Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 36 από 36

Θέμα: Διπλωμα Οδηγησης με την πρωτη!!!

  1. #31
    Εγγραφή
    03-05-10
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    62
    Thanked
    32
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και εγω παιδες με την πρωτη περασα και τα σηματα και την οδηγηση σε ολα τα οχηματα απο μοτο μεχρι νταλικα. Πριν κανενα εξαμηνο εδωσα παλι εξετασεις (γραπτα,προφορικα,ολα τα σηματα ''1400 σε 3 ωρες μεχρι τεσσερα λαθη" και ολα τα οχηματα) και περασα παλι με την πρωτη και αυτη τη στιγμη ειμαι Δασκαλος Οδηγησης.

  2. #32
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το καλοκαίρι του 1998 (8 ετών!) με έβαλε ο παππούς μου να οδηγήσω στο χωράφι (είχα βέβαια γνώση απο τρακτέρ που οδηγώ από τα 6)!
    Θυμάμαι δεν το είχα πεί στον πατέρα μου για να του το αποδείξω κάποια στιγμή στην πράξη!
    Όλο το καλοκαίρι τη βγάλαμε έτσι με τον παππού μου τα μάθαινε όλα αλλά και εγώ από την αρχή έδειχνα να τα πηγαίνω καλά άν και μόλις 8 ετών!
    Από εκείνη την ημέρα μέχρι τα 18 μου μετρούσα ένα-ένα τα χρόνια (χρειαζόμουν ακόμη 10) για να βγάλω δίπλωμα!
    Όταν ήμουν 12 άρχισα να οδηγώ (πάντα με τον πατέρα ή με τον παππού μου συνοδηγό από χωριό σε χωριό)!
    Στα 15 άρχισα πλέον να το παίρνω μόνος μέσα στο χωριό!Στα 17 έφαγα την πρώτη μου κλήση για παράνομη στάθμευση...
    Και επιτέλους το καλοκαίρι του 2008 γίνομαι 18...
    Πάω να δώσω σήματα κόβομαι με 3 λάθη...
    Δίνω ξανά την επόμενη βδομάδα και περνάω...
    Έκλεισαν όμως οι σχολές και έδωσα οδήγηση τέλη Αυγούστου όπου πέρασα με την πρώτη με συνοπτικές διαδικασίες!
    Δεν με ένοιαζε και πολύ γιατί έτσι και αλλιώς κυκλοφόρουσα με το αυτοκίνητο,απλά δε μπορούσα να κάνω μακρινά ταξίδια!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis_compact : 28-10-11 στις 17:26

  3. The Following User Says Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    aristent (28-10-11)

  4. #33
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    εμενα μεχουν κοψει 4 φορες και δεν ξαναασχοληθηκα.... και ο Σπυρος δεν εχει δωσει καν...

    υ.γ το πηρα με την 1η πορεια χωρις λαδι, ειχα μονο ενα χαρτακι μαζι μου απ την κυρια ταδε και το τηλ της απο κατω αλλα δεν το χρησιμοποιησα καθως εκανα μονο ενα λαθος, στην οπισθοπορεια δεν γυρισα πισω αλλα κοιταζα απ τον μεσαιο καθρευτη, τα σηματα τα περασα με την 2η καθως ο πατερας μου π δεν ειναι καθολου γκαντεμης μου ειπε προσεχε γιατι στα 2 λαθη κοβεσαι και δεν ειναι τοσο δυσκολο να κανεις 2 λαθη, εεε μετα απο μια βδομαδα χωρις να το ξερει πηγα ενα πρωι χωρις να εχω διαβασει και τα περασα χωρις κανενα λαθος!!!
    το μονο που μου εχει μεινει απ την σχολη ηταν ενα πλυντηριας τοτε που ηταν 25 χρονων και εδινε για 6η φορα ο οποιος ειχε μ3 46αρι και ερχοταν για να κανει τεστακια με σηματα!!!

  5. The Following User Says Thank You to spar@ For This Useful Post:

    aristent (28-10-11)

  6. #34
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Με την πρωτη δεν υπηρχαν περιθωρια λαθους τον επομενο μηνα παρουσιαζομουν στο στρατο.
    Καθολου θεωρια και δεκα μαθηματα που ηταν τα υποχρεωτικα.
    Οτι ξερεις καλο ειναι,ειπε ο δασκαλος τωρα ομως θα μαθεις τι ακριβως θελουν να δουν αυτοι...
    Εξεταση ημερα παρασκευη με ψιλοβροχο,
    Πορεια, επι τοπου αναστροφη, γωνια,παρκαρισμα σε κατηφορα,παρκαρισμα σε ανηφορα,συνολο εξετασης καμια ωρα ή τουλαχιστον τοσο μου φανηκε τοτε εμενα!
    Προς το τελος μου λενε αγορι μου γιατι μιλας μονος σου?
    εκτος και αν σε βοηθαει χαχαχχα
    Ιδρωσα στεγνωσα και ξαναιδρωσα απο το αγχος μου, αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα,μονο μια φορα στο σταματα ξεκινα ηταν και ανηφορα μου εσβυσε.
    Εχουν περασει πολλα χρονια απο τοτε!
    Η κατοχη αδειας οδηγησης δεν σε κανει οδηγο! οδηγος γινεσαι καθε μερα.
    Αρη καλα χιλιομετρα στον λεβεντη και ειμαι σιγουρος οτι θα του μεταδωσεις την σωστη αποψη περι οδηγησης.
    Γιατι εχει πολλα να μαθει οπως ακομα και εμεις μαθαινουμε...

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    aristent (29-10-11), katsaraios (29-10-11), Kostas_1 (29-10-11)

  8. #35
    Εγγραφή
    15-05-11
    Περιοχή
    Garden State
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.614
    Thanked
    11506
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γαμω το iPhone Αι σιχτιρ
    σου κανει διορθωσεις...... !!!!
    Become the person you would want to have as a friend yourself!!!!!

  9. #36
    Εγγραφή
    24-11-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    379
    Thanked
    276
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και εγω με την πρωτη φορα το πηρα το μαγικο χαρτακι...χωρις κανενα λαθος
    Οδηγουσα απο τα δεκα μου παντα με τον πατερα μου.
    Η πλακα ειναι οτι δωσαμε εξετασεις 3 φιλοι οι 2 το πηραμε κανονικα ο ενας 18 λαθη!!!
    Τι εγινε ρε νικο? <ελα μωρε δεν διαβασα τα παρατησα κτλ>...Περασε ο χρονος πηγα φανταρος ο νικος ακομα...το διπλωμα..Περνα ο χρονος απολυθηκα το ρημαδι το διπλωμα
    ακομα..Τελικα πληρωσε το πηρε και η παναγια μαζι μας......

  10. The Following User Says Thank You to GEO316 For This Useful Post:

    aristent (29-10-11)

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP