Σελίδα 13 από 48 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 130 από 471

Θέμα: ΒΜW e30 3.5lt drift project..

  1. #121
    Εγγραφή
    19-04-10
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    718
    Thanked
    1240
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    με το καλο Νικο να βρεις μοτερ! πολυ καλα κανεις και το αλλαζεις

  2. The Following User Says Thank You to Bassakos For This Useful Post:

    nik200 (21-02-12)

  3. #122
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι στην συγκεκριμενη τουρμπατη λυση,με τα ιδια χρηματα θα'χεις ενα μοτερ με 0χλμ,φτιαγμενο οπως το θες εσυ και με την ιδια δυναμη και ροπη περισσοτερη.Με σωστη συντηρηση δεν θα ξανασχοληθεις για τα επομενα 3-4 χρονια με θεματα μηχανικα....Στη λυση του Μ3 ομως θα δωσεις τα ιδια χρηματα για ενα μοτερ στην παλετα,18+ ετων,με αγνωστη χρηση-συντηρηση και με ακριβα προβληματα...Στο ιδιο διλημμα ειχα μπει κι εγω πριν μερικους μηνες αν θυμασαι και τοτε....
    αμαξι turbo που μπαινει πιστα για drift που θα δουλευει κοκκινα ολη μερα..δεν θα ξανα-ασχοληθεις..τι λες βρε mike?μακαρι να σου βγει εσενα ετσι σου ευχομαι απο καρδιας..(και αμα δεν σου βγει τα φιλαρακια εκει θα ειναι να βοηθησουν!)

    το μ3 θα ανοιχτει οπωςδηποτε..και ας δωσω ενα καρο λεφτα..θα χω το κεφαλι μου ησυχο ετσι..λεφτα υπαρχουν....

  4. #123
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμαξι turbo που μπαινει πιστα για drift που θα δουλευει κοκκινα ολη μερα..δεν θα ξανα-ασχοληθεις..τι λες βρε mike?μακαρι να σου βγει εσενα ετσι σου ευχομαι απο καρδιας..(και αμα δεν σου βγει τα φιλαρακια εκει θα ειναι να βοηθησουν!)

    το μ3 θα ανοιχτει οπωςδηποτε..και ας δωσω ενα καρο λεφτα..θα χω το κεφαλι μου ησυχο ετσι..λεφτα υπαρχουν....
    Τι λες μωρέ και εσυ? Λες και δεν έχεις Μ και δεν ξέρεις. Τα Μ ανταλλακτικά εκτός απο ακριβά είναι και σπάνια να πεις οτι θα βρεις εύκολα μεταχειρισμένο. Μια αντλία νερού να αλλάξεις δεν το γλυτώνεις το 300. Ένα Μ42 να σπάσεις σε κομμάτια με 600Ε την άλλη μέρα παίζεις. Να ανοίξεις και να το κάνεις τι? Αν το ανοίξεις να αλλάξεις πράγματα απο μέσα μιλάμε για ένα σέρβις εύκολα 1500Ε+ αγορά μοτερ. Και όπως έλεγες εσυ...ΑΝ πάθει κάτι? Εγγύηση δύσκολα θα πάρεις και δύσκολα θα την τηρήσουν σε αμάξι που μπαίνει πίστα.

    Φυσικά το Μ θα μαμάει στο 30αρι, αλλά θα ξεφύγεις πολύ σε κόστος ότι και να λέμε. Ασε που αν το θέλεις και για καθημερινή χρήση το Μ θα καίει και θα έχει έξοδα συντήρησης ενος Μ... Δεν λέω να βάλεις Μ42 ντε και καλά, αλλά ξανασκέψου το

  5. #124
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kloukakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι λες μωρέ και εσυ? Λες και δεν έχεις Μ και δεν ξέρεις. Τα Μ ανταλλακτικά εκτός απο ακριβά είναι και σπάνια να πεις οτι θα βρεις εύκολα μεταχειρισμένο. Μια αντλία νερού να αλλάξεις δεν το γλυτώνεις το 300. Ένα Μ42 να σπάσεις σε κομμάτια με 600Ε την άλλη μέρα παίζεις. Να ανοίξεις και να το κάνεις τι? Αν το ανοίξεις να αλλάξεις πράγματα απο μέσα μιλάμε για ένα σέρβις εύκολα 1500Ε+ αγορά μοτερ. Και όπως έλεγες εσυ...ΑΝ πάθει κάτι? Εγγύηση δύσκολα θα πάρεις και δύσκολα θα την τηρήσουν σε αμάξι που μπαίνει πίστα.

    Φυσικά το Μ θα μαμάει στο 30αρι, αλλά θα ξεφύγεις πολύ σε κόστος ότι και να λέμε. Ασε που αν το θέλεις και για καθημερινή χρήση το Μ θα καίει και θα έχει έξοδα συντήρησης ενος Μ... Δεν λέω να βάλεις Μ42 ντε και καλά, αλλά ξανασκέψου το
    ακομα και με ανοιγμα του μοτερ και αγορα..και παλι ειμαι σε πολυ λιγοτερα χρηματα απο οσα ειναι να κανω τουρμπο ενα 6κυλινδρο πχ..και εχω ενα μαμα μοτερ χωρις να εχει βαλει χερι μεσα κανεις..και εννοω απο πειραγμα..

    ειμαι κατα των τουρμπο καθως δεν εχω τον χρονο να ασχολουμαι ολη την μερα..ποιο κολλαρο τρυπησε, η τουρμπινα αν καιει λαδι, αν ζεσταθηκε το μοτερ, αν τρυπησε η πολλαπλη και πολλα πολλα αλλα..προτιμω να ευχαριστιεμαι το αυτοκινητο στην πιστα παρα να ασχολουμαι με τα μικροπροβληματακια που θα βγαζει...καθως δεν ειμαι μηχανικος να τα ξερω ολα..προτιμω το αμαξι να αποδιδει λιγο λιγοτερο και να το εχω συνεχεια παρα να ταλαιπωρουμαι...

  6. The Following 6 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    Bassakos (21-02-12), dark knight (15-06-12), Dr. Yamastura (24-02-12), nikos1400 (22-02-12), stefm5 (24-02-12), TSAF (21-02-12)

  7. #125
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ναι ρε οκ καλά τα λες, αλλά αν γίνει καλή δουλίτσα ούτε τουρμπάτος θα έχεις θέματα. έλεγα για την έτοιμη λύση που σου πρότεινε ο Μικε. Καλά χρήματα λιγότερο βάρος στη μούρη και όλα έτοιμα.... δες το και αυτό.

  8. #126
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    6 cyl S50 B30 is the king Nik.
    WRC is for boys
    GROUP B was for men

  9. #127
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οτι και εαν αποφασισεις να βαλεις, το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βαλεις ενα dry sump.
    WRC is for boys
    GROUP B was for men

  10. The Following User Says Thank You to TSAF For This Useful Post:

    Bassakos (21-02-12)

  11. #128
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    νικ δες κ για s38 (πιο δυνατό κ πιστευω θα ναι λιγότερο μαμημενο από τ s50, ποιος πάει m5 στ πίστα εκτός από τον doc :-)) + θα μπεί πανευκολα σε σένα (που φορας ήδη το m30) αλλά το κακο είναι ότι είναι πιο ακριβό
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  12. #129
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
    νικ δες κ για s38 (πιο δυνατό κ πιστευω θα ναι λιγότερο μαμημενο από τ s50, ποιος πάει m5 στ πίστα εκτός από τον doc :-)) + θα μπεί πανευκολα σε σένα (που φορας ήδη το m30) αλλά το κακο είναι ότι είναι πιο ακριβό
    ειναι και αυτο υπο σκεψη..καθως μου κανουν λιγο τον δυσκολο στον s50..
    s38 καλο ομως εχει φτιαξει φιλος....και το αμαξι σκοτωνει..

  13. #130
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Talking M50 2.8L Gt42 turbo

    ΧΙΟΣ-CHIOS


  14. The Following 6 Users Say Thank You to zaharias For This Useful Post:

    Bassakos (23-02-12), nik200 (23-02-12), Panos 316T (23-02-12), panose30 (06-03-12), Stunt Mike (23-02-12), ziaba (23-02-12)

Σελίδα 13 από 48 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP