Σελίδα 7 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 164

Θέμα: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ

  1. #61
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    αναλογα τη χρηση!


    απο 3 μερες εως 5 ...αναλογα τα ντερτια...χεχε
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  2. #62
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    να σημειωσω,οτι απο τοτε που εμαθα να το φτιαχνω μονος μου (χωρις νικοτινη φυσικα)

    μπορει να φαω το μπουκαλακι κ στο 2ημερο!

    βαζω κατι γευσεις ,βανιλια,φραουλα,κερασι, μεντα κ ολη μερα το ρουφαω λεμε!

    τα εξοδα μου ομως για το ολο θεμα ανερχονται στα 10ευρω μηνιαιως!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  3. The Following User Says Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    120ie87 (07-12-11)

  4. #63
    Εγγραφή
    20-05-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.586
    Thanked
    2083
    Rides
    1

    Smile

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    να σημειωσω,οτι απο τοτε που εμαθα να το φτιαχνω μονος μου (χωρις νικοτινη φυσικα)

    μπορει να φαω το μπουκαλακι κ στο 2ημερο!

    βαζω κατι γευσεις ,βανιλια,φραουλα,κερασι, μεντα κ ολη μερα το ρουφαω λεμε!

    τα εξοδα μου ομως για το ολο θεμα ανερχονται στα 10ευρω μηνιαιως!
    Εγώ έχω εδώ και δυο μέρες το nobacco giant.Καλό μου φαίνεται.Έχω πάρει βέβαια με 16 νικοτίνη και θα αρχίσω να την ρίχνω σταδιακά..

    Για πες και σε μας βρε Βασίλη πώς το φτιάχνεις μόνος σου!

  5. #64
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Smile

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstantinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια εγω να ρωτησω κατι που μπωρει να το εχετε γραψει και να μυν το προσεξα ποσο κραταει η αμπουλα δυλαδη παιρνουμε το πακετακι ποσο κραταει η αμπουλα που εχει γιατι αν θελουμε 20 ευρουλακια καθε 3 μερες την κατσαμε μπωρειτε να μου πειτε?/


    Φίλε μου προσωπικά έχω καταλήξει (μετά από αρκετές δοκιμές σε άλλα υγρά) στο Hallo tribeca 12mg (περιεκτικότητα νικοτίνης ανά ml υγρού) και στο Hallo Prime-15 12mg.

    Κάθε μπουκαλάκι χωρητικότητας 30ml (κοστίζει 22ευρώ περίπου) μου κρατά περίπου 14ημέρες.


    Να έχεις υπόψη σου ότι στις αρχές υπάρχει η τάση να κάνουμε λίγο παραπάνω επειδή απλά μπορεί να μας αρέσει η γεύση!
    Επίσης, όταν χαμηλώνουμε το επίπεδο νικοτίνης του υγρού, τότε κάνουμε λιγάκι παραπάνω επειδή αυτό που λαμβάνουμε με το άτμισμα δεν μας είναι αρκετό (επειδή προφανώς έχουμε εθιστεί σε περισσότερη πρόσληψη νικοτίνης).

  6. #65
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lambros46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω εδώ και δυο μέρες το nobacco giant.Καλό μου φαίνεται.Έχω πάρει βέβαια με 16 νικοτίνη και θα αρχίσω να την ρίχνω σταδιακά..

    Για πες και σε μας βρε Βασίλη πώς το φτιάχνεις μόνος σου!

    εδω εισαι:


    https://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2733.0.html



    το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενας δικος σου φαρμακοποιος για να εισαι σιγουρος για τις γλυκερινες!

    μη ξεχνας οτι εγω ΔΕΝ βαζω νικοτινη-δεν ξερω να σε κατατοπισω γι αυτο,θελει λιγο ψαξιμο παραπανω!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    120ie87 (08-12-11), Lambros46 (08-12-11)

  8. #66
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή Μπλοκάρει ΑΜΕΣΑ την πώληση του Ηλεκτρονικού Τσιγάρου το Υπουργείο Υγείας

    Αυστηροί έλεγχοι για να διαπιστωθεί που ακριβώς πωλούνται παράνομα, τα ηλεκτρονικά τσιγάρα, ξεκινά την επόμενη εβδομάδα το Υπουργείο Υγείας. Σύμφωνα με απόφαση του ΕΟΦ, το ηλεκτρονικό τσιγάρο περιέχει επιβλαβείς για τον οργανισμό, ουσίες και προτείνεται η απαγόρευση της διάθεσης του. Οι καταστηματάρχες που το πωλούν στα μαγαζιά τους, κινδυνεύουν με βαριά χρηματικά πρόστιμα.

    Σαρωτικούς ελέγχους ξεκινούν άμεσα, κλιμάκια του Υπουργείου Υγείας, σε όλα τα σημεία πώλησης του Ηλεκτρονικού Τσιγάρου, όπως ανακοίνωσε ο Γενικός Γραμματέας του υπουργείου κ. Αντώνης Δημόπουλος.

    Ο κ. Δημόπουλος διευκρίνησε ότι εδώ και καιρό έχει εκδοθεί απόφαση του ΕΟΦ, η οποία απαγορέυει τόσο την πώληση όσο και τη χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου, και ιδιαιτέρως εκείνων που περιέχουν σταγόνες νικοτίνης.

    Εντύπωση επίσης προκάλεσε η απόφαση του Υπουργείου Υγείας να απαγορεύσει τη χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου και σε κλειστούς Δημόσιους χώρους (κάτι που μέχρι σήμερα δεν ίσχυε), αφού θεωρεί ότι το κάπνισμα με το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι επιβλαβές λόγω νικοτίνης αλλά και των άλλων ουσιών και ελαίων που περιέχει.



    Πηγη




    ...θα μπορουσε κανεις να σκεφτει οτι ξεκινησε ο Πολεμος απο τις καπνοβιομηχανιες που βλεπουν ολοενα να βυθιζονται τα κερδη τους!ειναι ομως ετσι ή ακομα κ ο ατμος επιβαρυνει τοσο πολυ την υγεια?


    τα δυο βασικα συστατικα που χρησιμοποιουνται για την κατασκευη του υγρου ατμισης ειναι γλυκερινες οι οποιες χρησιμοποιουνται καθημερινα στην ζαχαροπλαστικη στα τροφιμα κ οχι μονο...

    στην τοσο τακτικη χρηση Ατμισματος ομως μηπως ειναι αρκετα επιβλαβη για την υγεια?

    το μονο σιγουρο ειναι οτι καλυτερα να απαλλαγεις απο ολα...ελα ομως που ειναι απολαυση τα ρημαδια!

    ας ατμισω ενα μηλο τωρα λοιπον...
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    120ie87 (09-12-11), Ptboul (09-12-11), Stathis (09-12-11)

  10. #67
    Εγγραφή
    20-05-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.586
    Thanked
    2083
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ουπςςςς...Τώρα τί κάνουμε?

    Πάντως,δεν νομίζω να είναι πιο επιβλαβές από το τσιγάρο και λέω να συνεχίσω

  11. #68
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ατμιζω εδω και 15 μερες περιπου και το γουσταρω πολυ.γιατι δεν απαγορευουν το τσιγαρο και την πωληση του ο ΕΟΦ

    μηπως δεν κερδιζουν τοσα απο φορους

    το ηλεκτρονικο τσιγαρο βλαπτει ενω το κανονικο κανει καλο

    αααα ρε σκατοφατσες δεν σας νοιαζει η υγεια του κοσμου αλλα η τσεπη του κοσμου...

    τα πηρα τωρα και θα ατμισω σαν τρενο...βανιλια ....
    ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)

  12. The Following 6 Users Say Thank You to halkida116mpack For This Useful Post:

    120ie87 (09-12-11), 320d (12-01-12), Lambros46 (08-12-11), Ptboul (09-12-11), Thomelef (09-12-11), Vasilis (09-12-11)

  13. #69
    Εγγραφή
    20-05-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.586
    Thanked
    2083
    Rides
    1

    Talking

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
    ατμιζω εδω και 15 μερες περιπου και το γουσταρω πολυ.γιατι δεν απαγορευουν το τσιγαρο και την πωληση του ο ΕΟΦ

    μηπως δεν κερδιζουν τοσα απο φορους

    το ηλεκτρονικο τσιγαρο βλαπτει ενω το κανονικο κανει καλο

    αααα ρε σκατοφατσες δεν σας νοιαζει η υγεια του κοσμου αλλα η τσεπη του κοσμου...

    τα πηρα τωρα και θα ατμισω σαν τρενο...βανιλια ....

  14. The Following User Says Thank You to Lambros46 For This Useful Post:

    halkida116mpack (09-12-11)

  15. #70
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Υπογραφές κατά της απαγόρευσης εδώ: https://www.petitiononline.com/fr33dom/petition.html


    (ανοίγετε τον σύνδεσμο και κάνετε click στο κόκκινο κουμπάκι στα αριστερά που γράφει "sign petition", στη συνέχεια γράφετε ονοματεπώνυμο και email)

    Μέχρι στιγμής έχουν υπογράψει 9000+ άτομα.

  16. The Following 4 Users Say Thank You to 120ie87 For This Useful Post:

    bill_m3 (09-12-11), halkida116mpack (09-12-11), Ptboul (09-12-11), Vasilis (09-12-11)

Σελίδα 7 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP