Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 19 από 19

Θέμα: Ευθυγραμμιση σε 328 Ε36

  1. #11
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dr. Yamastura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον συγκεκριμένο είιχα πάει μετα την ολοκλήρωση του νριφτ-προτζεκτ μου,μετα απο υπόδειξη του μηχανικού μου,που δουλευε παλιά εκεί.
    Άψογη εξυπηρέτηση,τέλεια δουλειά(φαίνεται άλλωστε απο τα βίντεο) και πολυ φθηνά μεταχειρισμένα λάστιχα.
    Ο Μάνος(κάνει τις ευθυγραμμίσεις) μάλιστα έτρεχε με εβο παλιά στα μέγαρα και γνωρίζει τι θέλει το κάθε αυτοκίνητο για χρόνους,ντριφτ,δρόμο.
    Πρέπει να ενισχύουμε τέτοιους επαγγελματίες
    Μετα ο Dr εστειλε εμενα!
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  2. #12
    Εγγραφή
    16-04-10
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    201
    Thanked
    172
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Χιλια ευχαριστω σε Dr. και Mike που με τη σειρα τους πηγαν και μενα και μου εκαναν το αμαξι... BMW στο στησιμο αφου τοσο καιρο ειχα ενα νεκρο τιμονι και το αμαξι ηταν βαρκα γιαλο πραγματικα.Φανταστειτε οτι αφου ο Mike το οδηγησε και αναγκαζοταν να επαναφερει αυτος τιμονι τι θα γινοταν με μενα που εχω πολυ μικροτερη εμπειρια σε θεματα drift.Το αμαξι το στησαμε με το Μανο με γνωμονα οτι ειναι βολταδικο αλλα καμια φορα θα μπαινει και πιστα για κανα drift.Οταν ο αλλος σου μιλαει ηδη με τι μοιρες πρεπει να εχει το αμαξι ΠΡΙΝ καν μπει στο μηχανημα καταλαβαινεις αν παιρνει σοβαρα τη δουλεια του η οχι.Ευτυχως ο Μανος την παιρνει πολυ σοβαρα.Μακρυγορω αλλα ειμαι για 585 λογους ευχαριστημενος απο το σημερινο αποτελεσμα.τα νουμερα τα εχω αλλα τα θυμαται και ο Mike(αν δε τα ξεχασε με τις σβουρες που εκανε μετα...χαχαχα).
    M52B28 POWER

  3. #13
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MIKEN636 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλα ειμαι για 585 λογους .
    Αυτο το νουμερο ειναι προς αποφυγην!!
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  4. #14
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ρυθμιση του υψους θα καθορισει σε μεγαλο βαθμο τη συμπεριφορα του αυτοκινητου καθως και η σκληροτητα των ελατηριων σου....Μετα ειναι το τι θες να κανει τ'αμαξι σου.Το δικο μου π.χ. ειναι στημενο πολυ υπερστροφικα που το καθιστα δυσκολο για καποιον που δεν ειναι εξοικειωμενος μ'αυτο.
    Σε γενικες γραμμες?Δοκιμασε
    μπροστινο αξονα: καμπερ 1.5 εως 1.8,ελαχιστη αποκλιση και καστερ 3.70+
    πισω αξονα: καμπερ 1.3 εως 2.0 και μηδενικη συγκλιση-αποκλιση(εργοστασιακα τα Ε36-Ε46 ειναι ''κλειστα'' σε συγκλιση για να επαναφερουν αμεσα το πισω μερος οταν ξεκολλαει).Στο χαμηλωμα πρεπει το σασι μπροστα-πισω να'χει μεγιστη διαφορα 2 ποντους(μετρας λιγο πιο μπροστα απ'τα σημεια που πιανει ο γρυλλος)...Αναμενω τη γνωμη σου...Επισης να σου εκτυπωσουν τ'αποτελεσματα του set up σου γιατι απ'οτι φαινεται ειναι πολλοι οι ''επαγγελματιες'' που σου λενε το'κανα αλλα εχουν κανει του κεφαλιου τους...το'χω παθει
    Ευχαριστω για την βοηθεια mike.Ελπιζω να προλαβω αυτη τη βδομαδα για την ευθυγραμμιση και το σκ να δοκιμαστει

  5. #15

    Προεπιλογή

    Γράψτε δημόσια τα στοιχεία του καταστήματος, να μπορεί να απευθυνθεί οποιοσδήποτε ψάχνει κάτι αντίστοιχο!

  6. #16
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιωργος Μπριλης και Μανος,τηλεφωνο:210 2131122 Λεωφ.Ηρακλειου(81 αν θυμαμαι καλα) στ'αριστερο σου χερι οπως κατεβαινεις για Πατησια.Πειτε οτι σας εστειλε η ντριφτοπαρεα με τα Ε36 εχουν βαρεθει να μας βλεπουν εκει για λαστιχα!
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  7. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    Panos 316T (18-10-11)

  8. #17
    Εγγραφή
    24-09-10
    Περιοχή
    Φιλοθέη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.502
    Thanked
    2548
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ΜΠΡΙΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
    Ελαστικά και Ζάντες
    Λεωφόρος Ηρακλείου 80 Αθήνα, Τ.Κ. 11142
    Δήμος Αθηναίων, Νομός Αττικής
    Τηλ.: 2102131122

    Πείτε του εκ μέρους του Χρήστου με το Μ3 το ντριφτάδικο που αγοράζει λάστιχα.Άντε και εκ μέρους του Μιχάλη...χαχαχαχχα.Αν και δεν αλλάζει λάστιχα κάθε φορα!!!χαχαχαχχα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dr. Yamastura : 17-10-11 στις 22:49
    UP YOURS!

  9. The Following User Says Thank You to Dr. Yamastura For This Useful Post:

    Panos 316T (18-10-11)

  10. #18
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dr. Yamastura Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜΠΡΙΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
    Ελαστικά και Ζάντες
    Λεωφόρος Ηρακλείου 80 Αθήνα, Τ.Κ. 11142
    Δήμος Αθηναίων, Νομός Αττικής
    Τηλ.: 2102131122

    Πείτε του εκ μέρους του Χρήστου με το Μ3 το ντριφτάδικο που αγοράζει λάστιχα.Άντε και εκ μέρους του Μιχάλη...χαχαχαχχα.Αν και δεν αλλάζει λάστιχα κάθε φορα!!!χαχαχαχχα
    Τωρα θα λιωνω πιο πολυ λαστιχο!!!!βροοοοοοουμ φσσσ.......Πολυ σπινιαρισμα λεμε!!
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  11. #19
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7249
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    θα συμφωνησω και εγω με το γιατρο και με το mike..οτι πραγματι εχουν κανει πολυ καλη δουλεια στα αμαξια τους, αναρτησιακα μιλωντας, τα παιδια εκει στο ηρακλειο..και μπραβο για τον επαγγελματισμο τους..παλι καλα που υπαρχουν και μερικοι τετοιοι στην χωρα μας..

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP