Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 22

Θέμα: Σοβαρο δειλημμα Μ5 Ε39 2003

  1. #11
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    395
    Thanked
    53
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως Νίκο...Το μεγαλύτερο αρνητικό είναι αυτό...
    ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα δεν συμφερει να δινεις αυτοκινητο με πραγματα

    για παραδειγμα βρεθηκε ανθρωπος με 35 στο χερι να δωσω το Μ3

    να το δωσω τι να παρω?θελω αλλα 30 για να πω οτι κανω την διαφορα

    οποτε καποιος κατοχος Μ3 κοιταζει πως μπορει να το βελτιωσει

    ενα μοτερ απο Ε39 δεν θα ηταν και ασχημο

  2. #12
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ κι εγώ με τους προλαλήσαντες. Ο μόνος λόγος για να αλλάξω τη Μ3 Ε46 για Μ5, θα ήταν ο V10 της Ε60 και οι καταιγιστικές του επιδόσεις. Για Ε39 με τίποτα. Πολύ λιγότερη σπορ αίσθηση, άσε που σε μερικούς μήνες κυκλοφορεί και η νέα 5άρα και θα είσαι δύο μοντέλα πίσω (με ό,τι αυτό συνεπάγεται για μεταπώληση αλλά και γενικότερα). Σπουδαίο και διαχρονικό αμάξι η Ε39, αλλά εγώ δε θα την προτιμούσα σε σχέση με την Ε46 (πάντα για Μ μιλάμε).

    Πάντως, μιας και είσαι στην Αμερική, ρίξε και μια ματιά στην Ε60 Μ5, σε μερικούς μήνες που θα κυκλοφορήσει η F10. Πιστεύω ότι θα βρεις αρκετά καλές ευκαιρίες. Εδώ ακόμα και στη χώρα μας βρίσκεις ορισμένες άκρως ενδιαφέρουσες προτάσεις για Μ5!
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  3. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    κι ομως αρη, η Μ5 Ε39 ειναι πολυ ισσοροπημενο αυτοκινητο και ο V8 της χαριζει επισης καταιγιστικες επιδοσεις. οχι σαν τη Ε60 βεβαια, αλλα αρκετα κοντα.
    πολλοι μιλανε για την καλυτερη συνολικα Μ5 so far. ειναι και αριστη ποιοτικα.
    προσωπικα πιθανως να την προτιμουσα σε σχεση με Μ3 Ε46, αν ειχα αυτο το δίλημμα.
    αν σου δοθει η ευκαιρια, κανε μια βολτα με μια απο αυτες που υπαρχουν παμθηνες πλεον στις μαντρες και θα καταλαβεις το γιατι...

  4. #14
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι ομως αρη, η Μ5 Ε39 ειναι πολυ ισσοροπημενο αυτοκινητο και ο V8 της χαριζει επισης καταιγιστικες επιδοσεις. οχι σαν τη Ε60 βεβαια, αλλα αρκετα κοντα.
    πολλοι μιλανε για την καλυτερη συνολικα Μ5 so far. ειναι και αριστη ποιοτικα.
    προσωπικα πιθανως να την προτιμουσα σε σχεση με Μ3 Ε46, αν ειχα αυτο το δίλημμα.
    αν σου δοθει η ευκαιρια, κανε μια βολτα με μια απο αυτες που υπαρχουν παμθηνες πλεον στις μαντρες και θα καταλαβεις το γιατι...
    Στάθη, σίγουρα μια Ε39 είναι πιο γρήγορη από μια Ε46 και πιο ισορροπημένη από άποψη χώρων, all around χαρακτήρα κλπ. Το θέμα όμως είναι ότι δεν προσφέρει την σπορ αίσθηση που προσφέρει η Ε46 και δε νομίζω ότι ο κινητήρας είναι ικανός να αντισταθμίσει τη διαφορά, ενώ με το V10 της Ε60 τα πράγματα αλλάζουν. Φυσικά, δεν έχω μπει σε Μ5 Ε39 ώστε να μπορώ να εκφέρω εντελώς εμπεριστατωμένη άποψη, έχω μπει βέβαια σε τουρμπάτη 530 απόδοσης άνω των 320 αλόγων (μηχανικού του Καφούνη) και οι εντυπώσεις μου ήταν άριστες. Η 3άρα όμως είναι πάντα ένα κλικ πιο "αλήτικη", τόσο στην αίσθηση όσο και στην εμφάνιση. Γι'αυτό δε νομίζω ότι ο φίλος (λόγω ηλικίας κυρίως) χρειάζεται να αλλάξει την Μ3 του με την Ε39, αφού δε πιστεύω ότι τον αφορούν οι χώροι, ή οι καλύτερες επιδόσεις σε σχέση με την πιο σπορτίφ αίσθηση αλλά και την πιο άγρια εμφάνιση. Όταν όμως μπαίνει η Ε60 στο παιχνίδι, που είναι και πολύ πιο γρήγορη αλλά και πιο hitech από την Ε46, τότε το δίλημμα μεγαλώνει...πάντα κατά την άποψή μου.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  5. #15
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Προσωπική μου άποψη το Ε39 ήταν το πιο hardcore 5άρι για οδηγούς που μπορούν να το φτάσουν στα όποια όριά του.
    Είχα την τύχη να οδηγήσω (μισή διαδρομή προς Μονεμβασιά, απο τη Σπάρτη και μετά) μια τέτοια και πραγματικά αισθάνθηκα ότι
    χώραγε στο δρόμο
    έστριβε με τη χάρη ενός μικρότερου
    ο ήχος της ήταν η καλύτερη μουσική για το ταξίδι
    και στο τέλος ακόμα και μετά απο δικές μου υπερβολές (που τότε έκανα άπειρες) με μάζεψε γλυκά και όμορφα, χωρίς εξελιγμένες άγκυρες και ειδικά ηλεκτρονικά πέμπτης γενιάς.
    Σε όρους θάλασσας θα χαρακτήριζα την M3 ένα υστερικό τζετ σκι
    την Ε39 ένα 10μετρο με 2 τρακοσάρες στο πίσω μέρος
    και την 60άρα με ενα cigarette 50 marauder.

  6. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα, Κρυονέρι
    Μηνύματα
    1.132
    Thanked
    1055
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zannis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια μετα απο 1 Μ3 Ε46 2006 SMG θα περνατε ποτε 1 Μ5 Ε39 2003 ???Δικαιολογηστε την απαντηση σας.
    Ευχαριστω
    Ναι, σύμφωνα με τις τώρα ανάγκες μου και τις απαιτήσεις μου.

    Πολύ σωστά είπαν και τα παιδιά που σου απάντησαν πριν από μένα ότι για την ηλικία σου ταιριάζει το Μ3, από την άλλη όμως ένα Ε39 Μ5 δεν παύει να είναι το διαχρονικότερο Μ5 που έχει παραχθεί, οπότε πρέπει να ζυγίσεις πολύ τα πράγματα πριν αποφασίσεις.

    Είσαι σε καλό δρόμο...

  7. #17
    Εγγραφή
    23-01-10
    Περιοχή
    BAYSIDE,NY
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    229
    Thanked
    177
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλημερα παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις αποψεις σας το εκτιμω ιδιαιτερα.Το δειλημμα αυτο μου μπηκε στο μυαλο εδω και κατι μηνες...ειμαι πολυ μπερδεμενος και μαλλον θα σας μπερδεψω και εσας!Εχω το Μ3 εδω και 2 χρονακια και ειμαι παρα πολυ περηφανος και ηταν το ονειρικο μου αμαξι και το πηρα εδω στην Αμερικη και οχι στην πατριδα μας.Πιστευω 1 Μ3 Ε46 ειναι το ονειρο καθε Ελληνα(η των περισσοτερων)!Οσοι το εχετε ξερετε το feeling,εχα πει πολλες φορες να το πουλησω αλλα την επομενη μερα που μπηκα μεσα το ερωτευτηκα ακομη πιο πολυ...ειναι σκετη κα@λα.Εδω στην USA M3 e46 συνηθως παιρνουν τα 18 χρονα μεχρι και 26 χρονων παιδια που ο μπαμπας τους τα εχει.Εγω το πηρα μονος μου χωρις τη βοηθεια κανενος και το ξεχρεωνω ακομα...χαχαχα !!!Ειμαι τελιως σπορτιφ χαρακτηρας μου αρεσουν μονο τα κουπε αμαχια και απο σενταν μονο το 39αρι Μ5 και το Μ5 Ε60.Ευτυχως πηρα 1 τζιπ για την γυναικα μου οποτε δεν υπαρχει προβλημα χωρου.Οι τιμες στα μ εδω εχουν γινει εξευτελιστικες θα ελεγα,η διαφορα βαρους απο κουπε σε σενταν σιγουρα θα με ενοχλουσε πιστευω,αλλα απο την αλλη αναζηταω κατι πιο δυνατο απο τον σ54.Σιγουρα μετα απο 1 τετοιο μ δεν πεφτεις πιο κατω παρα ανεβαινεις κατηγορια.Γι αυτο σκεφτομουν το ε39 μ5.Δεν ξερω παιδια μαλλον θα το κρατησω προς το παρον μου φαινεται, μεχρι να αποφασισω αν θα επαιρνα 1 M3 E92 or 1 M5 E60....!!! Αποκλειω τελιως το Μ6 γιατι δεν μου αρεσει το κοψιμο του ενω το οδηγησα και ε@υ@σα με τον V10!!!! Θα ανοιξω αλλο θεμα γι αυτο το δειλημμα παιδια.Ελπιζω να καταλαβατε το σκεπτικο μου σας ευχαριστω πολυ ολους για την στηριξη!!!!!!

  8. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα, Κρυονέρι
    Μηνύματα
    1.132
    Thanked
    1055
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Να σαι καλά Γιάννη!

  9. #19
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    817
    Thanked
    420
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    για πεσ τιμες για Ε92 και Ε60..ειτε καινουρια ειτε μεταχειρισμενα...να τρελαθουμε λιγο.....παντα για Μ...

  10. #20
    Εγγραφή
    23-01-10
    Περιοχή
    BAYSIDE,NY
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    229
    Thanked
    177
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PATSIMINI Εμφάνιση μηνυμάτων
    για πεσ τιμες για Ε92 και Ε60..ειτε καινουρια ειτε μεταχειρισμενα...να τρελαθουμε λιγο.....παντα για Μ...
    Θα σας δωσω 1 λινκ για να ψαξετε να βρειτε οτι αμαξι θελετε σε τιμες Νεας Υορκης ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΛΙΠΟΘΥΜΙΕΣ
    https://www.cars.com/go/index.jsp

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP