Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Απόψεις για λάστιχα

Ψήφισαν
107. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Continental ContiSportContact 5

    58 54,21%
  • Dunlop SP SportMaxx RT

    14 13,08%
  • Michelin Pilot Sport 3 PS3

    36 33,64%
Δημοσκόπιση Πολλαπλής Επιλογής
Σελίδα 8 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 67891018 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 234

Θέμα: Απόψεις για λάστιχα..

  1. #71
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή ψάχνομαι και εγώ για λάστιχα runflat όμως,τι γνώμη έχετε για τα Bridgestone Potenza RE050 σε ασύμμετρη διάσταση 225-40-18 κ 255-35-18.
    Σκληρά πολύ Νίκο
    Ρίξε μια ματιά σε πιο καινούργια καλύτερα

  2. The Following User Says Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    BILL007 (21-11-16)

  3. #72
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απόφαση πάρθηκε, το απόγευμα παραγγελθηκαν τα Dunlop SportMaxx RT2 225/45ZR17 94W XL.....

    Σας ευχαριστώ όλους για την κατάθεση των απόψεων σας για το θέμα....

    ΥΓ: έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να βρω το δείκτη φθοράς (treadwear) των συγκεκριμένων ελαστικών....καμιά βοήθεια;;

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    ....έφτασαν σήμερα, από Δευτέρα θα τα βάλω....



    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  4. The Following 6 Users Say Thank You to topmar For This Useful Post:

    BILL007 (30-11-16), Christopherk (01-12-16), isou (30-11-16), Lykouras (30-11-16), NassosMan (27-01-17), Vassilis ///M (07-12-16)

  5. #73
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή




  6. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    topmar (30-11-16)

  7. #74
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τα νέα λάστιχα μπήκαν σήμερα, στα πρώτα 100ΚΜ χρήσης οι βασικές διαφορές τους με τα προηγούμενα Hankook Ventus S1 Evo2 είναι το ότι είναι πιο θορυβώδη και αρκετά πιο σκληρά (αισθητή αύξηση κραδασμων ανάρτησης).....

    Μετά από καιρό θα επανέλθω με περισσότερες εντυπώσεις....



    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  8. The Following 2 Users Say Thank You to topmar For This Useful Post:

    BILL007 (07-12-16), dreamer (07-12-16)

  9. #75
    Εγγραφή
    19-07-14
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    275
    Thanked
    403
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκληρά πολύ Νίκο
    Ρίξε μια ματιά σε πιο καινούργια καλύτερα
    οντως πολυ σκληρα το R050. προσωπικα μου εβγαλαν πολλα χλμ αν και ολα μου τα ελαστικα μου βγαζουν πολλα συνηθως (εννοω οτι αποδιδουν καλα μεχρι το τελος).
    τα αλλαξα οταν το εσωτερικο αυλακι ειχε σβησει τελειως και πηγα σε σπορτκοντακτ5 που δεν μπορω να πω οτι με ευχαριστησαν.
    βρηκα μεταχειρισμενα 1ετους ποτενζα S001 rft και μπορω να πω οτι ειναι πολυ πολυ καλυτερα απο τα R050 A1 rft. τα S001 ειναι πολυ πιο σπορ και ο κωλος ξεκολλαει για πλακα ακομα και με τον Ν46 μου.
    ως το καλυτερο ελαστικο που εχω βαλει τα τελευταια χρονια βρισκω τα νεα goodyear F1 asym3. τα εβαλα μπροστα, ειναι συμβατικα και οχι ρφτ, εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος στα πρωτα χλμ που τα εχω. πολυ προοδευτικα, πληρης ελεγχος πολυ πιο αθορυβα απο τα σπορτκοντακτ5 και πολυ πιο ανετα. προσωπικα (που ημουν φαν της κοντινενταλ) θεωρω τα γκουντγιαρ πολυ ανωτερα κι ας ειναι στις ιδιες κλιμακες κοστους και "top brand" κατασκευαστων.
    E90 N46B20 montego blue

  10. #76
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ξέχασα να προσθέσω ότι βγάζοντας το παλιό πίσω δεξί ελαστικό, από την εσωτερική πλευρά του κοντά στην ζάντα, είχε πετάξει ένα καρούμπαλο σε μέγεθος όσο ένα μεγάλο μανταρίνι (από λακκούβα μου είπε ο λαστιχας)!!!!


    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  11. #77
    Εγγραφή
    01-01-13
    Μηνύματα
    625
    Thanked
    484
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lefterisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    οντως πολυ σκληρα το R050. προσωπικα μου εβγαλαν πολλα χλμ αν και ολα μου τα ελαστικα μου βγαζουν πολλα συνηθως (εννοω οτι αποδιδουν καλα μεχρι το τελος).
    τα αλλαξα οταν το εσωτερικο αυλακι ειχε σβησει τελειως και πηγα σε σπορτκοντακτ5 που δεν μπορω να πω οτι με ευχαριστησαν.
    βρηκα μεταχειρισμενα 1ετους ποτενζα S001 rft και μπορω να πω οτι ειναι πολυ πολυ καλυτερα απο τα R050 A1 rft. τα S001 ειναι πολυ πιο σπορ και ο κωλος ξεκολλαει για πλακα ακομα και με τον Ν46 μου.
    ως το καλυτερο ελαστικο που εχω βαλει τα τελευταια χρονια βρισκω τα νεα goodyear F1 asym3. τα εβαλα μπροστα, ειναι συμβατικα και οχι ρφτ, εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος στα πρωτα χλμ που τα εχω. πολυ προοδευτικα, πληρης ελεγχος πολυ πιο αθορυβα απο τα σπορτκοντακτ5 και πολυ πιο ανετα. προσωπικα (που ημουν φαν της κοντινενταλ) θεωρω τα γκουντγιαρ πολυ ανωτερα κι ας ειναι στις ιδιες κλιμακες κοστους και "top brand" κατασκευαστων.
    Ο λόγος που σκέφτομαι τα R050 είναι αυτό που είπες φίλε,ότι βγάζουν χιλιόμετρα.Εμένα έχει απάνω ακόμα τα μαμά και είναι από πέλμα ολοκαίνουργια στα 32000km απλά έχουν ξεραθεί γιαυτό θέλω να τα σουτάρω. Λες να κοιτάξω καλύτερα τα S001???

  12. #78
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lefterisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    οντως πολυ σκληρα το R050. προσωπικα μου εβγαλαν πολλα χλμ αν και ολα μου τα ελαστικα μου βγαζουν πολλα συνηθως (εννοω οτι αποδιδουν καλα μεχρι το τελος).
    τα αλλαξα οταν το εσωτερικο αυλακι ειχε σβησει τελειως και πηγα σε σπορτκοντακτ5 που δεν μπορω να πω οτι με ευχαριστησαν.
    βρηκα μεταχειρισμενα 1ετους ποτενζα S001 rft και μπορω να πω οτι ειναι πολυ πολυ καλυτερα απο τα R050 A1 rft. τα S001 ειναι πολυ πιο σπορ και ο κωλος ξεκολλαει για πλακα ακομα και με τον Ν46 μου.
    ως το καλυτερο ελαστικο που εχω βαλει τα τελευταια χρονια βρισκω τα νεα goodyear F1 asym3. τα εβαλα μπροστα, ειναι συμβατικα και οχι ρφτ, εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος στα πρωτα χλμ που τα εχω. πολυ προοδευτικα, πληρης ελεγχος πολυ πιο αθορυβα απο τα σπορτκοντακτ5 και πολυ πιο ανετα. προσωπικα (που ημουν φαν της κοντινενταλ) θεωρω τα γκουντγιαρ πολυ ανωτερα κι ας ειναι στις ιδιες κλιμακες κοστους και "top brand" κατασκευαστων.
    το ιδιο πιστευω και εγω για γκουντγιαρ,εχουν κανει μεγγαλη προοδο. η κοντι μου ειπε ενας λαστιχας που τα δουλευει κιολας σαν φιρμα,δεν εχει παραδοση σαν εταιρεια.πηρε την gislaved και την uniroyal και αντεγγραψε τεχνογνωσια,εκανε μεγαλη επενδυση σε μαρκιζα στα μαγαζια και πουλησε μαζικα για να γινει γνωστη,,ειδικα αφου την εξαγορασε μεγγαλος βαυαρικος ομιλος.εγω την θεωρω κατωτερη μετρια φιρμα.

  13. #79
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο λόγος που σκέφτομαι τα R050 είναι αυτό που είπες φίλε,ότι βγάζουν χιλιόμετρα.Εμένα έχει απάνω ακόμα τα μαμά και είναι από πέλμα ολοκαίνουργια στα 32000km απλά έχουν ξεραθεί γιαυτό θέλω να τα σουτάρω. Λες να κοιτάξω καλύτερα τα S001???
    νικο αποτι εχω δει,σε ολες τις γνωμες ,ολα τα ρανφλατ βγαζουν χιλιομετρα.εγω με ξεραμενο ελαστικα οπως λες πηγα ακομα ενα χρονο,10000 χιλ. ακομα γιατι ηθελα να ψαξω για κατι καλυτερο.οποτε μην το παιρνεις σαν κυριως κριτηριο γγια την επιλογη σου.
    και χρονια πολλα για εχθες.

  14. #80
    Εγγραφή
    10-09-12
    Μηνύματα
    932
    Thanked
    1703
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέχασα να προσθέσω ότι βγάζοντας το παλιό πίσω δεξί ελαστικό, από την εσωτερική πλευρά του κοντά στην ζάντα, είχε πετάξει ένα καρούμπαλο σε μέγεθος όσο ένα μεγάλο μανταρίνι (από λακκούβα μου είπε ο λαστιχας)!!!!


    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    Το ίδιο ακριβώς έπαθα, δύο φορές,στο πίσω δεξί λάστιχο κι εγώ. Την πρώτη με ΤΟΥΟ και τη δεύτερη με ContiSportConntact5. Βέβαια, με διαστάσεις 255/35/18, αλλά μου έκανε εντύπωση γιατί γινόταν μόνο στο δεξί λάστιχο.

Σελίδα 8 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 67891018 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP