Σελίδα 11 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 110 από 267

Θέμα: ΚΟΜΠΛΕΞ!!

  1. #101
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos M5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα πιθηκοειδη στα οποια αναφερεσαι και Veyron να δουν στο δρομο θα πανε να κολλησουν απο πισω με το ματρακα τους για να πουν μετα......"πω πω ρε Νιονιο, το πηγαινα προφυλαχτηρα το Βολγκσβαγκε"....
    Πριν κάμποσα χρόνια στο Ράλλυ Ακρόπολις , δεν θυμάμαι ακριβώς σε ποιά περιοχή της Αθήνας, έπρεπε να διανύσουν οδικώς μια απόσταση τα αγωνιζόμενα αμάξια προκειμένου να πάνε στην αφετηρία, και πήγαιναν τα πουντοσαξόραλλα και τα τσιγκλάγανε. Και οι οδηγοί των αγωνιστικών κοιτάγανε τους αυστραλοπίθηκους με απορία...

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Κωνσταντίνος For This Useful Post:

    BILL007 (17-09-10), NickE60 (17-09-10)

  3. #102
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Κωνσταντίνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν κάμποσα χρόνια στο Ράλλυ Ακρόπολις , δεν θυμάμαι ακριβώς σε ποιά περιοχή της Αθήνας, έπρεπε να διανύσουν οδικώς μια απόσταση τα αγωνιζόμενα αμάξια προκειμένου να πάνε στην αφετηρία, και πήγαιναν τα πουντοσαξόραλλα και τα τσιγκλάγανε. Και οι οδηγοί των αγωνιστικών κοιτάγανε τους αυστραλοπίθηκους με απορία...
    Ήμουν στο Ζάππειο το 2000 ή 2001 (δεν θυμάμαι καλά) και πήγαιναν από το Ζάππειο στην Λ. Αθηνών-Κορίνθου (Λ. Καβάλας) και με το που έβγαιναν Λ. Αμαλίας προς Σύνταγμα τα έπαιρναν από πίσω οι κάγκουρες και άκουγες ξερογκαζιές του στυλ "κοιτάξτε με" δίπλα από τα εργοστασιακά ...αλλά οι οδηγοί ούτε γύριζαν να κοιτάξουν πήγαιναν νορμάλ με λίγες στροφές ίσα ίσα να μη μπερδεύουν... και τα πουντοσαξόραλα όπως λες, από δίπλα βάραγαν κόφτες ....που πας ρε καραμήτρο??????

    ΒMW δεν είχε πάντως σίγουρα! Ευτυχώς!

  4. #103
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    VOULA
    Μηνύματα
    1.898
    Thanked
    5249
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bill987 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Το παλιο Βολγκσβαγκεν το τρώμε λάχανο!!!
    Βολγκσβαγκε ......χωρις "ν" ρε Bill.......οφειλουμε να σεβομαστε τον κωδικα της φυλης των καγκουρογαμοσαυλων.

  5. #104
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.912
    Thanked
    3217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δράττομαι της ευκαιρίας να ρωτήσω κάτι που με βασανίζει από την ώρα που έμπλεξα με τα μπεμβεδοφόρα :

    ΓΙΑΤΙ ένα 316 όλοι λέτε ότι ΔΕΝ ΠΑΕΙ τη στιγμή που έχει 122 άλογα κ 210 τελική??

    Πόσο θέλετε να πάει δηλ? Γιατί δε λέμε το ίδιο για ένα πασσάτ 1.6, Φόκους, νισσάν, βόλβο κλπ. και πόσο πιο βαριά είναι πια αυτή η 316 από τον ανταγωνισμό? (Εξαιρούνται τα υπερ τροφοδοτούμενα)
    Θα σου εξηγησω γιατι δεν παει το 316, μιας και πριν απο λιγα χρονια, ημουν στην κατασταση "Παιρνω 316 που ειναι και πισωκουνα και ειναι και BMW, η παιρνω κατι απο τον ανταγωνισμου, που δεν φοραει ουτε την ελικα, ουτε πισωκινητο ειναι, αλλα υπερτερει σε περισσοτερους τομεις?"

    Και κατεληξα με ενα Volvo S60 2.0T

    Ηταν στα ιδια λεφτα, εχει 180 αλογα, τελικη 240 (με τον πατερα μου στο τιμονι, στην αττικη οδο για αεροδρομιο) ειναι ανετο και μαλακο, μιας και οι δρομοι της Αχαϊας πρεπει να ειναι οι χειροτεροι της Ελλαδας. Αξιοπιστο ειναι (περα απο τα σερβις το μονο που εχει ζητησει ειναι ενας αισθητηρας σταθμης αντιψυκτικου υγρου - 17¤). Απο καταναλωση μπορει να καιει 9,5 λιτρα στα χερια μου, αλλα σε ταξιδι με κανονικους ρυθμους ειναι εξαιρετικα οικονομικο. Η ποιοτητα του εσωτερικου ειναι σε αρκετα καλα επιπεδα και απο χωρους, οσο ενα Α4. Για να μην σχολιασω το βασικο εξοπλισμο σε σχεση με το 316 και ειδικα τα καθισματα. Ο PSDEDES μπορει να το τεκμηριωσει. Πριν καμια ωρα, παραλιγο να κοιμηθει παλι στο συνοδηγο.

    Ενταξει, μπορει να μην εχει το τιμονι που εχει ενα 316, ουτε το κρατημα (παντα κοντα στα ορια, γιατι σε φυσιολογικες συνθηκες οτιδηποτε ουσιαστικα ειναι αρκετο), αλλα για τα λεφτα του περνεις περισσοτερο αυτοκινητο στους αλλους τομεις.

    Φιλικα,
    Γιαννης

  6. #105
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Γιάννη αν κοιτάξουμε σαν κριτήριο μόνο την τιμή σαφέστατα αξίζει να κοιτάξεις στον ανταγωνισμό αφού με 10Κ λιγότερα αγοράζεις 1.600 άρι με πλήρη εξοπλισμό.

    Αλλά από ότι έχω καταλάβει οι περισσότερες αναφορές στην 316 (στο 'δεν πάει') αφορούν στην 'αναιμικότητα' των επιδόσεων της κ στο ότι 'σέρνεται'. Επειδή λοιπόν ήμουν στο κατώφλι μιας τέτοιας αγοράς απορώ που βρίσκουν βάση οι απαξιωτικοί χαρακτηρισμοί πλην τις τιμής για 1600cc - να επαναλάβω.

    Τι σας έκανε ρε το αμαξάκι?
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  7. The Following User Says Thank You to Ptboul For This Useful Post:

    halkida116mpack (17-09-10)

  8. #106
    Εγγραφή
    18-08-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    575
    Thanked
    181
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν ξερω παιδια εγω παντως με το 316i του 96 β εξαμηνο με τα 102 ps δεν μου εχει βγαλει τπτ αλλαξα δισκο πριν 2 μηνες μετα απο 170000 και αυτο επειδη το πηρα απο τον πατερα μου και του γ@μ@@σ@ την μ@ν@ με αλλαγες κοφτη ενα εχω να πω για το τιμονι του στιβαροτατο και ενα πραγμα σαν να καταλαβενεις τον δρομο να περναει απο το τιμονι στα χερια σου. Σχετικα ευκολο για δριφτ απο κατι toyota νισσαν κ.τ.λ. Και εχω πατησει πολλα 1600 απο σταση π.χ πασατ,audi a4,aydi a3(2002) και τα δυο nissan ιδιο μοντελο με 105 ps , και το εχω και μανησιο, αμα ξερεις να το ξεκινας ειδικα τοσα λιγα αλογα απο τις 2500 γαντζωνει κατω χωρις να σπιναρει και γενικα πολυ καλο μετα απο ποσα χρονια ουτε να τριζουν τα πλαστικα ουτε τπτ.

  9. #107
    Εγγραφή
    18-08-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    575
    Thanked
    181
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dblade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω παιδια εγω παντως με το 316i του 96 β εξαμηνο με τα 102 ps δεν μου εχει βγαλει τπτ αλλαξα δισκο πριν 2 μηνες μετα απο 170000 και αυτο επειδη το πηρα απο τον πατερα μου και του γ@μ@@σ@ την μ@ν@ με αλλαγες κοφτη ενα εχω να πω για το τιμονι του στιβαροτατο και ενα πραγμα σαν να καταλαβενεις τον δρομο να περναει απο το τιμονι στα χερια σου. Σχετικα ευκολο για δριφτ απο κατι toyota νισσαν κ.τ.λ. Και εχω πατησει πολλα 1600 απο σταση π.χ πασατ,audi a4,aydi a3(2002) και τα δυο nissan ιδιο μοντελο με 105 ps , και το εχω και μανησιο, αμα ξερεις να το ξεκινας ειδικα τοσα λιγα αλογα απο τις 2500 γανζωνη κατω χωρις να σπιναρι και γενικα πολυ καλο μετα απο ποσα χρονια ουτε να τριζουν τα πλαστικα ουτε τπτ.
    Και κατι αλλο πριν λιγο καιρο πηγα καραισκακη με ενα φιλο του πατερα μου 4 ατομα μεσα το αμαξι ειναι 316ci 3θυρο e46 2002 μοντελο και επαθα πλακα απο το πως "τραβουσε" να εχει 4τες να δινει γκαζι και λες και ειχε 150 αλογα. Ενω εχει καπου 110 δεν ξερω ακριβως πρεπει να εχει το μοτερ με valvetronik

  10. #108
    Εγγραφή
    12-02-10
    Περιοχή
    Kατερίνη
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    222
    Thanked
    197
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο derrtytrick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειλικρινα εχω βαρεθει να ακουω ατομα κομπλεξικα με τις bmw!προσφατα διαβασα σε γνωστο κοντραδικο φορουμ εναν τυπο κατοχο χοντα σιβικ να λεει πως οι bmw ειναι μονο για να βγαλεις βολτα καλη γκομενα για τιποτα αλλο!και αυτο επειδη ανοιξε με ενα ζ4 κ μια 325 46αρα κ ηταν μπροστα.
    Φίλε ο τύπος απλά δεν έχει γκόμενα! Είναι μέλος του μακάκα club!!!!!
    Η αλήθεια είναι οτι ο Έλληνας ζηλευει,ειδικά τον κάτοχο BMW!!!
    Έχω μία Ζ3 μοντέλο 2000 και τα απογεύματα κάνω τις βόλτες μου παραλιακά στην Κατερίνη,ανοιχτό το αυτοκίνητο,παντα καθαρό και η σύζυγος με το λευκό φουλάρι της!
    Λοιπόν,κάθε λογής ανθρωποειδή με τα κουβαδάκια τους προσπαθούν να μου ταράξουν την γαλήνη μου! Ο λόγος απλός,"προσπέρασα μια ΒΜW" το δικό μου τρέχει περισσότερο!!!
    Τι να κάνουμε,έχει ελαττώματα ο νεοέλληνας!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beliris : 17-09-10 στις 16:59

  11. The Following 2 Users Say Thank You to beliris For This Useful Post:

    halkida116mpack (17-09-10), Lefteris116 (18-09-10)

  12. #109
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.302
    Thanked
    435
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dblade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω παιδια εγω παντως με το 316i του 96 β εξαμηνο με τα 102 ps δεν μου εχει βγαλει τπτ αλλαξα δισκο πριν 2 μηνες μετα απο 170000 και αυτο επειδη το πηρα απο τον πατερα μου και του γ@μ@@σ@ την μ@ν@ με αλλαγες κοφτη ενα εχω να πω για το τιμονι του στιβαροτατο και ενα πραγμα σαν να καταλαβενεις τον δρομο να περναει απο το τιμονι στα χερια σου. Σχετικα ευκολο για δριφτ απο κατι toyota νισσαν κ.τ.λ. Και εχω πατησει πολλα 1600 απο σταση π.χ πασατ,audi a4,aydi a3(2002) και τα δυο nissan ιδιο μοντελο με 105 ps , και το εχω και μανησιο, αμα ξερεις να το ξεκινας ειδικα τοσα λιγα αλογα απο τις 2500 γανζωνη κατω χωρις να σπιναρι και γενικα πολυ καλο μετα απο ποσα χρονια ουτε να τριζουν τα πλαστικα ουτε τπτ.
    του πατερα μου ειναι 98 μοντελο εχει 210.000 χλμ και εχει ακομα τον μανισιο
    δισκο!!τα Ε36 μονο προβλημα τους ηταν η οθονη του κληματισμου

    Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ MΙΑ Μ3!!!

  13. #110

    Προεπιλογή

    Όσο συνεχίζεται αυτό το θρεντ αρχίζουμε να περνάμε στην άλλη άκρη ... BMW η ανώτερη φυλή ! Εντάξει , χαλαρά ...ήρεμα ένα αμάξι είναι το ένα , ένα αμάξι είναι και το άλλο!

  14. The Following 2 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    ghost-rider (17-09-10), PSDEDES (17-09-10)

Σελίδα 11 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP