Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 36

Θέμα: Διπλωμα Οδηγησης με την πρωτη!!!

  1. #11
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Με τη πρώτη στο Αμέρικα 16 ετών (γραπτά & οδήγηση). Είχαμε και 'driver's ed' στο high school 1 x βδομάδα. Τι σχολές οδηγών και π@παριές ???? ΛοΟοΟοΟΛ!!!!!

    Στην Ελλάδα γυρνώντας, είχα πέσει στη περίπτωση που μόλις είχε αλλάξει ο νόμος για εκείνους που είχαν ξένα διπλώματα, με αποτέλεσμα να δώσω (μόνο) οδήγηση και να περάσω με τη μία κι εκεί.

    Στη συνέχεια ξανα-έδωσα (οδήγηση) για δίπλωμα μεγάλης μηχανής, όπου για άλλη μία φορά πέρασα κατευθείαν.


    Καλά χλμ Άρη να έχει ο υιός και με μπόλικες αναμνήσεις.

  2. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    aristent (27-10-11)

  3. #12
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι στο αμεσο προγραμμα!!!

  4. #13
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και γω με την 1η το πηρα αν και πιστευω ημουν λιγο κωλοφαρδος γιατι ημουν ο τελευταιος και οι εξεταστες βαριοντουσαν απιστευτα..η εξεταση διαρκει 15 λεπτα,εγω κανα 7

    πριν κανω μαθηματα στη σχολη ηξερα τα απολυτως βασικα.Η σχολη σου δινει το εναυσμα αλλα σιγουρα δεν σε μαθαινει πως ειναι η πραγματικη οδηγηση

  5. #14
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Skyline_IS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γω με την 1η το πηρα αν και πιστευω ημουν λιγο κωλοφαρδος γιατι ημουν ο τελευταιος και οι εξεταστες βαριοντουσαν απιστευτα..η εξεταση διαρκει 15 λεπτα,εγω κανα 7

    πριν κανω μαθηματα στη σχολη ηξερα τα απολυτως βασικα.Η σχολη σου δινει το εναυσμα αλλα σιγουρα δεν σε μαθαινει πως ειναι η πραγματικη οδηγηση
    7 λεπτα????...5 περισσοτερα απο το να κλεισεις την πορτα,να βαλεις ζωνη,να πεις καλησπερα και να ρυθμισεις τους καθρεπτες!!!


    ...οντως στην πραγματικοτητα δεν ειναι οπως εισαι με το δασκαλο και το εκπαιδευτικο οχημα......σκετη ζουγκλα ειναι αλλα και ταχυτητα ειναι αρκετα μεγαλυτερη......αλλιως τρως κορναρισματα/μπινελικια....

  6. #15
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Την 1η μου ειπανε οκ παμε στο καφενειο (ειμασταν τελευταιοι) και δεν σταματησα εντελως σε ενα ΣΤΟΠ απο την χαρα μου αλλα απλα εκοψα και τσεκαρα, οποτε με ρωταει η μανδαμ...
    -Κυριε στο στοπ γιατι δεν σταματησατε??Ελατε παλι ...
    -Μα δεν ειπατε τελος ολα οκ??
    ......
    Την 2η σαν κουλος με 20 μεχρι το τελος οποτε περασα...
    ο συχγωρεμενος ο πατερας μου με κοροιδευε για το ψιλοκαζο

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  7. The Following 2 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    aristent (27-10-11), Nick bmwlover (27-10-11)

  8. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Διπλωμα, καλοκαιρι 2007!
    Εμαθα να οδηγω απο το γυμνασιο, σε αλανες στο χωριο με το αμαξι ή το τρακτερ αλλα απο σηματα ηξερα οσα βλεπω συνηθως εξω. Οταν ειδα τα σηματα στο βιβλιο ειδα κατι ακυρα που παιζει να μη τα εχω συναντησει ποτε στο δρομο απο τοτε ( 140.000+ χλμ).

    Κανω τα 20 μαθηματα πορειας, στα τεστ με λιγο ζορι και τυχη περναω και τα "ακυρα" σηματα. Στις εξετασεις τη 1η φορα κανω 2 λαθη, και τα 2 με αυτα τα σηματα Ξαναδινω ενω εχω λιωσει το βιβλιο και τα ακυρα τα παιζω στα δαχτυλα

    Δινω, κανω 1 λαθος και περναω. Την αλλη βδομαδα πορεια. Ηταν καπου Ιουνιο/Ιουλιο οι εξετασεις, Αυγουστο θα πηγαινα διακοπες και ειχα στο νου μου πως θα παω διακοπες και θα οδηγω οτι βρισκω. Θα κλειναν και οι εξετασεις λογω διακοπων... και αν κοπω? Θα κανω καλοκαιρι χωρις να μπορω να οδηγησω νομιμα? Αποκλειεται. (φυσικα δεν ειχα συζητησει με τους δικους μου για το αν θα μου δωσουν αμαξι στις διακοπες).

    Με τους δικους μου δεν εχω πει τιποτα, ουτε με τη σχολη ουτε με το δασκαλο για λαδωμα. Τη μερα των εξετασεων φορτωνω τη τσεπη και λεω ποσα να'ναι.. δωστα να περασεις, να το παρεις και να λιωσεις στις βολτες (καλα κοιμησου..).

    Μεχρι να παμε στο καφενειο αρχιζει ο δασκαλος "Φανη οι καιροι ειναι δυσκολοι.. αρκετοι κοβονται.. ο Ερμης ειναι αναδρομος.. σκεφτεσαι να λαδωσεις?" Προχωρα δασκαλε, θελω να παω διακοπες με διπλωμα "Ναι αλλα το συζητησες με τους γονεις σου? συμφωνουν ή θα μπλεξουμε? αν διαφωνουν ξεχνα το". Ναι δασκαλε τι? Ψεμματα λεω? (φυσικα!)

    Παμε στο καφενειο, ολοι της σχολης μου και ολοι της αλλης σχολης πανε ενας ενας στο αμαξι του δασκαλου απεναντι.. ερχεται ο προηγουμενος και λεει ο ταδε να παει στο δασκαλο κατι τον θελει.. υποθετω πως ολοι λαδωναν? Μαλλον ναι γιατι ερχοντουσαν κατι αναπηρες εγκεφαλικα και μετα απο τη βολτα ελεγαν "το πηρααααα το πηρααααα" και αναθεμα αν ξεραν που μπαινει το κλειδι.

    Ηρθε η σειρα μου, μπαινω μεσα, δεν ειδαν καν ποιος μπηκε. (υποθετω πως ο δασκαλος ηδη τα ειχε μοιρασει). Δυο κυριες πισω, και ο δασκαλος διπλα. Λεγαν για τα παιδια τους που θα πανε διακοπες.. μπλα μπλα μπλα.. παραηταν χαλαρες και δεν εδιναν σημασια για το τι κανω.

    Βρηκαμε και τον τρελο της περιοχης τοτε που πεταχτηκε μπροστα μας με 2 κουτια γαλα και μας επιασε κουβεντα. Κανω τη βολτα, παρκαρα, ξεπαρκαρα, μου λενε συγχαρητηρια και πριν βγω με ρωτανε τι υγρα εχει το αυτοκινητο. Τα'πα και εφυγα.

    ...Τελικα διακοπες πηγα πεζος γιατι οι δικοι μου δεν μου ειχαν ακομη εμπιστοσυνη, και επειδη δεν μου δωσαν τα αμαξια τους δεν επαιρνα κι εγω φιλων.. σκατα τσαμπα η χαρα

  9. The Following 2 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    aristent (27-10-11), m-power_01 (28-10-11)

  10. #17
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φανουρη.....εισαι κοντα στο βραβειο!!!

  11. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φανουρη.....εισαι κοντα στο βραβειο!!!

    Αστα Αρη.. ειχα στο μυαλο μου βολτες με φιλους και γκομενακια στις παραλιες, και κατεληξα για ακομα μια φορα να φορτωνομαι σε αλλον που οδηγει νομιμα Οι δικοι μου λεγαν αποκλειεται να πας διακοπες με αμαξι και να εισαι μονος σου μεσα.. μπλα μπλα μπλα.. τελικα μετα τις διακοπες και μετα απο λιγες αναγνωριστικες με τον πατερα μου, με αφησαν να κυκλοφορω οπου θελω

    Τα χρηματα για το λαδι τα ειχα δει επενδυση ζωης Θα δωσω 200¤ να εχω διπλωμα μεχρι τα 65φευγα.. πςςςς!
    Αν δεν βιαζομουν για τις διακοπες ισως να μη τα εδινα, αλλα και να με κοβαν για 2cm εξω απο το πεζοδρομιο παλι τα ιδια θα εδινα.. καλο μπαξιμο

  12. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    aristent (28-10-11)

  13. #19
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Βολος
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    855
    Thanked
    550
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Χι, χι, χι. Με την τριτη φορα

    Πρωτη φορα κοπηκα στο αριστερο παρκαρισμα, δευτερη στο δεξι

    Το ωραιο ειναι οτι με εβαζε να δινω πρωτος, γιατι ηταν σιγουρος οτι θα περνουσα, οποτε να επαιρναν κουραγιο οι επομενοι
    Την τριτη φορα, εβρεχε. Ο δασκαλος ηταν κουμπωμενος, αλλα κι εγω πεισμωμενος Αφου ολα πηγαν ΟΚ, πηγα σπιτι με τα ποδια τραγουδωντας "singing in the rain".
    Καταφερα και πηρα και την πρωτη μου κληση, χωρις καν να εχω το διπλωμα στα χερια μου, 10 μερες μετα, για παρανομη σταθμευση! Ο πατερας μου, για παραδειγματισμο, μου την εδωσε να την πληρωσω απο το χαρτζιλικι μου.
    "You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". - Marco Simoncelli R.I.P.

  14. The Following 3 Users Say Thank You to nfot For This Useful Post:

    aristent (28-10-11), Eleni (28-10-11), fanisk (28-10-11)

  15. #20
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ok.Νικο,παιρνεις επαξια το βραβειο της "κουλομαριας" μεσα απο τα χερια του Φανη(δεν στεναχωρηθηκε και πολυ!!!χεχεχε.... γι'αυτο σου ριξε και ενα thank's....)αφου μεχρι στιγμης,μετα το λαδωμα του Φανη για αποκτηση διπλωματος,ερχεσαι πρωτος,αφου με 3φορα το πηρες!!!

    ΥΣ.....λες γι'αυτο ο Φανης δεν "ισιαζει"πουθενα το οχημα και ολο του "ξεφευγει"???

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP