Σελίδα 1 από 36 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 360

Θέμα: Plasti Dip: επαναστατικό προϊόν?

  1. #1
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή Plasti Dip: επαναστατικό προϊόν?

    Χθες πήρε το μάτι μου σε άλλο φόρουμ το εν λόγω προϊόν.

    Πρόκειται για προϊόν υγρής μορφής που εφαρμόζεται πανεύκολα σε οποιαδήποτε επιφάνεια και της αλλάζει το χρώμα, αφήνοντάς μια ελαστική "πάστα" αυξημένης αντοχής, η οποία ωστόσο βγαίνει ιδιαίτερα εύκολα αν το θελήσουμε και δεν προξενεί καμία ζημιά στην επιφάνεια που είχε εφαρμοστεί.

    Φαίνεται ιδανικό στο να κάνουμε τις ζάντες μας ματ, αλλά μπορεί να χρησιμοποιηθεί οπουδήποτε (μέταλλα, πλαστικά, inox κλπ) και πρακτικά έχει άπειρες εφαρμογές!

    Εδώ μερικά βίντεο:
    εφαρμογή
    https://www.youtube.com/watch?v=NorxfY7ki1U
    αφαίρεση
    https://www.youtube.com/watch?v=yz7Z...eature=related
    άλλες χρήσεις
    https://www.youtube.com/watch?NR=1&v=9hnZ084ff-c
    https://www.youtube.com/watch?v=FchI...eature=related

    Πώς σας φαίνεται?
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το περιμενω αυριο θα το δοκιμασω και θα σας πω.δεν λεει πολλα γιαζαντες κλπ ειναι πιο πολυ μονωτικο παρα για βαψιμο ειδικα στις ζαντες με το παραμικρο θα ξεφλουδιζει αν δλδ λιγο τις ζορισεις στο πλυσιμο κλπ

  3. #3
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    το περιμενω αυριο θα το δοκιμασω και θα σας πω.δεν λεει πολλα γιαζαντες κλπ ειναι πιο πολυ μονωτικο παρα για βαψιμο ειδικα στις ζαντες με το παραμικρο θα ξεφλουδιζει αν δλδ λιγο τις ζορισεις στο πλυσιμο κλπ
    Ωραίος Πάνο!
    Πόσο σου κόστισε?

    Αυτό που λες για τις ζάντες μου φαίνεται λογικό κι εγώ το σκέφτηκα, στο youtube όμως είναι κάποιος που το έχει για 5 μήνες πάνω στις ζάντες, πλένει το αμάξι στα πλυντήρια με πιεστικά κλπ και δεν έχει πάθει το παραμικρό!

    Πέρα από τις ζάντες όμως, οι εφαρμογές του είναι άπειρες και πέρα από το αυτοκίνητο.
    Αναμένω εντυπώσεις.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  4. #4
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    βγαινει ακριβα ρε γμτ ενα σπρευ βγαινει 30ε και δεν βγαζει μεγαλες επιφανειες(βεβαια παιζει και ρολο το ποσο χοντρη θελεις να βγει η επιφανεια)αλλα δεν βγαζει και πολυ.ναι βγαινει και σε αλλα χρωματα ασπρο μαυρο κοκκινο γκρι μπλε και κιτρινο (το σπρευ παντα) βγαινει και σε μορφη μπογιας το οποιο ειτε το δουλευεις με πινελο ειτε αν θες μπορεις να το χρησημοποιησεις στο να βουτας μεσα διαφορα εξαρτηματα για μονωση.πχ βουτας τη λαβη απο ενα γαλλικο κλειδι 2 -3 φορες και απευθειας εχεις μια αντιολισθητηκη και μονωμενη λαβη.αλλοι βουτανε πακακια με μπαταριες και εχουν κατευθειαν ετοιμο δεμενο πακ!!ειναι καλη μαγκια αλλα θα το δουμε και στην πραξη τι κανει

  5. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μάλιστα.
    Κάπου τόσο το είχα δει κι εγώ να κοστίζει.

    Από ποσότητα μιας και το ανέφερες, για 4 ζάντες από 2 χέρια την καθεμιά πιστεύεις ότι φτάνει ένα κουτί (με σπρέυ)?

    Αν και προσωπικά το προορίζω για άλλες χρήσεις.
    Φαίνεται ιδιαίτερα καλό για άβαφα πλαστικά αφού τα κάνει να δείχνουν πιο όμορφα (μαύρο ματ) και τα προστατεύει κιόλας, είναι ιδανικό δηλαδή για το μπροστά πλαστικό του προφυλακτήρα του 207 μου.
    Επίσης θα κάνει δουλειά σε όσους θέλουν φερειπείν να αλλάξουν χρώμα στις γρίλιες των bmw τους και να τις κάνουν από νίκελ, μαύρο ματ κλπ.

    Μπορώ να σκεφτώ άπειρες εφαρμογές, αρκεί να έχει αντοχή.
    Για να δούμε.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  6. #6
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    με την καμια δεν βγαζει 4 ζαντες να υπολογιζεις 1 σπρευ 2 ζαντες στην καλυτερη των περιπτωσεων και παλι δεν νομιζω.δεν εχει καθολου καλη καλυπτικοτητα αλλα ας μην προτρεχουμε 90% αυριο θα το εχω, οποτε θα σου πω τι και πως .η μλκια ειναι οτι δεν ειναι ακριβο σαν σπρευ αλλα λογο οτι ερχεται απο αμερικη η αγγλια και δεν ταξιδευουν αεροπορικος τα σπρευ εχει πολυ ακριβα μεταφορικα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gyiama : 02-11-11 στις 19:02

  7. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    επαθα πλακα με το συγκεκριμενο προιον...


    βρηκα αυτο το σαιτ που πουλα...

    φιλε πανο...απο που παρηγγειλες?



    εχω την εντυπωση οτι αν παιρναμε μπογια κουτι απο δαυτο

    κ το παιρνουσαμε με πινελο...θα καναμε καλυτερη κ πιο ξεκουραστη δουλεια...

    πηρες μονο σπρει ή κ κουτι χρωμα για πινελο?
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  8. The Following User Says Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    BILL007 (02-11-11)

  9. #8
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    πηρα μονο ενα σπρευ για δοκιμη.η μπογια απλα με το πινελο νομιζω οτι δεν θα αφησει λειο και καθαρο αποτελεσμα αν κρινω απο την πυκνοτητα του υλικου σε μορφη μπογιας

  10. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Όντως πολύ πρωτοποριακό!!!Περιμένουμε νέα!



  11. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    λοιπον...

    ειναι ενας επαγγελματιας

    ο οποιος τοποθετει αυτοκολλητα της 3Μ στα αυτοκινητα...κ μεμβρανες κ αυτοκολλητα κ ειναι στην Θηβων στο Περιστερι(δεν θυμαμαι ονομα)!

    προ 3μηνων περιπου

    ειχε κλεισει ραντεβου ο αδερφος μου να τοποθετησει μεμβρανες στα τζαμια...

    οταν πηγαμε στο ραντεβου ειναι μια 335 λευκη την οποια την μετετρεπε σε μαυρο ματ με αυτοκολλητα της 3Μ

    ξαφνικα βλεπω τις ζαντες να χουν πανομοιοτυπο χρωμα κ μενω μακακας!

    του λεω , πως εγινε αυτο?

    με αυτοκολλητο?

    μου απανταει ΟΧΙ!


    ...κ ξεκιναει το παραμυθι:


    εχει κανει μια παγκοσμια πατεντα η 3Μ ενα προιον το οποιο πεφτει πανω σε οποιαδηποτε επιφανεια με ΠΙΝΕΛΟ κ αφηνει αυτο το αποτελεσμα!

    σα να χεις βαλει αυτοκολλητο , αλλα πολυ πιο ΑΚΡΙΒΟ!

    επαιρνε την ζαντα κ σε μιση ωρα την εφερνε ΜΑΤ....απιστευτα ομορφη!

    του ζητησα να πα να δω στο απεναντι μαγαζι που ειχε το πως το εκανε

    κ φυσικα μου αρνηθηκε λεγοντας μου οτι ειναι τα μυστικα του επαγγελματος!


    Στο φορουμ μας εχουμε τον Αλεξανδρο που ειναι αντιπροσωπος της 3Μ

    ευθυς αμεσως το επομενο πρωι τον ρωτησα για το συγκεκριμενο προιον...του ειπα που το εμαθα κ ο ανθρωπος με διαβεβαιωσε οτι ΔΕΝ υπαρχει τετοιο προιον της εν λογω εταιριας!


    προφανως ο μαγκας κρατουσε το μυστικο για παρτυ του...καλα εκανε...αλλα γιατι με παραμυθιασε λεγοντας μου οτι το κουτι των 25λιρων κοστιζει 600+ ευρω?


    αυτο , σε ερωτηση μου οτι αφου εχει τοσο ευκολη τοποθετηση κ τοσο ωραιο αποτελεσμα,γιατι παιδευεσαι κ τοποθετεις αυτοκολλητο?

    ετσι λοιπον μου κοστολογησε το εν λογω προιον ως ασυμφορο για βαψιμο ολοκληρου αυτοκινητου...συγκεκριμενα μου το βγαλε περι τα 3000 ευρα!


    τεσπα...νομιζω οτι θα προβω στην αγορα του κουτιου με το πινελο...

    μου ειχε πει οτι το βαζει σε λεκανη κ περνα μια πολυ λεπτη επιφανεια πανω απ οτι θελει να βαψει...φυσικα το υλικο που περρισευει ειναι για πεταμα...αλλα γι αυτον με τοση δουλεια...ή για εμας αν θελουμε να βαψουμε μεγαλες επιφανεις,δεν νομιζω να περρισευσει

    θα κανω την ερευνα μου για το φθηνοτερο μαγαζι κ θα προβω αμεσα στην αγορα του...

    αληθεια...στην ελλαδα το βρηκατε πουθενα?
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

Σελίδα 1 από 36 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP