Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 52

Θέμα: Χρήση κουκούλας

  1. #21
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς, όπως πολύ σωστά λες, τα χρώματα έχουν λιγότερες ανοχές πλέον λόγω βάσης νερού, τα βερνίκια όμως συνεχίζουν να περιέχουν κανονικά διαλύτες.

    Δεν θέλω να σκεφτώ τι έχει να γίνει, εάν τα εργοστάσια αρχίσουν να βάφουν με υδατοδιάλυτα βερνίκια...
    θα αγοραζουμε το αμαξι, θα το περναμε ολο με 3Μ και θα την βγαζουμε για να πουλησουμε το αυτοκινητο του κουτιου....

  2. #22
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα αγοραζουμε το αμαξι, θα το περναμε ολο με 3Μ και θα την βγαζουμε για να πουλησουμε το αυτοκινητο του κουτιου....
    Είναι κι αυτό μια λύση

  3. #23
    Εγγραφή
    18-04-10
    Μηνύματα
    3
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παιδιά καλησπέρα,είμαι νέος στο φορουμ και οι συμβουλές σας πολύτιμες.Επειδή αντιμετωπίζω και γω το ίδιο πρόβλημα με το βερνίκι λόγω έντονης χρήσης της κουκούλας και επειδή είμαι στην αρχή και δεν είναι τόσο έντονο μήπως υπάρχει πιθανότητα να την σώσω? και κατά πόσο το φαινόμενο υποσκάπτει? η δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση είναι δύο ετών το αυτ/το και όπως αντιλαμβάνεστε είναι κρίμα.

  4. #24
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Η ζημιά στο βερνίκι (θάμπωμα) από κουκούλα δυστυχώς είναι μη-αναστρέψιμη, γιατί το θάμπωμα δεν είναι επιφανειακό.

    Αν είσαι κοντά πέρνα να το δω.

  5. #25
    Εγγραφή
    18-04-10
    Μηνύματα
    3
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Thumbs up

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ζημιά στο βερνίκι (θάμπωμα) από κουκούλα δυστυχώς είναι μη-αναστρέψιμη, γιατί το θάμπωμα δεν είναι επιφανειακό.

    Αν είσαι κοντά πέρνα να το δω.
    Δεν είμαστε κοντά από Πάτρα γράφω,πάντως μια μικρή προσπάθεια που έκανα πριν από λίγο με 3Μ(την ψιλή) σε ένα κομμάτι στο πίσω καπώ βγήκε σε μεγάλο ποσοστό τώρα βέβαια θα πρέπει να προσπαθήσω και αύριο σε μεγαλύτερη επιφάνεια,σ' ευχαριστώ.

    Υ.Γ.Γνωρίζεις αν αυτός ο ''μύκητας'' μπορεί να επεκταθεί σε μεγαλύτερο βάθος δηλ. τώρα είναι λίγο,μετά από καιρό θα είναι περισσότερο το θάμπωμα???και εννοείται βέβαια ότι δεν ξανακουκουλώνεται το αυτ/το.

  6. #26
    Εγγραφή
    18-04-10
    Μηνύματα
    3
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σκέφτηκα να επέμβω στην χειρότερη και με μαργαρίτα τουλάχιστον ότι σώσω,πάντως επισκεύτηκα το site σου και πραγματικά βλέπω έναν επαγγελματισμό σε πραγματικά υψηλά επίπεδα που μπορεί να ικανοποιήσει και τον πιο απαιτητικό πελάτη και όχι να το ξεπετάξει όπως-όπως ΜΠΡΑΒΟ,όποτε ανέβω επάνω θα σε επισκευτώ.

  7. The Following User Says Thank You to arlaadams72 For This Useful Post:

    Monsta (27-04-10)

  8. #27
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arlaadams72@yahoo.gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα,είμαι νέος στο φορουμ και οι συμβουλές σας πολύτιμες.Επειδή αντιμετωπίζω και γω το ίδιο πρόβλημα με το βερνίκι λόγω έντονης χρήσης της κουκούλας και επειδή είμαι στην αρχή και δεν είναι τόσο έντονο μήπως υπάρχει πιθανότητα να την σώσω? και κατά πόσο το φαινόμενο υποσκάπτει? η δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση είναι δύο ετών το αυτ/το και όπως αντιλαμβάνεστε είναι κρίμα.
    εσενα το μυαλο σου εχει προβλημα και οχι το βερνικι

  9. #28
    Εγγραφή
    21-01-10
    Μηνύματα
    561
    Thanked
    330
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως όποτε το αφήνω έξω το κουκουλώνω πάντα ολοι οι γείτονες θα με έχουν για γραφικό αλλά δε με νοιάζει.
    Το έχω κουκουλώσει και ελαφρός βρεγμένο (μέγα λάθος δε το ξανά κάνω) καλά σκονισμένο και ελαφρός λερωμένο το σκεπάζω συχνά,εδώ θέλει προσοχή να σέρνεις τι κουκούλα οσο λιγότερο γίνεται πάνω στο αμάξι.Έχω πλέον εκπαιδευτεί και τη βάζω μπαμ μπαμ με τις λιγότερες δυνατές κινήσεις.Μέχρι στιγμής δε έχω παρατηρήσει κανένα θέμα σε χρώμα η Βερνίκι,μεγάλο ρόλο σε αυτό παίζει σίγουρα και η ποιότητα της κουκούλας.
    Βέβαια δε συνιστώ σε κανέναν να κάνει το ίδιο στο δικό

  10. #29
    Εγγραφή
    16-01-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    949
    Thanked
    748
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εγω που το σκεπαζω καθε μεσημερι και το ξεσκεπαζω το επομενο πρωι δηλαδη θα εχω πρόβλημα?το χρωμα ειναι κοκκινο μη μεταλλικο,,,,,θα ξεθωριάσει δηλαδη?τι να κάνω?να μην το σκεπάζω?

  11. #30
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν το ξεσκεπάζεις τακτικά και το βερνίκι προλαβαίνει να αναπνεύσει δε θα χεις πρόβλημα.

    Το πρόβλημα δημιουργείται όταν η κουκούλα μένει πάνω για καιρό και η υγρασία αντί να εξατμιστεί στην ατμόσφαιρα, μένει πάνω στο βερνίκι σου.

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP