το τελευταιο κερι που χρησημοποιησα ειναι το 20 και γενικα οτι κερι χρησημοποιησα ειναι απο την επαγγελματικη σειρα της meguiars (εναι αυτο που ανεφερα πιο πανω που νομιζα οτι ειναι το 40-44)και μπορω να πω οτι εμεινα αρκετα ευχαριστημενος! τωρα μπορει να μπερδευω και λιγο το ολο θεμα με την εννοια οτι η εταιρεια το αναφερει σαν Pro Polymer Sealant και οχι σαν wax!! ολες οι εφαρμογες που εχω κανει δλδ και το 26 και το 20 και το gold class(αυτο δεν ειναι επαγγελματικη σειρα) και το 3Μ τα περασα με το χερι!!σαν βαθμολογια τα βαζω

1 το 20
2 το 26
3 το 3Μ
4 το gold class(αυτο να πω την αληθεια δεν καταλαβα διαφορα)

ολα ειναι σε μορφη αλοιφης και οχι παστας ολα πολυ ευκολα στη χρηση τους και στο σκουπισμα!! το 20 μαλιστα γραφει οτι θελει 12 ωρες ωστε να πολυμεριστει και να προσφερει την πληρη προστασια του!!!βεβαια εγω με την γκαντεμια που με δερνει δεν προλαβα να το χαρω ουτε 1 ωρα μιας και με το που το εβγαλα απ το γκαραζ ανοιξαν οι ουρανοι και εριξε καρεκλες τραπεζια καναπεδες συνθετα κρεβατια και οτι αλλο επιπλο υπαρχει!!!οποτε δεν καταλαβα ουτε την αντοχη του στον χρονο αλλα μπορο να πω οτι τουλαχιστο 1 μηνα προσεφερε αρκετη προστασια απο βρωμιες μυγακια κλπ!!υπαρχει περιπτωση αν το περασω με αλοιφαδορο να εχω καλυτερα αποτελεσματα και ισως μεγαλυτερη διαρκεια?(παντα θεωρητικα μιας και οπως ειπα δεν προλαβα καν να μεινει ι ωρα πανω στο στεγνο αυτοκινητο )