Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 49

Θέμα: New idrive retrofit

  1. #11
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οριστε μια πρωτη ανιχνευση στα 2,150 δολλαρια:



    https://www.ebay.com/itm/BMW-e60-e61...item2eb8c5af51

    ΥΣ. αναφερει και αυτο:
    You do not need to go to dealler or other BMW shop, we can ship you fully coded and activated Unit
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aristent : 17-11-11 στις 21:35

  2. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    Stathis (17-11-11)

  3. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GM6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρισκο να το κανεις...δεν θα εμπαινα στη διαδικασια
    ασε ρε, μολις δουλεψει την επομενη μερα θα το κανεις!

  4. #13
    Εγγραφή
    20-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    446
    Thanked
    432
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ασε ρε, μολις δουλεψει την επομενη μερα θα το κανεις!
    Λες να βρεις κανα ''γατο'' να το κανει??? δεν εχεις και αδικο

  5. #14
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Στα e63 για να κουμποσει το νεο controller θελει αλλη κονσολα.
    Στα e60 κοβεις απο κατω την κονσολα και αλλαζει μονο το διακοσμητικο καλυμμα.

    τιμη καινουργιας κονσολας 1500 ευρω και δεν ειναι καθολου ευκολο να βρεθει μεταχειρισμενη.
    Attached Images Attached Images

  6. The Following User Says Thank You to alexm For This Useful Post:

    GM6 (18-11-11)

  7. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    πιστευω ο ταπετσερης θα το παλεψει αυτο...

  8. #16
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιστευω ο ταπετσερης θα το παλεψει αυτο...
    δεν το λυπασαι το Μ6 να το κανεις φυλλο φτερο εσωτερικα; για ποιο λογο να κανεις τετοια μανουρα;για να εχεις 3D χαρτες;ασε που θελεις επαναπρογραμματισμο, ο οποιος θα περασει και απο την μοναδα DME!!!
    Αν το κανεις τελικα και ο ταπετσερης παλεψει την κονσολα, δερμα merino sepang bronze εχω να σου δωσω.....

  9. The Following 2 Users Say Thank You to alexm For This Useful Post:

    GM6 (18-11-11), Stathis (17-11-11)

  10. #17
    Εγγραφή
    04-01-10
    Περιοχή
    Νεο Ηράκλειο-Μεταμορφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    856
    Thanked
    1112
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Σταθη ειναι κατι που γινετε,για να μην πω εχει γινει......

    Στειλε ενα μηνυμα στον Apostolos-Δημητρης και θα σου πει τι ακριβως εχει κανει στο δικο του.

    Αν τελικα μαζεψεις τα ολα τα κοματια το παζλ τοτε νομιζω πως ο Μανωλης ειναι μονοδρομος ειδικα για την κωδικοποιηση και την σωστη λειτουργια του.

    Κατι παρομοιο ειχα σκεφτει να κανω και εγω παλιοτερα,τα εχω ολα* με την μικρη οθονη,αλλα πρεπει αν ξηλωθει σχεδον ολο το αμαξι -Ε60- για καλωδιωσεις και τα συναφη οποτε το εχω αφησει στην ακρη του μυαλου μου μιας και εχουν αλλα πραγματα προτεραιοτητα.

    *Οπου ολα βλεπε dvd,tv,navy μονο η καμερα μου λειπει αλλα θα μπει και αυτη καποια στιγμη.

  11. #18
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Έχω ασχοληθεί πολύ με το θέμα, εδώ και 1,5 χρόνο. Το καλύτερο thread βρίσκεται στο 5series.net με τίτλο CIC retrofit log αλλά κουράζει ώρες-ώρες. Κάποιες χρήσιμες πληροφορίες βρίσκει κανείς και σε γερμανικά φόρα.

    Γενικά η δυσκολία του retrofit αυτού μπορεί να κυμαίνεται από Plug and Play κατάσταση έως τον χειρότερο εφιάλτη σου.

    Στάθη, αν θες άκουσέ με και δε θα βγεις χαμένος: Απόφυγε τη συγκέντρωση των ανταλλακτικών μεμονωμένα και δώσε κάτι παραπάνω για ολοκληρωμένο retrofit kit. Εγώ κατέληξα σ' αυτό:

    https://www.ebay.com/itm/20066845883...c5af51&vxp=mtr

    Φυσικά και αξίζουν τα έξτρα combox, χάρτες + κωδικοποίηση για την ταχύτητα.

    Εναλλακτικά στείλε Pm στον Patryck από την Πολωνία ο οποίος θα σου προμηθεύσει όλον τον εξοπλισμό ενώ θα αναλάβει και την κωδικοποίηση πάνω στο αυτοκίνητό σου εξ' αποστάσεως (σου στέλνει καλώδιο για το laptop και κάνεις ένα session μαζί του).

    Φυσικά σε κάθε περίπτωση θα χρειαστείς και μερικά επιπλέον ανταλλακτικά όπως π.χ. η επένδυση της κονσόλας (κρίμα να βάλεις dremmel για να χωρέσει ο νέος controller), ενώ η ίδια η κονσόλα πρέπει να τροποποιηθεί ώστε να υποδεχτεί το CIC controller. Το Infotainment πάντως δουλεύει μια χαρά και με τον τωρινό σου επιλογέα. Εάν τελικά βάλεις dremmel και την κόψεις, πρέπει να διαλέξεις κι ένα από τα 2 πλαίσια που έχει η BMW ώστε να κρύψεις τις ατέλειες στην κοπή.

    Εγώ ήμουν σχεδόν έτοιμος να το πάρω έως ότου ανακάλυψα κάτι πολύ δυσάρεστο: Όσα αυτοκίνητα έχουν CCC με το σύστημα Hifi Professional, είναι καταδικασμένα είτε να καταργήσουν τα δυο subs κάτω από τα καθίσματα είτε να μακελέψουν την καλωδίωση σε απίστευτο βαθμό και να οδηγήσουν τα υπόλοιπα ηχεία από άλλον ενισχυτή. Αυτό συμβαίνει γιατί στα LCI με CIC ο ενισχυτής του Hifi professional είναι διαφορετικός από εκείνον στα LCI με CCC. Το ν' αντικαταστήσεις τον έναν με τον άλλο δεν παίζει, αφού αλλάζει και η καλωδίωση (low-pass / high-pass). Κοινώς τον ήπια: Ή καταργώ τον εκπληκτικό ήχο του Professional ή το παίζω χασάπης με μοκέτες και πλεξούδες, προσθέτωντας ενισχυτές και βάσανα στο κεφάλι μου.

    Τελικά τα παράτησα. Κάποτε θα το έκανα αλλά τώρα δεν έχω το κουράγιο. Όχι σ' αυτό το αυτοκίνητο τουλάχιστον.

  12. The Following 13 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    alexm (18-11-11), aristent (18-11-11), bill_m3 (18-11-11), GM6 (18-11-11), Konstantinos E60 (18-11-11), m-power_01 (17-11-11), merlin (18-11-11), nikos-Mpacket (17-11-11), PANOS-E60 (18-11-11), Stamatis (18-11-11), Stathis (18-11-11), strof (17-11-11), Vasilis (18-11-11)

  13. #19
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μιά ερώτηση σαν ψιλοάσχετος που είμαι. Η 3D απεικόνιση κτιρίων δεν έχει σχέση με το πρόγραμμα χαρτών κάθε χώρας? Εδώ σε εμάς παίζει τέτοια δυνατότητα?
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  14. The Following User Says Thank You to gant For This Useful Post:

    S8N (18-11-11)

  15. #20
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιά ερώτηση σαν ψιλοάσχετος που είμαι. Η 3D απεικόνιση κτιρίων δεν έχει σχέση με το πρόγραμμα χαρτών κάθε χώρας? Εδώ σε εμάς παίζει τέτοια δυνατότητα?
    Κάποια βασικά κτίρια σε μεγάλες πόλεις τα έχει, κατά τα πρότυπα του Google Earth.

  16. The Following User Says Thank You to S8N For This Useful Post:

    gant (18-11-11)

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP