Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 18 από 18

Θέμα: Θορυβος στο τιμονι...

  1. #11
    Εγγραφή
    13-10-11
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    51
    Thanked
    26
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστω..μεσα στην εβδομαδα θα γνωριζω ακριβως τι ειναι.Μεχρι τοτε στο περιμενε ειμαι...Θα γραψω τι ηταν.

  2. #12
    Εγγραφή
    11-10-11
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    2
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    φιλε μαλλον αδικα ανησυχεις ,τωρα με το κρυο << παγωνει το γρασσο στο δαχτυλιδι του τιμονιου και στριγγλιζει

  3. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Η αλήθεια είναι οτι τα Ε60 είχαν ένα θεματάκι με τις κρεμαριέρες.Πολλοί τις έχουν αλλάξει.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Konstantinos E60 For This Useful Post:

    Phase2 (20-10-11)

  5. #14
    Εγγραφή
    13-10-11
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    51
    Thanked
    26
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ημουν την Τριτη σε μια αντιπροσωπεια της BMW εδω και ειδανε το αυτοκινητο.Δεν ειναι οι κρεμαγιερες ειπαν, απλως ηθελε ενα ειδικο λαδι στο δοχειο λαδιου του τιμονιου.Δεν το ειχαν τοτε και εκλεισα ενα ραντεβου για την Πεμπτη (χθες).Μου το εβαλαν και μου ειπαν να περιμενω λιγες ημερες μεχρι να κυκλοφορησει.Ηδη σημερα ακουγεται πολυ λιγοτερο.Ελπιζω να εξαφανιστει...

  6. The Following User Says Thank You to Phase2 For This Useful Post:

    Panos 316T (21-10-11)

  7. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Τι λαδι ειναι αυτο? Υγρα υδραυλικου τιμονιου?

  8. #16
    Εγγραφή
    13-10-11
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    51
    Thanked
    26
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Δεν τους ρωτησα καν.Με εναν φιλο που το συζητησα μου ειπε οτι μου βαλα Pentosin11s.Ιδεα δεν εχω εγω απο μηχανικα.Οταν περασω παλι απο εκει την επομενη φορα , θα τους ρωτησω...

  9. #17
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Phase2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τους ρωτησα καν.Με εναν φιλο που το συζητησα μου ειπε οτι μου βαλα Pentosin11s.Ιδεα δεν εχω εγω απο μηχανικα.Οταν περασω παλι απο εκει την επομενη φορα , θα τους ρωτησω...
    Οκ, τα υδραυλικα τιμονιου ειναι.

  10. #18
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εχω αυτο το γατακι στο τιμονι μεσα οταν στριβω, ειτε με αναμμενη μηχανη ειτε σβηστη.δεν εβγαλα βιντεο με τον ηχο γιατι δεν ειχα κινητο και ειμαι μακρια απο το αμαξι .αλλα ειναι αυτος ο θορυβος.στο 2,16' :



    αυτον τον θορυβο τον εντοπισα οταν εκλεισα το ραδιο.ομως.. λιγο πριν χτυπησα σε σκοτεινο δρομο που δεν φαινοταν σε λακουβα κρατηρα και μπροστινη και πισω ροδα. παιζει να ειναι συμπτωση και να ειναι απο εκει που λεει ο τυπος αυτο το δαχτυλιδι να θελει λιπανση η΄επαθε ζημια η κρεμαγιερα? αν ειναι κρεμαγιερα ακουγεται τετοιος ηχος μεσα στριβοντας το τιμονι? η'να επαθε ζημια το εξαρτημα εκει..που ας μας πει καποιος ποιο ειναι γιατι αυτος δνε παντησε τι μπορει να θελει αλλαγη για να σταματησει ο θορυβος αν δεν σταματησει με το λιπαντικο..και αν εχει βαλει καποιος λιπαντικο,ποιο χρησιμοποιησε?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dreamer : 11-11-23 στις 20:32

  11. The Following User Says Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (11-11-23)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP