Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 43 από 43

Θέμα: Συνεργειο φανοποιειας βαφης

  1. #41
    Εγγραφή
    07-08-12
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    460
    Thanked
    344
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλημέρα παιδιά, χθες βράδυ με την βροχή ένα scooterάκι καρφώθηκε στον πίσω προφυλακτήρα μου μιας και δεν πρόλαβε να φρενάρει και δεν κρατούσε και την απαιτούμενη απόσταση λογικά..
    Κάναμε φιλική δήλωση ατυχήματος και τώρα περιμένω να κάνει δήλωση αυτός στην ασφαλιστική του για να τρέξουν οι διαδικασίες. Το θέμα είναι σε ποιο φανοποιείο να πάω για αλλαγή προφυλακτήρα.
    Έλεγα να πάω στον Πειραιά, εκεί που πήγε ο fanisk μιας και είναι κοντά σχετικά σε μένα και διάβασα ότι του έκανε σωστή δουλειά. Καμιά άλλη πρόταση εδώ κοντά Μοσχάτο/Ν.Φάληρο/Καλλιθέα? Ο Σπανός έχει καλό φανοποιείο?

    Έχω και 2 απορίες:
    1) Μόλις κάνει δήλωση ο άλλος στην ασφαλιστική του, πάω φτιάχνω το αμάξι και περνάω από την ασφαλιστική του με την απόδειξη για να πληρωθώ? Γενικά τι πρέπει να γίνει από σήμερα?
    2) Μπορώ με κάποιον τρόπο ίσως να περάσω τον M-Pack? Προφυλακτήρας ο ένας, προφυλακτήρας κι ο άλλος...

  2. #42
    Εγγραφή
    14-02-11
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    187
    Thanked
    171
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Συμβουλή μου επειδή την έχω πατήσει,κοίτα να σου κάνουν καλή δουλειά εκεί που έχεις ζημιά κι άσε το κάτι παραπάνω, γιατί σε κόβω να ξαναβάφεις προφυλακτήρες.
    Για μένα η καλύτερη λύση αν διαθέτεις τα λεφτά και τον χρόνο είναι να πληρώσεις εσύ και να τα πάρεις μετά από την ασφάλεια, εφ΄όσον δεν πας σε Σπανό ή κάποιο αντίστοιχο μεγάλο όνομα.
    Δεν φωνάξατε πραγματογνώμονα επί τόπου; ή έστω φιλική δήλωση;
    Αν ναι και παραδέχτηκε ο άλλος ότι έφταιγε, ειδοποιείς την ασφαλιστική σου 1 ημέρα πριν σε ποιο συνεργείο θα είναι το αυτοκίνητο (της επιλογής σου), το αφήνεις, περνάει άτομο από την ασφαλιστική και με τον μάστορα βγάζουν κοστολόγιο. Σε περίπου 10 Ε.Η το ποσό θα έχει εγκριθεί.

  3. #43
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BabisStinson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παιδιά, χθες βράδυ με την βροχή ένα scooterάκι καρφώθηκε στον πίσω προφυλακτήρα μου μιας και δεν πρόλαβε να φρενάρει και δεν κρατούσε και την απαιτούμενη απόσταση λογικά..
    Κάναμε φιλική δήλωση ατυχήματος και τώρα περιμένω να κάνει δήλωση αυτός στην ασφαλιστική του για να τρέξουν οι διαδικασίες. Το θέμα είναι σε ποιο φανοποιείο να πάω για αλλαγή προφυλακτήρα.
    Έλεγα να πάω στον Πειραιά, εκεί που πήγε ο fanisk μιας και είναι κοντά σχετικά σε μένα και διάβασα ότι του έκανε σωστή δουλειά. Καμιά άλλη πρόταση εδώ κοντά Μοσχάτο/Ν.Φάληρο/Καλλιθέα? Ο Σπανός έχει καλό φανοποιείο?

    Έχω και 2 απορίες:
    1) Μόλις κάνει δήλωση ο άλλος στην ασφαλιστική του, πάω φτιάχνω το αμάξι και περνάω από την ασφαλιστική του με την απόδειξη για να πληρωθώ? Γενικά τι πρέπει να γίνει από σήμερα?
    2) Μπορώ με κάποιον τρόπο ίσως να περάσω τον M-Pack? Προφυλακτήρας ο ένας, προφυλακτήρας κι ο άλλος...
    Περνα απο εκει που εχω γραψει, νομιζω θα φυγεις χωρις παραπονο. Για να γινει η αλλαγη θα πρεπει να υπαρχει m-pack πανω. Αν (οπου πας) βρειτε εναν χτυπημενο στο ιδιο χρωμα βαλτε τον πανω πριν ερθουν αυτοι απο την ασφαλιστικη. Αλλος τροπος ειναι να τα βρειτε μεταξυ σας και να συμπληρωσεις την οποια διαφορα υπαρχει.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP