Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 32

Θέμα: [E46] Πρόβλημα στο Κεντρικό κλείδωμα 316i

  1. #1
    Εγγραφή
    11-10-10
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    7
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή [E46] Πρόβλημα στο Κεντρικό κλείδωμα 316i

    Εδώ και αρκετές μέρες μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα δεν μου ξεκλειδώνει το αυτοκίνητο, μόνο με το κλειδί στην πόρτα ξεκλειδώνει έχω αλλάξει και κλειδί το δεύτερο που έχω αλλά τίποτα το συνεργείο που το πάω μου είπε ότι είναι μάλλον το ( module) κάπως έτσι δεν θυμάμαι και καλά ενω κάνει ολες τις ενεργειες ακουγονται αλλα δεν ανοιγει .Στο μηχάνημα που το έβαλε του έδειξε όλα τα σφάλματα που είχε κάνει τελευταία με το κλειδί το αυτοκινητο ειναι bmw 316i (1600 κ.εκ.)2000 μοντελο .Σας ευχαριστώ εκ των πρότερων και Χ ΡΟ Ν Ι Α Π Ο Λ Λ Α και ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ.

    Υ.Γ.
    Εχει και εργοστασιακό συναγερμό.

  2. The Following User Says Thank You to SAMOYEL For This Useful Post:

    Istiaios (11-12-16)

  3. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τι εννοεις οτι κανει ολες τις ενεργειες?δλδ τι κανει?τι ακουγεται?αν η κλειδαρια ακουγεται οτι παει να ανοιξει τοτε ειναι κλειδαρια οχι η GM

  4. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δοκιμασες και επαναπρογραμματισμο?: https://www.bmwfans.gr/forum/showthr...E9%F3%EC%EF%F2

  5. #4
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Να φανταστω οτι ξεκλειδωνουν ολες οι πορτες εκτος του οδηγου και χρειαζεται να ανοιξεις με το ''χερι''.?
    Επισης κλειδωνει κανονικα?

  6. #5
    Εγγραφή
    08-07-11
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    206
    Thanked
    182
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SAMOYEL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ και αρκετές μέρες μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα δεν μου ξεκλειδώνει το αυτοκίνητο, μόνο με το κλειδί στην πόρτα ξεκλειδώνει έχω αλλάξει και κλειδί το δεύτερο που έχω αλλά τίποτα το συνεργείο που το πάω μου είπε ότι είναι μάλλον το ( module) κάπως έτσι δεν θυμάμαι και καλά ενω κάνει ολες τις ενεργειες ακουγονται αλλα δεν ανοιγει .Στο μηχάνημα που το έβαλε του έδειξε όλα τα σφάλματα που είχε κάνει τελευταία με το κλειδί το αυτοκινητο ειναι bmw 316i (1600 κ.εκ.)2000 μοντελο .Σας ευχαριστώ εκ των πρότερων και Χ ΡΟ Ν Ι Α Π Ο Λ Λ Α και ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ.

    Υ.Γ.
    Εχει και εργοστασιακό συναγερμό.
    Αγαπητέ φίλε και εγω προ 2 ετίας αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα!Με τον τηλεχειρισμό του κλειδιού δεν άνοιγε η ασφάλεια του οδηγού....αλλά μόνο του συνοδηγού!Σε άλλους συμβαίνει το αντίθετο.Με το κλειδί στην κλειδαριά άνοιγαν κανονικά και οι 2!Αυτό που έφταιγε ήταν η μαγνητική της κλειδαριάς...με ολικό κόστος(ανταλλακτικό 140+20εργασία) 160 ευρώ!Πρέπει να ανοιχτεί η ταπετσαρία της πόρτας για να αντικατατασταθεί αυτή η μαγνητική...
    I love Bmw machines

  7. The Following User Says Thank You to DK For This Useful Post:

    BILL007 (17-12-11)

  8. #6
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να είναι η κεραία στην οποία δίνει σήμα το κλειδί για κλείδωμα-ξεκλείδωμα!Πολλά Ε46 είχαν το πρόβλημα αυτό!
    Άν και όπως όλα δείχνουν επαναπρογραμμοτισμό θέλουν τα κλειδιά σου!

  9. #7
    Εγγραφή
    11-10-10
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    7
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδία, θα κάνω έναν επαναπρογραμματισμό στα κλειδιά . Όσο αφορά το ότι ακούγεται το άνοιγμα χωρίς να ανεβαίνουν οι ασφάλειες δηλ. παίρνει την εντολή την ακούς κάνει έναν μικρό θόρυβο αλλά δεν ανοίγει τίποτα ούτε το καπό ούτε οδηγού ούτε συνοδηγού .

  10. #8
    Εγγραφή
    11-10-10
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    7
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SAMOYEL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδία, θα κάνω έναν επαναπρογραμματισμό στα κλειδιά . Όσο αφορά το ότι ακούγεται το άνοιγμα χωρίς να ανεβαίνουν οι ασφάλειες δηλ. παίρνει την εντολή την ακούς κάνει έναν μικρό θόρυβο αλλά δεν ανοίγει τίποτα ούτε το καπό ούτε οδηγού ούτε συνοδηγού .
    βέβαια οχι παντά το πρωί που έχει κρύο και κάποιες άλλες στιγμές.

  11. #9
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αυτο μαλλον ειναι απο κεντρικη μοναδα.τα κλειδια δεν εχουν καμια σημασια μονο στον τηλεχειρισμο προγραμματιζονται εσυ δεν εχεις προβλημα με τον τηλεχειρισμο μιας και οπως λες ουτε βαζοντας το κλειδι στην κλειδαρια δεν ανοιγουν

  12. #10
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    489
    Thanked
    740
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μιας που ειδα αυτο το θεμα για να μην ανοιξω αλλο λεω να ρωτησω κ εγω εδω για ενα προβλημα που αντιμετωπιζω. Εχω αλλαξει τον μαμα συναγερμο με aftermarket εδω και κατι μηνες, αλλα την τελευταια περιοδο παρατηρω ενα προβλημα. Οταν παταω απο τον τηλεχειρισμο να ξεκλειδωσει, καμια φορα οχι παντα οι ασφαλειες δεν ανεβαινουν. Ακουγεται απο μεσα οτι δινει την εντολη, ενας μικρος θορυβος δηλαδη, αλλα κ οι 2 ασφαλειες μενουν κατω. Πρεπει να προσπαθησω 2-3 φορες με το κλειδωμα/ξεκλειδωμα απο τον τηλεχειρισμο κ μετα ανεβαινουν κανονικα. Ακομα πιο σπανια μπορει να μην πιανει κ χρησιμοποιω το κλειδι οπου εκει αν οχι με την 1η με την 2η θα ανοιξει.. Τι απο ολα μπορει να ειναι αυτο? Καποιες φορες το παρατηρω οταν εχει κρυο αλλα δεν ξερω αν ειναι προβλημα αυτο, απλα το αναφερω..
    Επισης κ απο μεσα με το κεντρικο κουμπι κλειδωματος καμια φορα δεν ξεκλειδωνουν οι πορτες, ενω ακουγεται οτι δινει εντολη. Αν το πατησω 1-2 φορες μετα ειναι οκ!
    Αναλογικα στις 10 φορες πχ που θα το ξεκλειδωσω τις 3 δεν θα ξεκλειδωσει με την 1η..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SoNiC_77Gr : 25-02-12 στις 13:55

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP