Σελίδα 27 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 17252627
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 261 έως 267 από 267

Θέμα: ΚΟΜΠΛΕΞ!!

  1. #261
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimitris__27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κομπλεξικοί υπάρχουν παντού και με όλα τα αυτοκίνητα.
    Αυτη ειναι η προταση που εχει ουσια και αντικατοπτριζει την αληθεια απο αυτο το θεμα και μιας και μιλαμε για κομπλεξ ας ξετυλιξουμε αυτο το κουβαρι...
    Κομπλεξικοι υπαρχουν παντου....
    Ναι ετσι ειναι,μονο που αυτοι ειμαστε εμεις, εμεις που μολις ανεβηκαμε κατηγορια κυβικων ,ιπποδυναμης, status symbol κλπ , αμεσως ξεχασαμε τα παντα... ξεχασαμε ,που ειμασταν ,που ξεκινησαμε και αρχισαμε να κοιταμε αφ'υψηλου.
    Ακριβως το ιδιο συμβαινει και απο την αντιθετη πλευρα,στοχοποιωντας καλα και γρηγορα αυτοκινητα,βγαζωντας "πανω" τους μια ηλιθια οδικη επιθετικοτητα...
    Ποσες φορες δεν σας εχει τυχει να προσπαθησετε να κανετε μια προσπεραση και το προπορευομενο οχημα(οποιας "κλασης"ή κλανιας)και αν ειναι να επιταχυνει επιτηδες για να μη το προσπερασετε...?
    Ποσες φορες δεν το εχουμε κανει και εμεις οι ιδιοι αυτο...
    Ποσες φορες εκει που ταξιδευουμε και ευχαριστιομαστε το δρομο δεν εμφανιζεται στο καθρεπτη(τοσο κοτα στο προφυλακτηρα εχει ερθει) μας μια αγριοφατσα που ουρλιαζει αναβοσβυνει φωτα κορναρει,διοτι ειχαμε το θρασσος να βρεθουμε στη "λωριδα" του.Πραξαμε το απεχθες εγκλημα να "κοψουμε" τη προσπαθεια απογειωσης του... Εμεις οι ταπεινοι που εκεινη τη στιγμη παμε μονο με 140 -150χιλ/ωρα.
    Αλλο να γινει καποιο ατυπο πατημα και αλλο μολις βλεπουμε ενα αμαξι(στοχο για μας) να προσπαθουμε να το προκαλεσουμε με διαφορους τροπους.Ειναι ηλιθιο να κλεινουμε την πορεια καποιου αυτοκινητου μονο και μονο γιατι κανει μερικες χιλιαδες ευρω πανω απο το δικο και ειναι ηλιθιο,να νομιζουμε οτι επειδη εχουμε ακριβο και γρηγορο αμαξι οτι ο δρομος μας "ανηκει".
    Αυτα ειναι μερικα απο τα κομπλεχ τα οποια ειναι αποτελεσμα μιας πιο γενικης ελειψης παιδειας,ορμονων και χαζομαρας.
    Ολα τα παραπανω τα εχω κανει ουκ ολιγες φορες με ολα τα αυτοκιητα που ειχα στη κατοχη μου.
    Μιας ομως που δε μπορω να αλλαξω το παρελθον και νιωθω τυχερος για το πως ολες αυτες οι μακακιες δεν μου βγηκαν σε κακο, σε μενα ή σε τιποτα αυποψιαστους ,θα προσπαθησω να μεταδωσω στα παιδια μου οση οδηγικη παιδεια μπορω.
    Ετσι ωστε οταν ο γιος μου θα γραφει σε αυτο το φορουμ μετα απο καποια χρονια να μη βρεθει καποιος και να κανει τα post του quote σε καποιο αλλο φορουμ και να τον φερνει σαν παραδειγμα κομπλεξισμου...


    υγ. Στην εθνικη οδο και μολις μετα τα διοδια εκει που περιπου ειχα φτασει τα 130 χιλ και "ανεβαζα" με περναει ενα citroen βατραχος και μπηκε μπροστα μου...
    Αντε μπαμπα δεν θα το περασουμε? ποτε περιμενεις?
    Παιδι μου οχι δεν θα τον περασουμε...
    γιατι μπαμπα αφου παει σαν "κοτα"
    Αυτο το αμαξι Ναταλια μου δεν θα το περασουμε απο σεβασμο στην ιστορια του...
    Δεν καταλαβαινω
    Το ξερω αλλα θα τα πουμε μολις φτασουμε στην Ευβοια

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    Konstantinos E60 (22-09-10), m-power_01 (22-09-10), manos///3 (22-09-10)

  3. #262
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    το σμαρτ ειναι οπως ειπατε ενα ειδικο, αλλα πολυ πρακτικο αυτοκινητο.

    σαφως και ειναι ακριβο, αλλα πληρωνεις αυτην την ελλειψη του ενος μετρου, η οποια ειναι καθοριστικη για τη δουλεια που καλειται να κανει.

    οσον αφορα την ικανοτητα μεταφορας, ειναι περιορισμενη λογω του μεγεθους βεβαια, αλλα καποιες εξυπνες λυσεις οπως η δυνατοτητα του καθισματος συνοδηγου να διπλωσει 90 μοιρες, δινουν χωρο που δεν θα πιστευες οτι υπαρχει...


  4. #263
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εμενα η γνωμη μου ειναι οτι αυτα τα κομπλεξ δημηουργούντε οταν ξεχάσουμε γιατι αγοράσαμε το αμαξι μας και τι μπορει να μας προσφερει το καθε αμαξι αναλογα με τον τυπο του και ξεκινησει ο καθένας και πιστευει οτι
    αμαξι = προεκταση πουλιού
    M3 CSL

  5. #264
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Βρε chief, τοσες κυπριακες εκφράσεις υπάρχουν για το εν λόγω, χάθηκε να μας πεις καμιά;

  6. #265
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε chief, τοσες κυπριακες εκφράσεις υπάρχουν για το εν λόγω, χάθηκε να μας πεις καμιά;
    https://www.eleto.gr/download/Confer...inouKostas.pdf

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    BILL007 (22-09-10), gnx (22-09-10)

  8. #266
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε chief, τοσες κυπριακες εκφράσεις υπάρχουν για το εν λόγω, χάθηκε να μας πεις καμιά;
    δεν κανει,...
    αν και εχω μάστερ και 7 νταν σε αυτα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα λεει τις ορολογίες για τα αυτοκινητα εδω.
    Απλα ειμεις τα κανουμε ελληνοαγγλικα και εσεις ελληνογαλλικά
    Θα ανοιξω κανα θρεντ να σας γραφω κυπριακα και να μεταφραζει ο Σνουπης.
    M3 CSL

  9. The Following 4 Users Say Thank You to chief For This Useful Post:

    bmw320i (02-10-10), gnx (22-09-10), Ptboul (22-09-10), Stathis (22-09-10)

  10. #267
    Εγγραφή
    13-04-10
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    133
    Thanked
    64
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το Μ// σερνει καραβι...
    M3 THE FORCE OF HABIT

Σελίδα 27 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 17252627

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP