Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 16

Θέμα: τα ποτα και τα ξενυχτια...

  1. #1
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή τα ποτα και τα ξενυχτια...

    Δεν εχω λογια για να σχολιασω

    https://news247.gr/ellada/eglima/ell...o.1310591.html

  2. #2
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τραγικο συμβαν, το μονο σιγουρο.

    Θα το ρωτησω ομως μιας και δεν μπορω να το καταπιω και ευκολα:

    ".....23χρονος Ελληνοελβετός, παιδί χωρισμένων γονιών, ο οποίος ζει μόν...."

    Με το παιδι χωρισμενων γονιων, τι θελει να μας πει / μηνυμα να περασει ο καθε πεοκρουστης που γραφει στο ιντερνετ ?

  3. The Following User Says Thank You to ntinos For This Useful Post:

    oldcarskickass (31-07-11)

  4. #3
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ...εχουν κλεισει τα καλυτερα τα σπιτια...



    και
    "Οσα φερνει η ωρα, δεν τα φερνει ο χρονος ολος"
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  5. The Following 2 Users Say Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    Nino (01-08-11), Ptboul (03-08-11)

  6. #4
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.575
    Thanked
    2228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ntinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τραγικο συμβαν, το μονο σιγουρο.

    Θα το ρωτησω ομως μιας και δεν μπορω να το καταπιω και ευκολα:

    ".....23χρονος Ελληνοελβετός, παιδί χωρισμένων γονιών, ο οποίος ζει μόν...."

    Με το παιδι χωρισμενων γονιων, τι θελει να μας πει / μηνυμα να περασει ο καθε πεοκρουστης που γραφει στο ιντερνετ ?
    Ναι ήταν τόσο καταπιεσμένος και περιφρονημένος που ήρθε από την ελβετία με κάρο για να διασκεδάσει την μίζερη (ομολογουμένως) ζωή του σε ένα ταπεινό καταγώγη της πάμφθηνης Μυκόνου.

    Αν θες να βρεις αιτίες για τις οποίες ένας άνθρωπος μπορεί να γίνει κομπλεξικός απλά κοίτα γύρω σου. Το θέμα είναι πόσοι υπόλοιποι με τα ίδια inputs έχουν διαφορετική στάση ζωής.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    αληθινο ρινγκ ειναι η εγνατια καβαλας
    Out for all that I can get

  7. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    πάντως έχει ξεφύγει η κατάσταση τελείως τόσο με τους τουρίστες, όσο και με τους δικούς μας.
    μάλον θα έπρεπε η πολιτεία να σκεφτεί πολύ σοβαρά την παρουσία αστυνομικών μέσα στα μαγαζιά,
    και μάλιστα επί μονίμου βάσεως. θα μου πείτε αυτό θα ήταν κακό για τα μαγαζιά κτλ κτλ...γιατί?
    καλύτερα είναι να ακούμε τέτοια συμβάντα κάθε βδομάδα???ο ιταλός έκανε μια βλακεία, και ειδού
    τα αποτελέσματα. οι γονείς του τώρα που είναι αναγκασμένοι να περάσουν το υπόλοιπο της
    ζωής τους χωρίς αυτόν τον ανεγκέφαλο νεαρό τι γίνονται???για να μην επεκταθώ στο τι
    κυκλοφορεί εκεί μέσα απο ναρκωτικά κτλ κτλ...
    κρίμα...ο ένας στο χώμα, και ο άλλος με κατεστραμένη ζωή απο'δώ και πέρα. αυτά είναι τα
    λάθη που πληρώνονται για μια ζωή όταν δεν έχεις μυαλό.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  8. #6
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    η μυκονο ειναι μπ@ρδελλο και ολλα τα κ@λονησια εκει

  9. #7
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ελεγα να μην το αναφαιρω λογο του οτι μαλλον επεσα στην περιπτωση...αλλα τελικα κατι παει στραβα, πολυ στραβα με τους νεους σημερα/....

    Πριν πολυ λιγο καιρο........
    Ειμαι στην Γλυφαδα με την συζηγο μου...αφου εχουμε αφησει το παιδι στους παπουδες ...για μια τετ α τετ εξοδο...
    Βγαινουμε λοιπον απο το φαναρι στα αστερια (απο την μερια τις αγορας) με κατευθυνση προς Πειραια....ειμαι τερμα δεξια στο φαναρι....αναβει πρασινο και σχεδον ταυτοχρονα ακουω κορναρισμα, οχι απο πισω μου αλλα απο αριστερα μου, ειναι ενα πουντο (νομιζω) και εχει μεσα 3 νεαρους γυρω στα 20 max...
    Κορναρουν και βριζουν ταυτροχρονα τον μπροστινο τους,να φυγει....
    Φευγουμε ολοι λοιπον, και αυτοι μαζι.....ξαφνικα σφηναρουν απο πισω μου γιατι ο εμπρος τους ηταν ενα παππους και μαλλον δεν καταλαβαινε, και αρχιζουν να μου κορναρουν να φυγω απο μπροστα τους.....που να παω??? ημουν τερμα δεξια
    Καποια στιγμη σφηναρουν στην μεσαια και οταν ερχονται διπλα μου.....ανοιγουν τα παραθυρα και ακουω απιστευτες βρισιες.......
    Τους κοιταω με αποροια....ανοιγω το παραθυρο και τους λεω...''ελα ρε παιδια βραδυατικα'' και ακουω την γυναικα μου που με ηρεμει λεγοντας αστους εχουν πιει....
    Και εκει αρχιζουν ολα.......
    Μπαινουν μπροστα απο το αμαξι μας και αρχιζουν να πατανε αποτομα φρενα και να μας κανουν κωλοδαχτυλα....
    Λεω στην γυναικα μου οτι στο επομενο φαναρι αυτοι θα κατεβουν απο το αμαξι, οποτε κλειδωσε την τις πορτες, μπες στην θεση του οδηγου , και αν παει πολυ στραβα φυγε.....(ειχε κινηση και δεν θα μπορουσα να φυγω με το αμαξι, και φυσικα να παρω την γυναικα μου απο κει......)
    Οπως και εγινε.....στο φαναρι σταματανε αποτομα και βλεπω να ανοιγουν η πορτες.....
    Σταματαω και βγαινω εξω, και κατευθυνομαι αμεσα προς τον οδηγο, που ηταν και ο ''μεντορας'' απο οτι εδιχνε απο την συμπεριφορα στις βρισιες....
    Και προς τεραστια εκπληξη μου ο μικρος βγαινει απο το αμαξι μεσα στην Ποσειδωνος, σαββατο βραδυ με πολυ κινηση και ξεδιπλωνει απο το δεξι του χερι ενα ΠΤΥΣΟΜΕΝΟ ΜΕΤΑΛΙΚΟ ΓΚΛΟΠ!!!!!!!! και μου φωναζει, ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΓΑΜΕΙΣ@!!!....περασαν πολλα απο το μυαλο μου...σαστισα στην σκεψη του που εμπλεξα.....στιγμιαια....γιατ απλα ειχα μια γυναικα στο αμαξι που δεν μπορουσε να φυγει, και ενα παιδι σπιτι που με περιμενε....
    Το συμβαν εληξε στον ιδιο χρονο που εξελιχθηκε, ευτυχως που οι αλλοι δυο δεν ηταν αρκετα ετοιμοι γι αυτο που εκανε ο οδηγος τους και δεν θελησαν να μπλεξουν στην συνεχεια τις πραξης του.....εγω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στην συζηγο μου που δεν βγηκε απο το αμαξι οσο και αν ακουγα τις φωνες τις μεσα απο το αμαξι με τα κλειστα παραθυρα.....και ενα ευχαριστω στον ταριφα που με εφερε πισω στην πραγματικοτητα.....
    Παντα το ειχα σαν κανονα να μην βγαινω απο το αμαξι και να ειμαι ''κοτα'' γιατι απλα δεν ξερεις ποτε τι κουβαλαει πανω του ο αλλος.....την μια φορα που δεν ειχα αλλη επιλογη απο το να βγω....να ναι καλα που ειχε γκλοπ...
    Αλλαξαν η εποχες και η νεολαια εχει καταλαβει τα πραγματα αλλιως, ισως ειναι τα drugs ισως το ''ελευθερια παντου'', ισως η ελληψη αστυνομευσης....αυτο που εγω ξερω ειναι πως βγηκα να πιω ενα ποτο με το κοριτσακι μου και πηγανε να με σακατεψουν 3 20χρονοι ελληνες μαλακες.....ας ελπισουμε οτι το καταλαβαν.......

    Πολυ προσοχη παιδια, δεν αξιζει για κανεναν τσαμπουκα της στιγμης να αφησουμε ανθρωπους πισω μας επι ξυλου κρεμαμενους και αλλους στην φυλακη ,....για μια βλακεια....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  10. The Following User Says Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    fanisk (01-08-11)

  11. #8
    Εγγραφή
    22-02-11
    Περιοχή
    underworld
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    5.475
    Thanked
    15081
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ελα ρε ασε το ποιημα πες στον κοσμο πως εγειναν τα πραγματα.Ηταν καλοκαιρι ησουν ΜΟΝΟΣ στα φαναρια του Αλιμου εξω απο το ΑΒΑΞ(και δεν κοιταζες επιπλα) ξαφνικα βλεπεις στο μπροστινο αμαξι εναν μαυρο παει να σου φαει την σειρα οχι δεν θα το αντεξεις αυτο θα την μαγαρησει ο @ρ@πης την Ετσι... Βγαινεις εξω τον βριζεις βγαινει και αυτος εξω μα για κακη σου τυχη εχει βγαλει εξω το μαυρο "γκλομπ" καποιος επρεπε να σου πει οτι ο KID JAMAICA ειχε ερθει για διακοπες στην Ελλαδα εκεινη την εποχη....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hades7 : 01-08-11 στις 09:54
    αντε γεια...

  12. The Following User Says Thank You to hades7 For This Useful Post:

    fanisk (01-08-11)

  13. #9
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hades7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελα ρε ασε το ποιημα πες στον κοσμο πως εγειναν τα πραγματα.Ηταν καλοκαιρι ησουν ΜΟΝΟΣ στα φαναρια του Αλιμου εξω απο το ΑΒΑΞ(και δεν κοιταζες επιπλα) ξαφνικα βλεπεις στο μπροστινο αμαξι εναν μαυρο παει να σου φαει την σειρα οχι δεν θα το αντεξεις αυτο θα την μαγαρησει ο @ρ@πης την Ετσι... Βγαινεις εξω τον βριζεις βγαινει και αυτος εξω μα για κακη σου τυχη εχει βγαλει εξω το μαυρο "γκλομπ" καποιος επρεπε να σου πει οτι ο KID JAMAICA ειχε ερθει για διακοπες στην Ελλαδα εκεινη την εποχη....
    παπαρα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  14. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.004
    Thanked
    335
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελεγα να μην το αναφαιρω λογο του οτι μαλλον επεσα στην περιπτωση...αλλα τελικα κατι παει στραβα, πολυ στραβα με τους νεους σημερα/....

    Πριν πολυ λιγο καιρο........
    Ειμαι στην Γλυφαδα με την συζηγο μου...αφου εχουμε αφησει το παιδι στους παπουδες ...για μια τετ α τετ εξοδο...
    Βγαινουμε λοιπον απο το φαναρι στα αστερια (απο την μερια τις αγορας) με κατευθυνση προς Πειραια....ειμαι τερμα δεξια στο φαναρι....αναβει πρασινο και σχεδον ταυτοχρονα ακουω κορναρισμα, οχι απο πισω μου αλλα απο αριστερα μου, ειναι ενα πουντο (νομιζω) και εχει μεσα 3 νεαρους γυρω στα 20 max...
    Κορναρουν και βριζουν ταυτροχρονα τον μπροστινο τους,να φυγει....
    Φευγουμε ολοι λοιπον, και αυτοι μαζι.....ξαφνικα σφηναρουν απο πισω μου γιατι ο εμπρος τους ηταν ενα παππους και μαλλον δεν καταλαβαινε, και αρχιζουν να μου κορναρουν να φυγω απο μπροστα τους.....που να παω??? ημουν τερμα δεξια
    Καποια στιγμη σφηναρουν στην μεσαια και οταν ερχονται διπλα μου.....ανοιγουν τα παραθυρα και ακουω απιστευτες βρισιες.......
    Τους κοιταω με αποροια....ανοιγω το παραθυρο και τους λεω...''ελα ρε παιδια βραδυατικα'' και ακουω την γυναικα μου που με ηρεμει λεγοντας αστους εχουν πιει....
    Και εκει αρχιζουν ολα.......
    Μπαινουν μπροστα απο το αμαξι μας και αρχιζουν να πατανε αποτομα φρενα και να μας κανουν κωλοδαχτυλα....
    Λεω στην γυναικα μου οτι στο επομενο φαναρι αυτοι θα κατεβουν απο το αμαξι, οποτε κλειδωσε την τις πορτες, μπες στην θεση του οδηγου , και αν παει πολυ στραβα φυγε.....(ειχε κινηση και δεν θα μπορουσα να φυγω με το αμαξι, και φυσικα να παρω την γυναικα μου απο κει......)
    Οπως και εγινε.....στο φαναρι σταματανε αποτομα και βλεπω να ανοιγουν η πορτες.....
    Σταματαω και βγαινω εξω, και κατευθυνομαι αμεσα προς τον οδηγο, που ηταν και ο ''μεντορας'' απο οτι εδιχνε απο την συμπεριφορα στις βρισιες....
    Και προς τεραστια εκπληξη μου ο μικρος βγαινει απο το αμαξι μεσα στην Ποσειδωνος, σαββατο βραδυ με πολυ κινηση και ξεδιπλωνει απο το δεξι του χερι ενα ΠΤΥΣΟΜΕΝΟ ΜΕΤΑΛΙΚΟ ΓΚΛΟΠ!!!!!!!! και μου φωναζει, ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΓΑΜΕΙΣ@!!!....περασαν πολλα απο το μυαλο μου...σαστισα στην σκεψη του που εμπλεξα.....στιγμιαια....γιατ απλα ειχα μια γυναικα στο αμαξι που δεν μπορουσε να φυγει, και ενα παιδι σπιτι που με περιμενε....
    Το συμβαν εληξε στον ιδιο χρονο που εξελιχθηκε, ευτυχως που οι αλλοι δυο δεν ηταν αρκετα ετοιμοι γι αυτο που εκανε ο οδηγος τους και δεν θελησαν να μπλεξουν στην συνεχεια τις πραξης του.....εγω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στην συζηγο μου που δεν βγηκε απο το αμαξι οσο και αν ακουγα τις φωνες τις μεσα απο το αμαξι με τα κλειστα παραθυρα.....και ενα ευχαριστω στον ταριφα που με εφερε πισω στην πραγματικοτητα.....
    Παντα το ειχα σαν κανονα να μην βγαινω απο το αμαξι και να ειμαι ''κοτα'' γιατι απλα δεν ξερεις ποτε τι κουβαλαει πανω του ο αλλος.....την μια φορα που δεν ειχα αλλη επιλογη απο το να βγω....να ναι καλα που ειχε γκλοπ...
    Αλλαξαν η εποχες και η νεολαια εχει καταλαβει τα πραγματα αλλιως, ισως ειναι τα drugs ισως το ''ελευθερια παντου'', ισως η ελληψη αστυνομευσης....αυτο που εγω ξερω ειναι πως βγηκα να πιω ενα ποτο με το κοριτσακι μου και πηγανε να με σακατεψουν 3 20χρονοι ελληνες μαλακες.....ας ελπισουμε οτι το καταλαβαν.......

    Πολυ προσοχη παιδια, δεν αξιζει για κανεναν τσαμπουκα της στιγμης να αφησουμε ανθρωπους πισω μας επι ξυλου κρεμαμενους και αλλους στην φυλακη ,....για μια βλακεια....
    23 Ιουλίου 2003...

    Σε μια ανάλογη στιγμή ο αδερφικός μου φίλος πέφτει νεκρός από σφαίρα κάποιου μετανάστη για το απλό γεγονός ότι ο άλλος κύριος πέρασε stop και πήγε να σκοτώσει τη γυναίκα και το ανήλικο παιδί του.

    Από τότε δεν έχω ξαναβγεί από το αυτοκίνητο ότι κι αν μου λένε.
    Άλλωστε κανείς δεν είναι πιο γρήγορος από μια σφαίρα...

    Γιάννη ψυχραιμία και τα μυαλά στο κεφάλι. Σπίτι σε περιμένει κόσμος.

  15. The Following 4 Users Say Thank You to yodas For This Useful Post:

    nikos1400 (01-08-11), Nino (01-08-11), Ptboul (03-08-11), Z4 DCT (01-08-11)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP