη φαση μπορεις να αλλαξεις τα ζουμια να κανουν ενα καθαρισμό μηπως ειναι κατι απλο, αλλιως θα χρειστεις περισσοτερα.

  6. #5
    Εγγραφή
    18-11-11
    Περιοχή
    μεγαρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    216
    Thanked
    21
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μπωρειθνα θελω και ψυγειο? ρε το γερο θα του εθει συγκοπη αν του το πω . ελεγα μυπως την ζημια την κανει ολη το μαρκουτσι του κλιματιστικου που του εσπασε κια εχασε ολο το φρεον λετε να ειναι και απο αυτο?/

  7. #6
    Εγγραφή
    17-08-11
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    190
    Thanked
    195
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το ψυγειο του καλοριφερ λεει, οχι του οχηματος. Η θερμοκρασια στο οχημα ανεβαινει κανονικα? Μηπως κολλησε ο θερμοστατης και δεν ζεστενεται.
    Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema.

  8. #7
    Εγγραφή
    18-11-11
    Περιοχή
    μεγαρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    216
    Thanked
    21
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μια χαρα ειναι ο θερμοστατης αυριο το πρωι θα παω στον μαστορα να καθαρυσει το ψυγιακι του καλορηφερ εχει ενα μηχανιμα γιαυτην την δουλια γιατι αυτη ειναι η δουλια του και αυτοσ που το ειδε πριν λιγο ειπε οτι κατα 90% ειναι αυτο κοστος 30 ευρο θα δουμε αυριο και ο θεος μαζη μου αχαχαχαχ

  9. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Του πατερα σου ειναι κλιμα και σε σενα απλο aircondition? Αν ναι, πηρες την απαντηση.

    (Τα κλιμα ρυθμιζουν αυτοματα την ενταση μονα τους)

    Α, δες και αν θελει εξαερωση....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas_1 : 17-01-12 στις 19:08

  10. #9
    Εγγραφή
    18-11-11
    Περιοχή
    μεγαρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    216
    Thanked
    21
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    oxi oxi με ωθονητσα ειναι και το δικο μου απλα του πατερα μου δεν ειχε προβλημα με την εντση του αερα αλα οτι δεν βγαζει αρκετο ζεστο αερα δυλαδη αντη να βγαζει για 20 βαθμουσ κελσιου βγαζει 10 ειναι χλιαρο αντι για ζεστο αυριο παω για καθαρησμο και βλεπουμε μαλων αυτο ειναι

  11. #10
    Εγγραφή
    18-11-11
    Περιοχή
    μεγαρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    216
    Thanked
    21
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τέλος καλό όλα καλά έκανα καθαρισμό σήμερα και πετάει το καλοριφέρ ευτυχώς δεν ήταν κάτι σοβαρό ευχαριστώ πολλή για την βοήθεια σας επίσης αλλάξαμε και τα ζουμάκια στο ψυγείο της μηχανή βάλαμε ένα αντιψυκτικό το οποίο ήταν αρκετά πηκτό και το αραιώσαμε με ιονισμένο νερό μου είπε ο μάστορας ότι αυτό είναι πολύ καλύτερο από κοινό παραλού αληθεύει?/

  12. The Following User Says Thank You to kwstantinos For This Useful Post:

    andreasg (22-12-17)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP