Σελίδα 31 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 21293031
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 301 έως 306 από 306

Θέμα: [E46] πολύ κοντό διαφορικό...help...

  1. #301
    Εγγραφή
    20-05-11
    Περιοχή
    dodekanhssos
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    318
    Thanked
    81
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλη βαλβολινη ελευθερου διαφορικου!ΟΧΙ ΜΠΛΟΚΕ!
    εβαλα μια castrol 75-90 νομιζω ηταν...ρωτησα τον πλουμιστο κ μ ειπε για μια motul LSD αλλα δεν την βρηκα εδω στο νησι κ ετσι εβαλα αυτην...γιατι οχι μπλοκε??περιτων να σας πω οτι το αυτοκινητο νιωθω οτι πηρε αλλες 2000rpm με το 2.92 αλλο αμαξι...λες κ ανεβηκε κι αλλο η ροπη...καταπινει χιλομετρα τωρα κ γαμω εχω πορωθει....εξαφανηστικαν τα παιχνιδια με 3η αλλα δεν με νοιαζει ειναι αυτο ακριβως που ζητουσα...2,92 κ γαμω τα βηματα πλεον ακομα κ στο νησι επανω οταν κανω βολτα δεν χρησιμοποιω την 5η.... μου φαινεται πολυ περιεργο ...νιωθω οτι αν παω ταξιδι θα πιασω 300 αν δεν το εβλεπα στην πραξη ετσι δεν θα το καταλαβαινα...νομιζα οτι το αυτοκινητο επειδη θα μακρυνει θα σταματησει το παιχνιδι αλλα καμια σχεση λεμεεεε....

  2. The Following 2 Users Say Thank You to BMW2jz For This Useful Post:

    Panos 316T (21-08-12), Vassilis ///M (21-08-12)

  3. #302
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ετσι λεει στο εγχειριδιο...Και με τις 2 δουλευει αλλα κλειδωνει πιο αποτελεσματικα με την απλη βαλβολινη....Οταν το πηρα εγω το Quaife ελεγε ΜΟΝΟ απλη βαλβολινη....σε επομενα γκρουπακια που πεσανε στα χερια μου,ελεγε χρησιμοποιηστε οτι βαλβολινη θελετε....
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  4. #303
    Εγγραφή
    20-05-11
    Περιοχή
    dodekanhssos
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    318
    Thanked
    81
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οποτε δεν παιζει να εχω θεμα ετσι???στο να παθει κατι ενοω....δεν ξερω αλλα τωτα με το μακρυ βημα το νιωθω σαν να μπλοκαρει πιο αποτομα πιο πολυ να πω???ωραιο ειναι παντως....:-D

  5. #304
    Εγγραφή
    26-05-10
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    370
    Thanked
    280
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πες μας τι εκανες για να χωρεσει το διαφορικο στο καβουκι

  6. The Following User Says Thank You to S54POWER For This Useful Post:

    BILL007 (24-08-12)

  7. #305
    Εγγραφή
    20-05-11
    Περιοχή
    dodekanhssos
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    318
    Thanked
    81
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M54POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες μας τι εκανες για να χωρεσει το διαφορικο στο καβουκι
    βασικα τορναρα (κατεβασα) γυρω στα 6 χιλιοστα την κορωνα γιατι ολο το προβλημα αυτο ηταν...κ μετα 1 χιλιοστο απο το quaife...θα το μοιραζαμε πιο ομοια για να κατεβουν κ τα 2 ομοιομορφα ωστε να μην φαμε τοσο πολυ την κορωνα δηλαδη 4mm απο την κορωνα κ 2-3mm απο το quaife αλλα το μεταλο του quaife ειναι τοσο καλα ψημενο κ επεξεργασμενο που για να το κατεβασουμε εστω ενα χιλιοστο γ@μηθηκε το μαχαιρι του τορνου....Φανταστειτε οτι δεν εβγαινε γρεζι ελιωνε κ εσταζε απο τη θερμοκρασια...οποτε μονο ενα χιλιοστο απο το διαφορικο κ τα υπολοιπα απο την κορωνα....κ ετσι μπηκαν ολα κ κουμπωσαν τζαμι...απο την αρχη χωρουσαν ολα μεσα αλπλα δεν κουμπωνε η μια ασφαλεια του ποτηριου λογω παχιας κορωνας...απο τις 11 μιση το πρωι μεχρι τις 8 το βραδυ ο μηχανικος μου ηταν στον τορνο κ το δουλευε....τουλαχιστον 30 φορες το ανοιξε κ το εκλεισε το διαφορικο με χρωματα ειδικα μεσα συνεχεια για να βλεπει πως πατανε τα γραναζια αναμεταξυ τους....το αποτελεσμα βεβαια ηταν 0 θορυβους στην λειτουργια του λες κ φοραω ελευθερο διαφορικο κ αψογη λειτουργικοτητα κ ενα βημα στο αυτοκινητο ολα τα λεφτα...ακομη δεν μπορω να το συλλαβω τη φαση βημα στο αυτοκινητο αν δεν την εβλεπα ετσι στην πραξη...νομιζα οτι το αυτοκινητο θα μακραινε πολυ κ θα εχανα πολυ απο τη δυναμη του αλλα καμια σχεση....επιτελουσ νιωθω την πρωτη ταχυτητα του αυτοκινητου μου χρησιμη...

  8. #306
    Εγγραφή
    20-05-11
    Περιοχή
    dodekanhssos
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    318
    Thanked
    81
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    κατι ασχετο ρε παιδια καμια καλη βαλβολινη να βαλω στο σασμανακι μου που το φτυνω κ το ξαναφτυνω γιατι μεχρι στιγμης δεν με εχει εγκαταλειψει κ θελω να το προσεξω οσο μπορω???

Σελίδα 31 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 21293031

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP