Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια να ρωτησω και γω τους ειδικους με την σειρα μου ,μιας και εχω ενα πολυ μεγαλο κολλημα με τα τζαμια!!!θελω να ειναι πεντακαθαρα να μην εχουν πουθενα θαμπαδες δαχτυλιες κλπ!!!εχω δοκιμασει παρα πολλους τροπους,με χαρτι κουζινας με εφημεριδα με πανια για τα τζαμια''δηθεν'' και τορα πεδω και αρκετο καιρο χρησημοποιω πανι μικροινων αλλα και παλι δεν ειμαι 100% οικανοποιημενος!!!!! υπαρχει κανενα κολπακι η καποιο πανι καποιο υγρο κατι τελος παντων ωστε να καθαριζουν σωστα????
Αν κατάλαβα καλά, χρησιμοποιείς ένα microfibre. Αυτό είναι και το λάθος. Ακολούθησε την κλασική μέθοδο με τα δύο mf και τα τζάμια σου θα είναι πεντακάθαρα. Πάρε ένα ειδικό υγρό για τζάμια, όπως το fast glass της autoglym, ή το αντίστοιχο της sonax, που είναι πολύ καλά και μόλις τα ψεκάσεις, καθάρισε το τζάμι με το πρώτο mf. Μόλις έχει καθαρίσει το τζάμι από τιςβρωμιές και έχει μείνει λίγη υγρασία ακόμη πάνω (από το σπρέυ που ψέκασες), πάρε ένα στεγνό δεύτερο mf και σκούπισε τα υπολείμματα με γρήγορες κυκλικές κινήσεις. Το κόλπο είναι, το δεύτερο mf να είναι πάντα στεγνό, ώστε να μην αφήνει θαμπάδες πίσω του. Δοκίμασέ το και πες μας εντυπώσεις.