Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 31

Θέμα: [E46] Καθίσματα με μνήμες και καθρέπτες (Retrofit)

  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Έτσι όπως τα λέει ο Παναγιώτης είναι.Αν δεν έχεις αναδίπλωση απο το εργοστάσιο τοποθετημένη,είναι αγγούρι ολκής η όλη υπόθεση!

    Εδω να φανταστείτε οτι ψάχνω μήνες τώρα να αγοράσω σε λογική τιμή το διακόπτη για την ανάκληση με το μικρό τετράγωνο κουμπάκι και δεν παίζει!

    Δυστηχώς φίλε μου,αν δεν είχες αναδίπλωση,πολύ δύσκολα και με μεγάλο κόστος (οσο πήρες τους καθρέπτες και ίσως και παραπάνω) θα αποκτήσεις...


    Υ.Γ Παναγιώτη έχεις βρει άκρη με τις μνήμες???Θα τις μπάξουμε???



  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπιλη εννοεις μνημες στους καθρεπτες?μπα εγω εβαλα το απλο συστημα επειδη δεν εχω ηλεκτρικα καθισματα.τωρα να βρω 2 ηλεκτρικα καθισματακια............
    βασικα χωρις καθισματα με μνημες δεν παιζουν εκεινοι οι καθρεπτες και παει πολυ μακρια η βαλιτσα!!(θελεςι καινουρια πλεξουδα μεσα στις πορτες(δυσκολο να βρεις μεταχειρισμενη απο σενταν και εχουν 75-80ε η μια)θελεις τα 2 εγκεφαλακια θελει 2 αλλες καλωδιωσεις και δυσκολο να βρεις καθρεπτες με μνημες απο σενταν εκεινο να δεις παλουκακι που ειναι)αν μπαξε το απλο το συστημα αν θελεις και αυτο καλο ειναι μονο που δεν κλεινουν με το κλειδωμα και δεν κανει κατω ο δεξης με την οπισθεν σιγα!

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπιλη εννοεις μνημες στους καθρεπτες?μπα εγω εβαλα το απλο συστημα επειδη δεν εχω ηλεκτρικα καθισματα.τωρα να βρω 2 ηλεκτρικα καθισματακια............
    βασικα χωρις καθισματα με μνημες δεν παιζουν εκεινοι οι καθρεπτες και παει πολυ μακρια η βαλιτσα!!(θελεςι καινουρια πλεξουδα μεσα στις πορτες(δυσκολο να βρεις μεταχειρισμενη απο σενταν και εχουν 75-80ε η μια)θελεις τα 2 εγκεφαλακια θελει 2 αλλες καλωδιωσεις και δυσκολο να βρεις καθρεπτες με μνημες απο σενταν εκεινο να δεις παλουκακι που ειναι)αν μπαξε το απλο το συστημα αν θελεις και αυτο καλο ειναι μονο που δεν κλεινουν με το κλειδωμα και δεν κανει κατω ο δεξης με την οπισθεν σιγα!

    Μιλάω για όλο το πακέτο Παναγιώτη.
    Καθίσματα ηλεκτρικά με μνήμες+καθρέπτες

    Μάλλον θα βρω κανα στουκε και θα αρχίσω τα χειρουργεία...



  4. #4
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    λοιπον 1ον ανοιξτε ενα καινουριο θρεντακι ρε παλικαρια να τα λεμε μιας και εχει ενδιαφερον το θεμα ντεεεεεεεεεεεεεεε

    Μπιλη μονο ετσι αλλα ειναι δυσκολο εως αδυνατον οπως σου ειπα να βρεις σενταν(αν δεν κανω λαθος σενταν δεν εχεις? γι αυτο επιμενω σε αυτο γιατι κουπε κακαμπρια εχει πολλα)με φουλ πακετο καθισματα μνημες κλπ. εγκεφαλακια απο ebay βρισκεις σχετικα ευκολα και φθηνα(30-50ε)το θεμα ειναι μετα αν θες ΟΕM καταστασεις δλδ ιδια χρωματα καλωδια κλπ μπλεκεις βασικα το ποιο δυσκολο ειναι να βρεις τα πινακια στα καλωδια τα οποια η bmw χρεωνει 2 και 2.5ε το ενα.αλλιως αγοραζεις 100αδες (30αρι περιπου η καθεμια) η αλλιως περνας τα καλωδια χυμα και απευθειας μεσα απο την φυσα της πορταςς.εγω παντως θα σου προτεινα την απλη αναδιπλωση και να μη μπλεξεις με τα εγκεφαλακια κλπ.ψιλοτζαμπα ο κοπος ειναι .το διαστημα παντως που εψαχνα αναδιπλουμενους καθρεπτες ειχα βρει εναν ολο κι ολο με μνημες(12πινο δλδ) απ εξω και σε τρελη τιμη αν θυμαμαι κανενα 150αρι η 200αρι. αν θες απλους κατι μπορουμε να κανουμε σε καλουτσικη τιμη

  5. The Following User Says Thank You to gyiama For This Useful Post:

    BILL007 (29-12-11)

  6. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Άνοιξε Παναγιώτη!

    Ναι sedan έχω. Δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα να παντρέψω απο κουπέ (βέβαια δεν το έχω πιάσει και ζεστά να μου πεις,για να καώ)

    Η λαλακία είναι ότι οι μνήμες δεν βγαίνουν σαν retrofit.Απο εκεί ξεκινάνε όλα πιστεύω...Όπως δεν έβγαινε o αυτόματος πιλότος στα Μ43 σαν ρετροφιτ,αλλά μόνο απο το εργοστάσιο.
    Οσο για τα καλώδια,ας βρω πως τα συνδέω και αδιαφορώ για τα χρώματα (λάθος τακτική θα μου πεις :-S)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 29-12-11 στις 19:46



  7. #6
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οχι ρε δεν ειναι λαθος τακτικη τρελος εισαι?εγω τι καταλαβα που τα εκανα ολα με τα εργοστασιακα χρωματα κλπ?ετρεχα σαν τον τρελο απο δω και απο κει να βρω καλωδια η μαλλον ολοκληρα αυτοκινητα να ξηλωσω.δες τι γινεται η καλωδιωση του κουπε εχει μερικα διαφορετικα καλωδια (ηχου κλπ)και διαφορετικο μηκος.δεν θυμαμαι αν εχουν και καποια διαφορα στα πιν της πλεξουδας δλδ αλλες θεσεις οχι αλλα πιν αλλα δεν νομιζω. το θεμα ειναι αντε οκ ολα αυτα που θα βρεις τετοιους καθρεπτες απο σενταν?εκτος αν βαλεις ημιτασιον(αν εχεις στο νου σου να βαλεις Μ3 ΟΕΜ με την γνωστη πατεντα μη το κανεις βγαινει μλκια). την συνδεσμολογια με λιγο κοπο θα την βρουμε αν θελεις αλλα στο λεω ειναι τρελο μπλεξιμο το συγκεκριμενο και οπως ειπα πορυποθετει να εχεις και τα καθισματα αλλιως δεν δουλευουν οι καθρεπτες.τα καθισματα δνε θελουν τπτ να δουλεψουν ενα ρευμα μια γειωση(αυτη της οσφυικης ειναι η ιδια γραμμη)

  8. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    χμμμ...Φωτιές που μου ανάβεις...Μόλις τελειώσω με την μετατροπή μιας άλλης καλωδίωσης απο Ε39 που κάνω,θα προχωρήσω προς τα εκεί...

    Cya soon στο συγκεκριμένο thread...

    Εν το μεταξύ να ρωτήσω και κάτι τώρα που μου ήρθε.Τα χρώματα στα καλώδια της BMW πέρα απο πλεξούδες αυτοκινήτων προς αποσυρση,μπορούμε να τα αγοράσουμε καινούρια απο κάπου?



  9. #8
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω εχω βαλει σαλονι ηλεκτρικο με μνημες αλλα εχω συνδεσει μονο τις μνημες των καθισματων!
    Ειχα ανοιξει θρεντ παλιοτερα για τους καθρευτες!
    Αλλα ειναι δυσκολη διαδικασια και το αφησα!

  10. #9
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οριστε και το θρεντακι:
    https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=8451

    Βασιλη αν θελεις συγχωνευσε τα για να ειναι ολα μαζι!

  11. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οχι βασιλη μονο απο αυτοκινητο θα βγαλεις καλωδια χρωματα δεν εχει. η bmw δινει 2-3 χρωματα μονο. το θεμα ειναι να βρεις καθρεπτη απο σενταν 12πινο!!!!!! αλλιως θελει τρελη πατεντα απο κουπε 12πινο να βγαλεις τα καλωδια και μοτερ και να μπουν σε ηλεκτρικο σενταν αλλα εκει δεν βγαινει το μοτερ ασε σκατουλες μπλεξιμο ειναι. σου λεω το πιο καλο ειναι καθισματα με μνημες και καθρεπτες με απλη αναδιπλωση.

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP