Σελίδα 17 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 7151617
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 161 έως 169 από 169

Θέμα: Παιδικα καθισματα, καροτσια, εξοπλισμος για τους μικρους μας φιλους

  1. #161
    Εγγραφή
    20-08-13
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    732
    Thanked
    2785
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    περασε ο χρονος του edit
    εδω λεει για την ασφαλειια κ τα υλικα εαν πατησεις στις φωτο επανω


    το εχει κ στα ελληνικα αν μεις απο εδω
    https://www.kiwyworld.com/tecnologia.html
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alex_ : 09-06-14 στις 12:43

  2. The Following User Says Thank You to Alex_ For This Useful Post:

    ntinos (09-06-14)

  3. #162
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω Αλεξ. Δεν γνωριζα αυτη την μαρκα θα την κοιταξω (απο που τα ψωνιζουμε αυτα?)

    Και εγω για 9-18 σκεφτομαι, μεχρι στιγμης βλεπω τα romer & concord. Εχεις αποψη για αυτα, τα ειχες δει καθολου ?

  4. The Following User Says Thank You to ntinos For This Useful Post:

    Alex_ (09-06-14)

  5. #163
    Εγγραφή
    20-08-13
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    732
    Thanked
    2785
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    βασικα οταν ηταν να παρουμε καθισματακι ειχα δει τοσα πολλα που δεν θυμαμαι πλεον καμια μαρκα, αυτο που θυμαμαι ηταν οτι για αρχη σκεφτομουν της BMW αλλα τελικα εκτος το οτι δεν ηταν λειτουργικο καθολου..δεν ειχε ανακληση το καθισμα οπου ηταν βασικο για εμενα ηταν κ πανακριβο οποτε ειχαμε καταληξει σε ενα σουηδικο οπου γυρνουσε το καθισμα δεξια-αριστερα ωστε να το βγαζεις πιο ευκολα, τελικα κανοντας μια τελευταια βολτα απο τα prenatal (στην θεσ/νικη) ειδαμε αυτο που σου εδειξα το οποιο ουτε εγω το ηξερα αλλα μας αρεσε κ σαν χρωμα-ντιζαϊν αλλα το κυριοτερο ξαπλωνε αρκετα απο ολα τα υπολοιπα, ειχε πολυ ασφαλεια με ολα αυτα που εχει-πλευρικη υποστηριξη κ την αναρτηση-προεντατηρα στην απιδικη ζωνη οπου ειναι σημαντικο + οτι ηταν κ σχετικα καλη η τιμη σε σχεση με αυτα που προσφερε 250? 300? δεν θυμαμαι να σου πω ακριβως,
    αυτα που μου λες πιθανον να τα ειχαμε δει αλλα δεν τα θυμαμαι καθολου για να να σου πω τι κ πως γιατι εχει 1,5 χρονο που εχω το καθισμα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alex_ : 09-06-14 στις 13:38

  6. The Following User Says Thank You to Alex_ For This Useful Post:

    ntinos (09-06-14)

  7. #164
    Εγγραφή
    11-03-10
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Thanked
    422
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πρόσφατα έμπαξα αυτό:
    https://www.qualito.gr/product_detai...=A157&extLang=
    Cam Viaggiosicuro Isofix A157
    Μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Είναι άνετο στα ταξίδια (τουλάχιστον έτσι δείχνει ο μικρός) και με καλή ανάκληση.
    Όταν μεγαλώσω θα γίνω Μ5....

  8. #165
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7293
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ξεθαβω αυτο το θεμα γιατι ειμαι σε αναζητηση παιδικου καθισματος και εχω μπερδευτει στο τί να επιλεξω..
    Ο μικρος δειχνει οτι θα γινει ψηλος (ειναι 3,5 μηνων κοντευει 6κιλα και 65cm).
    Αυτο που καταλαβα ειναι οτι το καθισματακι πρεπει να βλεπει προς τα πισω και παντα τοποθετημενο στο πισω καθισμα.
    Προς το παρον εχω ενα δανεικο Chicco αλλα θελω να παρω ενα καινουργιο.
    Να δω κατι απο αυτα τα γκρουπ σε πρωτη φαση και παραπισω το αλλαζω οταν πρεπει..???
    Group 0,0+1 (0 Έως και 18 Κιλά)
    Group 0,0+1,2 (0 Έως και 25 Κιλά)
    Καροτσι relax κτλ εχω ηδη, οποτε το καθισματακι θα ειναι μονιμα στο αμαξι (Toyota Auris 5d του 2011 με isofix). Το αναφερω γιατι δεν ξερω αν πρεπει να επιλεξω με βαση isofix ή οχι.
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  9. #166
    Εγγραφή
    25-04-14
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    102
    Thanked
    173
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγώ είχα πάρει το britax first line 0 ως 18kg. Πολύ στιβαρό κάθισμα. Είναι στο 2ο παιδί (είναι 16kg ο μικρός) και είναι σαν τη μέρα που το πήρα. Δεν έχει φθαρεί καθόλου το ύφασμα. Εγώ είχα πάρει το cowmooflage.

    Έχω δει και άλλες μάρκες σε γνωστούς και φίλους , αλλά αν αγόραζα τώρα, πάλι το ίδιο θα έπαιρνα. Πρόσφατα πήρα το Recaro Young (8_36.kg) για το μεγάλο μου και το britax είναι κλασεις ανώτερο.

    Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. The Following 2 Users Say Thank You to nikosk81 For This Useful Post:

    BILL007 (10-03-18), zaharias (10-03-18)

  11. #167
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7293
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Η αλήθεια ειναι οτι κι εγω δεν διάβασα και τις καλύτερες κριτικές για τα ρεκαρο (ενώ τα ειχα πολυ ψηλά στο μυαλό μου).
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  12. #168
    Εγγραφή
    17-09-18
    Μηνύματα
    10
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τα Britax ειναι κορυφη στο ειδος τους αυτο ειναι δεδομενο,το first class οντως στιβαρο καθισμα εχει ομως ενα πολυ σημαντικο μειονεκτημα..Ειναι αναποδο μονο ως 13 κιλα.Το παιδι πρεπει να ειναι rear facing το λιγοτερο εως 18 κιλα ακομα καλυτερα και παραπανω.Υπαρχουν αξιολογα καθισματα μεχρι 25 κιλα αναποδα. Το joie every stage ειναι value for money γιατι ειναι 0-36 εως 18 κιλα αναποδο,το Britax romer dualfix isize, το Condord reverso plus isize γενικα υπαρχουν πολλα καθισματα με πολυ καλη βαθμολογια στο adac και στο plus test . γενικα οι Σουηδοι ειναι πολυ μπροστα στο οδικη ασφαλεια.Οταν ειχαμε παει στην Σουηδια με την WorldVentures ειχαμε παθει την πλακα μας με το ποσο σοβαρα βλεπουν τους κινδυνους της αυτοκινησης αν δεν τηρεις τα μετρα προστασιας...Οσο για το isofix ,φυσικα και αν το αμαξι διαθετει χωρις σκεψη διαλεγεις καθισμα με isofix

  13. The Following User Says Thank You to nick12 For This Useful Post:

    BILL007 (12-12-18)

  14. #169
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ζάχο εγώ για Bmw καθισματάκι είμαι αλλά δε ξέρω ποιο να πάρω isofix Βεββαια !

Σελίδα 17 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 7151617

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP